Український Історичний Клуб

Віктор Ідзьо на IV Всесвітньому форумі українцівІсторико-статистичний аналіз джерел чисельності українського населення в Росії (XVIІ-XXI ст.)

Достовірні статистичні свідчення джерел про переселення українців в Росію розпочинаються першої чверті XVII ст., а тобто з часу коли запорізькі козаки почали брати участь у походах Речi Посполитої на Москву і звичайно потребували московський уряз звернути на себе увагу/1.

Як засвідчують джерела, рейди 20-тисячного вiйська Петра Сагайдачного на Москву у 1618 роцi у глиб Московської держави аж до Тихвiна, Холмогор, Архангельська, розпочали статистику перебування українців в Росії/2.

БУЛПро другі читання в Українському історичному лекторії, організованому Бібліотекою української літератури в Москві, регіональною громадською організацією "Українці Москви" та Українським історичним клубом

У середу, 1 березня 2006 р. о 18.30 у старому приміщенні Бібліотеки української літератури в Москві (вул. Велозаводська, 11/1, ст. метро „Автозаводська") відбудуться другі читання в Українському історичному лекторії (http://sasha.inet.ru/au/is/index.htm), організованому Бібліотекою, реґіональною громадською організацією "Українці Москви" та Українським історичним клубом.

В. ІдзьоВперше "Украинская Жизнь" розповідає в контексті про "Світове українство" в нарисі "Українська громада в Відні" в №1 за 1912 рік. Тут наголошено, шо українська громадськість Відня гуртується навколо українських депутатів австрійського парламенту, які організовані в три клуби: національно-демократичний, радикальний і буковинський, які по загально-національних питаннях виступають в парламенті солідарно/1.

Із рубрики "Украинская опасность в Ташкенте", що в №7-8 за 1912 рік ми дізнаємося про активність української громади в Ташкенті, за якою місцевий губернатор побачив небезпеку для російської влади, оскільки члени української громади вивішували афіші про свої заходи на українській мові. Найбільше непокоїло владу, що громада вважала себе українською і на цьому грунті розвивала свою діяльність/2.

Цей урочистий захід з приводу 10-ліття Українського Історичного Клубу міста Москви буде проведено 9-10 листопада 2005 року в Культурному Центрі України на Арбаті

Шановні колеги!

Чергова наукова конференція в Москві «Українська діаспора в Росії” планується на 9-10 листопада 2005 року. Ця наша конференція з приводу 10-ліття Українського Історичного клубу буде проведена в приміщенні Культурного Центру України на Арбаті, 9.  

Міжнародна наукова конференція "Українська діаспора в Росії", присвячена 10-літтю Українського Історичного Клубу м. Москви (1995-2005)

8 квітня ц.р. сповнюється 10 років активної громадської праці (1995-2005) нашого українознавчого осередку в Росії

 Український Історичний Клуб (УІК), як українознавчий осередок в Росії, організувався 8 квітня 1995 року в українському відділі міської бібліотеки № 147 міста Москви. Ініціатором, організатором та першим головою УІК став випускник Прикарпатського університету, учень провідного в Україні та світі науковця і дослідника української історії, академіка АН України, В.В. Грабовецького (учень академіка І.П.Крип'якевича з школи М.С.Грушевського) - Віктора Святославовича Ідзьо.

Вивчення питання походження українського народу є однією з найскладніших проблем сучасного українознавства.

Час І російської буржуазної революції був часом найактивнішої політично-наукової діяльності М.С.Грушевського в Росії. У період 1906-1907 років він написав понад 25 праць, які безпосередньо стосувалися українського руху в Росії.

("Древнерусская народность - древнерусский язык" - до питання сучасного міфотворення).

Вперше про Лесю Українку часопис московських українців "Украинская Жизнь" подає свідчення в №11 за 1912 рік у рубриці "Содержание украинских журналов", де наголошується

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка