Голова УВКР Дмитро ПавличкоВиступ на відкритті І Економічного Форуму українців світу

Панове товариство! Дякую вам усім за те, що ви прийняли наші запрошення, прибули з багатьох країн та з усієї України до Києва, до українського дому. Особливу вдячність складаю зарубіжним учасникам Форуму.

Головна ідея нашого зібрання полягає в тому, щоб економічний інтелект світового українського організму проявив себе як рушійна сила розвитку сучасного господарства в нашій державі. І не тільки на українському материку, а й там, за кордоном, де українці мають свої фірми і свої різноманітні господарчі структури, які певною мірою є найпродуктивнішою частиною світового українства.

Сьогодні у всьому світі панує ринкова економіка. Але в одній країні люди живуть краще, навіть дуже добре, а в іншій - гірше, навіть дуже зле. Мені здається, нам треба пізнати, в чому приховані причини такої різновидності економічного життя. Здається, всюди і завжди, крім універсальних законів, діють національні чинники та обставини. Хотілося б, щоб на Форумі ішла мова конкретно про найболісніші проблеми економіки України. Головна біда всіх наших управлінь і сфер життя - це корупція.

Як письменник, я згадую слова Вільяма Шекспіра: „Де гроші попереду йдуть, там двері всі відкриті навстіж!” Корупційну систему своєї доби так описував англійський геній. Йдучи за грошима, які відкривають усі двері, а такі гроші є в Україні, і багато золотих високих дверей є в нашій державі, там, за тими дверима, нічого ми не стрінемо, крім тупої людської захланності, несправедливості і злочину.

Ми зібралися, щоб відчинити для українського народу двері до правдивого, скажімо, європейського добробуту, а ключем до замка має бути об’єднаний розум досвідчених і зацікавлених людей. Мистецтво таких людей (а вони зібралися в цьому залі) в тому, що вони вміють рахувати гроші і творити за їх допомогою багатства нації. Але багатства не тільки матеріальні. Дуже погано, коли в народу є пісня, але нема хліба. Але сто разів гірше, коли є достатком хліба, але нема пісні. Хліб на тому столі, біля якого ніхто не молиться, не плаче, не сміється, не співає, на якому тільки їдять, не може стати поживою для виростання людського духу. Добробут свободи важливіший за добробут грошей, і це доводить мудрий і чесний капітал, який, як правило, намагається бути опорою свободи і демократії.

Ми сподівалися, що на Форум прийде Президент України Віктор Ющенко. Його відсутність спричинена тим, що саме сьогодні, можливо, саме в ці хвилини йдуть переговори та формується керівництво парламенту та уряду України. Ми бажаємо Президентові успішного історичного дня й маємо надію, що думки, висвітлені тут, зафіксовані і передані йому, не будуть проігноровані найвищою державною владою в Україні.

Виконуючи уповноваження оргкомітету, маю честь відкрити Перший Економічний Форум Українців світу під гаслом „Українці - для України”.

Дмитро ПАВЛИЧКО.

01.12.2007

На світлині: Голова УВКР Дмитро Павличко.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка