Докія Примакова
Докія Примакова

Про участь «Червоної калини» у Всеросійському фестивалі народної творчості «Світло душі» і не тільки

Як швидко лине час! В травні 2011 року ми - учасники українського фольклорно-етнографічного гурту «Червона калина», міста Балаково, Саратовської області, вперше їхали зі своєю самодіяльною програмою на Всеросійський фестиваль народної творчості «Світло душі» в місті Зарічний Пензенської області. Дуже хвилювались, адже підчас підготовки нам не допомагали ані режисери, ані хореографи, ми не знали правил показу програм на Всеросійському фестивалі. Взяли те, що було в пам'яті, було на душі, що змайстрували власними руками. На виступах інших національних колективів ми дивувались їх творчому настрою, майстерності співу, грі на музичних інструментах, особливостях національних костюмів. З захопленням аплодували тим учасникам, які подобались.

І дуже хвилювались - як же ми вийдемо на сцену із обрядом «Сватання»? Чи зрозуміють глядачі і журі наші українські традиції і те, що вони дуже потрібні і сьогодні для нашої молоді?

На сцені все задумане вдалось, був творчий підйом!

Коли підводили підсумки фестивалю і нагороджували дипломами, хвилювання досягло свого апогею. Нагороджували інші колективи, на нагороду надії майже не залишилось… Раптом , як грім із ясного неба, на «Червону калину» посипались дипломи. Один - I-го ступеня в номінації «Фольклор». Потім одержали ще дипломи: «За зберігання народних традицій» і в номінації «Декоративно-прикладна творчість» за оригінальну виставку українських рушників. Дипломи також були «підсилені» спеціальними призами. Радості не було меж! Здавалось, що за плечами ростуть крила і звеличується натхнення продовжувати те, що замріяне на майбутнє. Яке щастя, коли тебе розуміють!

Отже є в нашій безмежній багатонаціональній країні фахівці, що розуміють і цінують вікові народні традиції і обряди і сприяють зросту творчого натхнення самодіяльних національних колективів.

Фольклорно-етнографічний гурт «Червона калина» більше 8-ми років існує на базі Центру національних культур. «Червона калина» - це наша дружна, надійна сім'я, наш другий дім, де нас завжди чекають в радості і допоможуть в годину біди. Це - вітер спогадів про батьківську хату, мамині очі, про натруджені руки, про нашу історичну батьківщину і молодість! Це - улюблені українські народні пісні і вишиванки, рідна українська мова і заповітна молитва! Обряди, звичаї, що прийшли до нас із глибини століть, ми зберігаємо, розвиваємо і передаємо підростаючому поколінню.

30 червня цього року організатори знову запросили колектив «Червоної калини» на фестиваль народної творчості національних культур «Світло душі» в місто Зарічний. Не поїхати на фестиваль не мали права, їхали з великим бажанням. Приготували українські народні пісні, нові українські національні костюми, виставку рушників і сорочок-вишиванок.

Зустріли нас дуже радо і організатори фестивалю і мешканці міста Зарічний. Погода теж сприяла - було тепло і сонячно! Українська народна пісня лунала і єднала всіх глядачів і учасників фестивалю! Їхали додому з дипломом лауреата фестивалю і чудовим настроєм! По дорозі не спали, все співали і співали українські народні і сумні, і веселі пісні.

Проведення традиційного Всеросійського фестивалю національної творчості «Світло душі» у місті Зарічний Пензенської області дійсно сприяє збереженню національних традиційних культур, представлених на території Росії, демонструє піклування для збагачення і розвитку багатоликих самобутніх творчих самодіяльних колективів.

Керівник гурту «Червона калина»

Докія ПРИМАКОВА

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

...Їхав козак за Дунай, сказав 'Дівчино, прощай!'
...Їхав козак за Дунай, сказав 'Дівчино, прощай!'
Глядачі в захваті
Глядачі в захваті
Лине пісня і єднає нас
Лине пісня і єднає нас
Учасники гурту 'Червона калина'
Учасники гурту 'Червона калина'

На світлинах: Докія Примакова. …Їхав козак за Дунай, сказав 'Дівчино, прощай!'. Глядачі в захваті. Лине пісня і єднає нас. Учасники гурту 'Червона калина'.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка