Гостей свята зустрічають молоді актори з  Театру на ходуляхЗнов на кращих сценах Санкт - Петербургу мешканці міста змогли побачити всесвітньо відомі колективи 

Вже стало доброю традицією зустрічати кращі українські колективи у День Святого Миколая - 19 грудня в Санкт-Петербурзі. Для мешканців Санкт-Петербургу це справжній новорічний подарунок! У 2006 році, напередодні святкування Дня Святого Миколи, наше місто зустрічало знаменитий колектив України - Державний хор ім. Григорія Верьовки під керівництвом Героя України, Народного артиста України - Анатолія Авдієвського. Цього року Санкт-Петербург відвідали вже три відомі колективи - ансамбль «Горлиця» (музика народів миру), лауреат Міжнародних конкурсів, що проходили в Нідерландах, Португалії, Франції, Іспанії, Австралії, Німеччині Польщі і Югославії (м.Київ); Академічний театр музики, пісні і танцю «Зоряни» художній керівник і солістка народна артистка України Антоніна Червінська ( м. Кіровоград). У концерті також брав участь Молодіжний Театр на ходулях (м. Київ). Вів програму провідний артист театру ім. Франко Анатолій Паламаренко.

Цими передноворічними концертами українських майстрів був даний старт Третьому Міжнародному фестивалю української музики і культури «Українська весна в Санкт-Петербурзі», який пройде з 16 по 21 травня 2008 року у нашому місті. Проведення фестивалю приурочене до трьох пам'ятних подій. По-перше, 22 травня 1861 р. відбулося перенесення праху великого сина українського народу Тараса Шевченка з Петербургу до України. Також в травні наголошуються Дні Слов'янської писемності й культури і проходить святкування заснування Санкт-Петербургу, а ще в цей час місто стає незвичайно гарне: починається пора білих ночей! Ця тріада і послужила позивом нашого проекту, мета якого - додати новий розвиток віковим традиціям духовного єднання народів України і Росії.

Даний фестиваль служить справі зміцнення культурних зв'язків між російським і українськими народами, підвищує імідж Санкт-Петербургу як культурного центру Росії світового значення. Минулі Перший і Другий фестивалі мали великий резонанс не тільки в Росії, Україні, але і в країнах Далекого зарубіжжя. Вже багато країн, такі як Сербія, Чорногорія, Боснія і Герцеговина, Італія, Іспанія, Польща висловили бажання брати участь в цьому Всесвітньому культурному форумі. І серія концертів «Свято Св. Міколая», що пройшла в Санкт-Петербурзі 19 грудня 2007 році, почала естафету таких зустрічей.

У перший день концерт «Свято св. Міколая» проходив у приміщенні кіноконцертного комплексу на Великій Монетній 19, де захоплених глядачів вже у фойє зустрічали артисти «Театру на ходулях» в яскравих костюмах, з жартами, піснями і розиграшами. Ну, а в залі для глядачів всіх чекало буйство фарб, музики, неповторний український гумор і звичайно, знаменитий український гопак. Глядачі то вибухали реготом, то завмирали, вслухуючись у чарівну красу звучання оркестру, із сльозами на очах підспівували таким знайомим і улюбленим мелодіям. Таке єднання душ рідко зустрінеш зараз в концертних залах! Це означає, що ми потрібні один одному, значить, сумує російська душа по чудових, завзятих українських піснях і танцях! А концерт все продовжувався вже на новій сцені, в Кронштадті - знаменитій героїчній фортеці Північної столиці. Наші гості з України були дуже вдячні за те, що побачили Кронштадт і здивували організаторів глибоким знанням історії Санкт-Петербургу.

І знову повний зал для глядачів аплодував майстерності, таланту, задушевності і красі! Надовго в пам'яті залишиться проникливий голос народної артистки України Антоніни Червінської. Незвичайний ансамбль автентичних інструментів вперше почув пітерський глядач і побачив справжні цимбали і трембіти.

І знову зал співав, сміявся і не хотів розходитися після концерту. Особливо хочеться відзначити ту привітність, з яким зустріла артистів адміністрація Кронштадту і його 55-річний “мер”, глава адміністрації Кронштадського району Санкт-Петербургу з 4 липня 2006 року, полковник митної служби запасу і екс-депутат Законодавчих зборів Петербургу українець Олександр Михайлович Горошко. Хлібосольному пригощанню, словам подяки не було кінця! Ми сподіваємося, що так само тепло зустріне легендарний Кронштадт учасників третього Міжнародного фестивалю «Українська весна в Санкт-Петербурзі» в травні 2008 року!

Зараз йде велика і наполеглива робота по підготовці до цього фестивалю. Наш фестиваль широко освітлювався телевізійними і радіо-каналами міста. Дуже приємно, що жителі Санкт-Петербургу гаряче брали участь в обговоренні цієї теми.

Наші фестивалі проходять за підтримкою Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі, комітету Культури, комітету Зовнішніх зв'язків Санкт-Петербургу, комітету з Молодіжної політики і Дому національностей. Організатор фестивалю – «Діловий клуб Україна-Санкт-Петербург» висловлює глибоку подяку Міністерству культури і туризму України, за допомогу і підтримку в організації концертів «День Св. Міколая» і сподівається, що й надалі наша співпраця продовжуватиметься і стане ще пліднішою й придбає більш масштабніший розмах в галузі культурних зв'язків між Україною і Росією!

Зоряний гопак в Петербурзі

Грали скрипки і цимбали

І загули у залі  карпатські трембіти

Співає народна артистка України Антоніна Червінська

На світлинах: Гостей свята зустрічають молоді актори з  Театру на ходулях. “Зоряний” гопак в Петербурзі. Грали скрипки і цимбали. І загули у залі  карпатські трембіти. Співає народна артистка України Антоніна Червінська.

Наталка ПАХОЛКОВА,

головний режисер фестивалю.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка