V Міжнародний семінар під такою назвою пройшов в Північній столиці Росії

В Санкт-Петербурзі відбувся V Міжнародний семінар „Вплив українців на російську культуру”. Чотири дні наприкінці травня, з 25-го по 28-е число, на вулицях і набережних міста на Неві частіше ніж будь-коли можна було почути чарівну українську мову. Для участі в V Міжнародному семінарі „Вплив українців на російську культуру” в Санкт-Петербург прибули вчені-україністи з Росії, України та Польщі.

Науковців гостинно приймав Інститут освіти дорослих Російської академії освіти (директор – професор Подобєд Володимир Іванович), який разом з Науково-дослідним інститутом українознавства Міністерства освіти і науки України, Інститутом літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України при допомозі Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі та Ділового клубу „Україна – Санкт-Петербург” організував цей семінар.

Його учасники, серед яких було 7 академіків та 13 професорів, представили для обговорення більше 40 наукових праць в царині філософії, соціології, політології, педагогіки, економіки, історії культури, медицини і права. Ось теми лиш деяких з доповідей: „Григорій Сковорода і російська філософська думка”, „Історична роль українських співаків у формуванні російської вокальної школи”, „Українське коріння російської протосоціології”, „Корифей світової педагогічної думки Костянтин Дмитрович Ушинський – провідник національного виховання в Росії”, „Роль українців в розвитку військової науки”, „Українці – корифеї математичної науки в Росії”.

Високий рівень та надзвичайну важливість проведення цього семінару в Росії відмітив „головний українознавець” – академік АН Вищої школи України, Української вільної академії наук в США, Президент Міжнародної асоціації „Україна і світове українство”, директор Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України, професор Кононенко Петро Петрович, доповідь якого „Києво-Могилянська академія і Росія” фактично стала лейтмотивом наукової програми.

Своєму успіху міжнародний українознавчий науковий семінар в стінах  Інституту освіти дорослих завдячує в першу чергу старшому науковому співробітнику цього інституту, члену Спілки письменників України, доценту Лебединській Тетяні Миколаївні, на чиї тендітні плечі вже вп’яте лягає весь тягар його організації. Знайшла Тетяна Миколаївна також сили і час, щоб провести учасників зібрання Шевченківськими стежинами Санкт-Петербургу.

Посильну допомогу їй цього року подав також Діловий клуб „Україна – Санкт-Петербург” (www.ukr-club.ru), створений з метою тісніше об’єднати бізнесменів українського походження та підтримати паростки української культури на Північному Заході Росії. А найкращим помічником виявилась чудова погода, яка допомогла учасникам і гостям семінару отримати насолодження від міста “білих ночей”.

Темою майбутнього, вже шостого, українознавчого семінару в Санкт-Петербурзі буде життя і творчість Тараса Григоровича Шевченка, 145 річниця смерті якого припадає на 2006 рік.

 

Василь СОХА.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">VasylSokha@yandex.ru

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка