Представники Об'єднання українців Росії взяли участь  у засіданні президії  Української Всесвітньої Координаційної Ради

В Києві 19 листопада відбулося позачергове засідання президії УВКР, яке було скликано у зв'язку з неможливістю проведення раніше запланованого ІV Всесвітнього Форуму українців. У засіданні взяли участь співголова Об'єднання українців Росії та Федеральної національно-культурної автономії "Українці Росії" Валерій Семененко, заступник голови ОУР Юрій Кононенко, голова Товариства українців Кубані Микола Сергієнко та голова правління Саратовського земляцтва українців Поволжя Аркадій Шелест. Валерій Семененко передав членам президії УВКР привітання від голови рад ОУР та ФНКА "Українці Росії", члена Ради Федерації Федеральних Зборів РФ Василя Думи. 

Президія УВКР розглянула питання про причини зриву ІV Всесвітнього Форуму українців, новий термін його проведення, концепцію та порядок денний.

Вирішено провести ІV Всесвітній Форум українців у серпні 2006 року напередодні 15-ї річниці Незалежності України.

Представники українських громад Росії разом з іншими учасниками засідання президії УВКР тепло привітали Ігоря Ліхового, відомого не лише в Україні, а й за кордоном діяча української культури, невтомного пропагандиста творчості та спадщини Тараса Шевченка, з призначенням на високу посаду міністра культури і туризму України та побажали йому наснаги та мужності у втіленні в життя задумів нової демократичної влади в сфері розвитку української культури.

У перерві засідання президії УВКР Валерій Семененко, Юрій Кононенко та Микола Сергієнко провели короткі бесіди з Ігорем Ліховим, а також заступником міністра закордонних справ України Валентином Наливайченком, заступником голови Комітету у закордонних справах Верховної Ради України Ігорем Осташем, генеральним секретарем Світового Конґресу Українців Віктором Педенком, головою Європейського Конґресу Українців Ярославою Хортяні.

Робоча президія засідання  УВКР

Під час перебування в Києві Юрій Кононенко мав також зустрічі з заступником міністра культури і туризму України Ольгою Шокало-Бенч, начальником управління реґіонального розвитку міністерства Людмилою Кононенко та начальником відділу з питань культури етносів України та української діаспори Юрієм Компанійцем.

У Міністерстві закордонних справ України відбулися зустрічі з директором Департаменту культурного та гуманітарного співробітництва Тетяною Іжевською, виконувачем обов'язки начальника управління з питань закордонного українства Ярославом Бараном, начальником відділу управління Миколою Скляренком.

На зустрічах обговорювалися участь українських організацій Росії у семінарах та інших заходах для керівників українських професійних і самодіяльних художніх колективів, митців, народних майстрів діаспори, що організуються Міністерством культури та туризму України до кінця 2005 року, придбання для Бібліотеки української літератури в Москві, нове приміщення якої відкриється незабаром, високомистецьких творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва України, а також забезпечення реалізації виборчого права громадян України, які проживають або перебувають в Росії, в парламентських виборах 2006 року. Ярослав Баран та Микола Скляренко поінформували, що міністром закордонних справ України відповідно до програми "Закордонне українство до 2005 року" затверждено план заходів щодо допомоги українцям, які проживають за межами України. Найближчим часом планується розпочати укладання договорів з українськими організаціями про проведення цих заходів та їх фінансування.

На світлинах: робоча президія засідання: Михайло Горинь, Віктор Педенко, Микола Плав'юк, Ярослава Хортяні, Ярослав Яцків; виступає міністр культури і туризму України Ігор Ліховий.

Олена ГОНЧАР

19 листопада 2005 р.

Об'єднана прес-служба Федеральної національно-культурної автономії "Українці Росії", Об'єднання українців Росії та Бібліотеки української літератури в Москві E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка