Виступає Галина Бойко,  бандуруристка з  міста АрхангельськаДеякі думки про підсумки і уроки цього Другого міжнародного українського фестивалю 

Другий міжнародний фестиваль «Українська весна в Санкт-Петербурзі» (дивіться наш сайт http://kobza.com.ua/content/view/1754/52/) відбувся. Це головне. Він став по-справжньому міжнародним: були присутні колективи не тільки з Росії, але і з Естонії і України. Інформація про фестиваль прозвучала по радіомовленню Австралії і Канади.

Фестиваль став Фестивалем: у перший день виступи колективів і виконавців проводилися протягом шести годин безперервно. Відбулися два концерти. Пройшла низка інших заходів фестивальної програми.

Він відмічений у Санкт-Петербурзі. А це вельми і вельми непросто – бути відміченим у Санкт-Петербурзі в останню декаду травня: початок білих ночей, туристичний сезон, дні міста і т.д. На останньому концерті гостей і організаторів фестивалю вітали депутати Законодавчих зборів Санкт-Петербургу Вадим Войтановський і Олена Бабич, виконуючий обов'язки розділу адміністрації Приморського району Санкт-Петербурга Володимир Омельницький і Генеральний консул України у Санкт-Петербурзі Микола Рудько.

Всі особи, що мають відношення до фестивалю: організатори, спонсори, учасники і гості абсолютно впевнені в тому, що фестиваль стане як мінімум щорічним: наступного року фестиваль запрошують міста Сестрорецк і Кронштадт, Приморський район і Ленінградська область.

Величезний позитивний підсумок: програма фестивалю стала майже професійною. Поза всяким сумнівом, колективи народні і художньої самодіяльності – це і важливо, і цікаво, але досягнуте розуміння, що концерт з їх участю необхідно виділяти в окрему програму на окремому майданчику.

Загальний висновок, після Другого Фестивалю: Фестивалю бути! Він знайшов своє місце в украй непростому культурному житті Північної столиці.

Уроки фестивалю

Перший і основний: Необхідно ширше привертати органи культури областей України (обласні адміністрації) до відбору колективів і до участі у Фестивалі. Україна – не Росія. Далеко не все найцікавіше в ній відбувається в столиці. Тим паче, що Санкт-Петербург уклав угоду про співпрацю зі Львовом і Харковом.

Другою. Необхідно створити постійно діючий оргкомитет Фестивалю. Підготовку до Третього Фестивалю необхідно починати вже сьогодні!

Третій. Загалом зрозуміло, що в умовах перманентних виборів і боротьби за владу центральним органам управління України зовсім не до турботи про розвиток української культури (тим більше за кордоном). Власне, до них і не зверталися. Але абсолютно незрозуміло, чому взаємодія з органами виконавчої і законодавчої влади Санкт-Петербурга почала налагоджуватися тільки в останній тиждень перед початком Фестивалю? Тим більше, що досвід співпраці з ними – достатньо позитивний.

Особливо хотілося б відзначити високий професіоналізм і вдумливе відношення до справи працівників Комітету із зовнішніх зв'язків Санкт-Петербурга (Ольгу Волкову – прес-секретаря Комітету і керівника ДУ «Будинок національностей Санкт-Петербурга» Олега Родзевича).

Українська культура – складова частина культури багатонаціонального Санкт-Петербургу. Розвиток культури – виховує толерантність у її жителів, формує образ Санкт-Петербурга як європейського міста. Другий міжнародний Фестиваль «Українська весна в Санкт-Петербурзі» вносить гідний внесок в рішення цих питань.

Перший день.

19 травня 2007 року почав свою роботу Другий Міжнародний фестиваль "Українська весна в Санкт-Петербурзі". Не дивлячись на те, що традиційно будь-який фестиваль завжди починається з організаційних заходів: зустріти, розмістити і т.д., в роботі фестивалю вже із самого початку відбулася низка цікавих заходів.

По-перше для гостей фестивалю (з України, Естонії, регіонів Росії) провели автобусну екскурсію по місту: "Українці і їх місце в Санкт-Петербурзі". Гості ознайомилися, без перебільшення з містоутворювальним значенням вихідців з України в житті Північної столиці. Шевченко, Бортнянській, Гребінка, Ведель, Петлюра, десятки, сотні, тисячі видатних діячів світової культури і науки українського походження жили, трудилися, а часто і відбулися як діячі, майстри і т.д. саме на берегах Неви.

По-друге, була проведена прес-конференція з представниками засобів масової інформації в Будинку національностей на вул. Моховій, 15. Організаторами фестивалю Андрієм Крапивкою, Нталкою Пахолковою, Ігорем Малтизом було розказано про цілі, завдання фестивалю, розкрита програма його заходів. Хочеться виразити особливу подяку за допомогу, надану в проведенні прес-конференції працівниками Адміністрації Санкт-Петербургу Ользі Волковой, прес-секретареві Комітету із зовнішніх зв'язків, і Олегу Радзієвічу, директорові ДУ "Будинок національностей". Практично на прес-конференції і почалася музична програма Фестивалю (до речі, не завадило б перейняти і продовжити цей досвід: починати основну частину всіх урочистостей саме на прес-конференціях з представниками ЗМІ).

Перед присутніми виступив вокальний колектив "Вiдлуння" з Таллінна. Найбільше враження на всіх провело виступ бандуристки з Архангельська Галини Бойко. Всі зрозуміли, чому саме бандура з її чарівними звуками стала символом фестивалю.

Увечері гості фестивалю побували на спектаклі драматичного театру ім. Комісаржевського.

Завтра - початок основних подій.

Чекаємо гостей і гарної погоди. Все інше - вже готово. http://clubuaspb.narod.ru/fest.htm

Другий день.

З самого ранку склалося враження, що фестиваль, що почався, привіз з України разом з теплом усмішок і радістю сердець ще і Боже благословення – погода була з ранку до вечора ясна, сонячна – в Санкт-Петербург прийшла справжня весна.

З 3-х годин дня до восьми вечора на відкритому майданчику Центрального парку культури і відпочинку проходив концерт.

На відкритті концерту і учасників, і гостей фестивалю привітали консул України в Санкт-Петербурзі Максим Лазаренко, представники Центру російської культури в Санкт-Петербурзі, були зачитані вітальні телеграми з Києва, Львова, Томська, Нижнєвартовська, Канберри (Австралія).

Відкрили фестиваль наші славні ветерани, що зачинали відродження української культури в Санкт-Петербурзі – Хор української пісні ім. проф. Романовського.

Але справжній зачин концертного дня поклав прекрасний виконавець пісень у супроводі бандури, наша гостя з Архангельська Галини Бойко.

Просто приголомшливий успіх викликав виступ ряду дитячих колективів Санкт-Петербургу: вокального колективу дитячої Української недільної школи ім. Ф. Коваль при Діловому клубі «Україна-Санкт-Петербург» і вокально-танцювального колективу «Перепiлочка» (під керівництвом Наталки Пахолкової). Діти, одягнені у «справжній український лад», трішки важливі, але неймовірно гарні і талановиті – ось наше майбутнє! А на якій чудовій українській мові вони виступали! А який був найменший «козак» - Тарас в широченних запорізьких шароварах!

Діти завели – і публіка цілком була готова до виступу яскравого і самобутнього ансамблю козачої пісні і танцю «Отаман» - відомий і поважаний у Санкт-Петербурзі колектив. І козаки цілком довели, що «козачого роду нема переводу». Це було просто гарно. Треба, до речі, поцікавитися у керівника, де він підбирає колектив? Давно вже не бачив в одному місці стільки по-справжньому гарних, веселих, талановитих і здорових людей!

Рок-сторінку фестивалю відкрив пітерський колектив «Сонце-хмари» (під управлінням Андрія Федечка). Це була наша гідна відповідь Сергію Шнурову (Шнуру). Виявляється можна добре грати і веселитися, «розважатися по-пітерські» - але без ненормативщини. Деякі, правда, червоніли (чи то від жартів, чи то від задоволення), але, підкреслюю, уміння утриматися в рамках пітерського тону» - це безперечна гідність колективу. Взагалі пропоную назвати те, що вони роблять «жарт-долею».

Вразили кияни – рок-група «Сад». Вірші Т. Шевченка володіють своєю внутрішньою музичною структурою. Хлоп'ята зробили цілий концерт! Причому дивно якісно, з хорошою чутливістю і слів, і звуку. Стилістика – хороший, якісний, дуже професійний, з потрібним звучанням хард. Класика – рок-балади, пролунали на клавішах і гітарі. Колектив матиме успіх у Пітері – і не тільки в рамках фестивалю.

Чудово вів концерт Валентин Іващенко. Чудово, з великим гумором прочитав байки Павла Глазового гість з Російського центру Юрій Решетников - артист театру і кіно. Було багато інших виступаючих.

Завершенням концерту був виступ козачого ансамблю «Багатіца». Не можу описувати – не бачив, оскільки сам танцював разом з ними. Одне можу сказати – наймогутніший по енергетиці виступ! Драйв божевільний! Народ завели до реву. Є ще порох в порохівницях, братове! Продовження триває.

День третій, 21.05.07 року

На третій фестивальний день було заплановано два великі заходи.

По-перше, концерт в будівлі Кадетського корпусу Воєнної академії тилу і транспорту.

По-друге, святкова прогулянка на кораблі по Неві.

Концерт

Програма концерту небагато чим відрізнялася по складу виконавців від другого святкового дня. А ось враження від концертів – абсолютно різне. Абсолютно інше звучання в залі. (До речі, зал прекрасний. Потрібно сказати величезну подяку начальникові Воєнної академії тилу і транспорту генерал-лейтенанту Валерію Московченку, який надав нам це приміщення). Абсолютно інакше прозвучали рок-ансамблі в акустичному звучанні. Був, скоріше, не драйв, а таке протяжне звучання. Слова ж розумні і гарні виявляється! Як завжди гарно виступив лауреат міжнародних конкурсів, професор Григорій Мартиненко. Його виконання пісні «І з сиром пироги», напевно, можна показувати як окрему мініатюру, що театралізується. Дуже прикрасив програму і виступ солістки Дитячої філармонії Санкт-Петербургу Вероніки Коваль.

Дуже шкода, що концерт відбувся не при повній залі, за що окрема подяку, напевно, треба сказати Комітету з впорядкування і дорожнього господарства Санкт-Петербургу. Готуючись до економічного форуму, комітет так перекопав Василівській острів, що заїхати на нього неможливо, якщо тільки на вертольоті долетіти або по-старовинному, на човні. (Жителі Санкт-Петербургу зрозуміють, про що мова).

Концерт відвідали почесні гості. Серед них були весь штат Генерального консульства України у Санкт-Петербурзі на чолі з Генеральним консулом Миколою Рудько, заступник голови комітету із законодавства Законодавчих зборів Санкт-Петербурга депутат Олена Бабич, виконуючий обов’язки голови Адміністрації Приморського району Санкт-Петербурга Володимир Омельницький, депутат Законодавчих зборів Санкт-Петербургу Вадим Войтановський. 

Прогулянка по Неві

Що можна написати? Тепла літня погода, гарна панорама невської перспективи, тихий вечір, найбільш активні були представники “Ділового клубу”, їх гості, артисти, консульство. Як годиться у українців, «маленький фуршет», після якого насилу можна було піднятися від столу, трішки «горiлки». Як можна здогадатися, багато пісень і «вiтань». Гідне завершення фестивалю.

Програма гала-концерту «Українська весна в Санкт-Петербурзі»

Відкриття Фестивального гала-концерту «Українська весна в Санкт-Петербурзі».

1. «Гопак». Виконує Державний ансамбль танцю «Бариня», художній керівник - заслужена артистка Росії Тетяна Тімохина.

2. Вітальне слово Генерального консула України в Санкт-Петербурзі Рудька Миколи Олександровича.

3. Вітання організаторів Фестивалю.

4. Ведуча: Пiд покривом Пресвятой Богородицi жіве i разквитає благословенна земля – Україна. Заразом прозвучить старовинний Почаєвський кант «Неопалима купина», який благословить наш Фестиваль на довге жіття.

Співає Ганна Бiкулова - лауреат Мiжнародних конкурсiв.

5. Галина Бойко - бандура, місто Архангельськ.

6. Вокальна група «Відлуння» - місто Таллінн, Естонія. Керівник - Віра Коник.

7. Динара Демерджи «Червона рута».

8. Ансамбль пісні і танцю «Перепілочка». Керівник - Наталка Пахолкова.

9. Зразковий ансамбль танцю «Молодість». Танець «Гопак». Керівник - Максимова Марина.

10. Оксана Мірошниченко – солістка державної Дитячої філармонії .

Пісня Іоланд. муз. Майбороди.

11. Подарунок Фестивалю від абхазького товариства в Санкт-Петербурзі - пісня «Ти не моя» музика Віолети Грінєвич, слова Рудковського, вик. Беслан.

12. Ансамбль танцю «Молодість», лауреат Міжнародних конкурсів виконує танець «Краков’як».

13. Заслужена артистка Росії Валентина Блажчук і Володимир Мірошніченко.

Українська народна пісня «Ой, лужком, лужком».

14. Солістка Академії Маріїнського театру Вероніка Коваль.

Композитор Микола Лисенко. Арія Наталки з опери «Наталка-Полтавка».

15. Ансамбль танцю «Народні узори», подарунок Фестивалю від Російського культурного центру.

Керівник ансамблю - Наталія Ларионова.

16. Ансамбль народної пісні «Відрада»- керівник Борис Зонов, лауреат православного Фестивалю «Невські купола».

17. Лауреат Міжнародних конкурсів Григорій Мартиненко:

«Блаженний день» з опери «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського.

Українська народна пісня «I з сиром пироги».

18. Ансамбль козачої пісні «Отаман», дипломант Міжнародного Сретенського Фестивалю духовної музики, лауреат фестивалів народної і патріотичної пісні. Керівник - Олександр Красноперец.

19. Лауреат Міжнародних конкурсів, Заслужений артист Росії і України, соліст Маріїнського театру - Василь Герелло.

20. Рок-група «Сонце-хмари», керівник - Андрій Федечко.

21. Фінал «І Україна – бо у нас iншої нема»,- виконують всі учасники концерту.

Головний режисер і художній керівник - Наталка Пахолкова.

Валентин Іващенко представляє учасникам і гостям Фестивалю  Хор української пісні ім. проф. Романовського

Прес-конференція

Ансамбль козачої пісні «Отаман»

Рок-ансамбль Сонце-хмари

Співає вокальний колектив Вiдлуння із Таллінна

На світлинах: Виступає Галина Бойко, бандуристка з  міста Архангельська. Весна - травневий цвіт у Пітері. Валентин Іващенко представляє учасникам і гостям Фестивалю  Хор української пісні імені професора Романовського. Прес-конференція. Ансамбль козачої пісні «Отаман». Рок-ансамбль” Сонце-хмари”. Співає вокальний колектив “Відлуння” із Таллінна на чолі з Вірою Коник (зліва).

Валерія КРАПИВКА,

автор проекту.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка