Санкт-Петербург - Тарас Шевченко - Україна - цей духовний зв'язок, встановлений Великим Кобзарем ще у XIX столітті, без сумніву допомагає українцям міста на Неві відчувати себе не так сильно відірваними від Батьківщини.

Санкт-Петербург – Тарас Шевченко – Україна  – цей духовний звязок, встановлений Великим Кобзарем ще у XIX столітті, без сумніву допомагає українцям міста на Неві відчувати себе не так сильно відірваними від Батьківщини.

 

Прогулюючись Літнім садом вони і зараз бачать з аркушем паперу і олівцями малого Тараса, що робить замальовки зі скульптур італійських майстрів. Поспішаючи на тролейбус по Університетській набережній зустрічають молодого Шевченка, що прямує на заняття в Академію Мистецтв. А на черговому вернісажі замічають у творі сучасного художника штрихи його вчителя Тараса.

Був з нами Тарас і в ці Шевченківські дні, коли його душа облітає всі куточки світу, де живуть українці. Святкування днів пам’яті Тараса Григоровича Шевченка в Санкт-Петербурзі почалося 9 березня з покладання квітів до монументу Великого Кобзаря активом Національно-культурної автономії українців нашого міста.

Потім в Академії мистецтв відбувся вечір, який розпочали виступами Генеральний консул України в Санкт-Петербурзі Микола Рудько, голова автономії Михайло Субота, професор Військово-Медичної Академії Терентій Зубик. Ну а далі були прекрасні спогади зі свого дитинства і виконання пісні “Ой не світи місяченьку” народної артистки Росії, заслуженої артистки України Людмили Сенчиної. Українськими піснями привітали публіку заслужена артистка Росії Марина Капуро і ансамбль “Яблуко”, Микола Колядко, оперні співаки заслужений артист України Георгій Кузовков і Світлана Пащенко, хор “Петербурзькі українці” та ансамбль під керівництвом Віолети Гриневич. Низку Шевченкових творів прочитав народний артист Росії Микола Мартон. Звучали й пісні на слова Тараса Шевченка петербурзьких композиторів Віолети Гриневич і Валер’яна Стратуци. Вів вечір заслужений артист Росії Валерій Никитенко.

З великим захопленням зустріли глядачі надзвичайно емоційний та професійний виступ дитячого ансамблю “Мрія” під керівництвом Наталії Пахолкової. Ну а прекрасним завершенням концерту стало традиційне виконання всіма присутніми Шевченкового “Реве та стогне Дніпр широкий”, під час якого не лише застогнали, а й загуділи, заспівали стіни Академії Мистецтв, і вчувалися тут серед інших голоси багатьох славетних українців, що знайшли вічний спокій в нашому місті, а, напевно, й голос самого Тараса.

Наступного дня, 10 березня, відбулася панахида за Великим Кобзарем на місці його першого поховання, на Смоленському цвинтарі. Вічна йому пам’ять та вічна слава!

 

Василь СОХА

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Про автора: Соха Василь Іванович, директор по якості і науці ТОВ "НВО "Фітофарм" (С-Петербург), кандидат фармацевтичних наук. Власний кореспондент незалежного сайту діаспори “Кобза”-українці Росії” в Санки-Петербурзі, ведучий рубрики “Українські новини” (Сант-Петербург).

 

На фото: Співає Людмила Сенчина; Зал Академії Мистецтв, на першому плані сидять (справа наліво) – поряд з головою автономії Михайлом Суботою – почесні гості свята лауреат Шевченківської премії письменник з Полтавщини Олександр Дмитренко, Генеральний консул України в Санкт-Петербурзі Микола Рудько.

 

Світлини Андрія ФЕДЕЧКО (Алекс Федечко-Мацкевич Productionswww.afm.spb.ru)

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка