ЛьвівВідкриваємо для України українську діаспору

Проект під такою назвою «Відкриймо для України українську діаспору» розпочав Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК), щоб ознайомити мешканців Україні з життям їхніх братів за кордоном.

Громадськість України дуже мало обізнана з діяльністю діаспори, з конкретною роботою, як окремих громад, так і особистостей, які працюють для утвердження позитивного образу нашої спільної батьківщини у світі. Такого висновку досягли учасники проведеної з ініціативи МІОК Першої міжнародної конференції «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті», яка відбулася у Львові в березні 2006 р та зібрала 245 представників світового українства з 25 країн.

Проект «Відкриймо для України українську діаспору» офіційно стартував 9 серпня.  У цей день з ініціативи МІОК сотням львів'ян презентувало свою діяльність Товариство «Вербиченька», яке об’єднує українців Нижнєкамської міської національно-культурної автономії, що у Татарстані.

За результатами соціологічного опитування львів’ян, яке провів МІОК у липні 2006 року, 53% наших співвітчизників не знають, де знаходиться Татарстан, 64% не можуть назвати його столиці, а і лише 15% знають, що в містах Татарстану працюють українські громади.

Директор Інституту Ірина Ключковська так коментує подію: «Навіть у віддалених куточках, про які ми нічого не знаємо і не задумуємося, живуть сотні тисяч наших співвітчизників, які прагнуть зберегти ниточки культурних зв’язків із Україною. Львів'яни з великим ентузіазмом і теплотою зустріли земляків із Татарстану. Нашим гостям було дуже приємно відчути зацікавленість у своїй діяльності, а нам – пересвідчитися в актуальності нашого проекту.»

Діяльність українців Татарстану презентували голова Нижнєкамської міської національно-культурної автономії «Українське товариство «Вербиченька» Євген Савенко, організатор та вчителька недільної школи в Нижнєкамську Людмила Найденко та члени товариства, в тому числі і його молодіжне крило «Лелеки» Українців Татарстану вітали сотні львів’ян, серед яких --  народний депутат України Ярослав Кендзьор, начальник відділу культури і туризму Львівської облдержадміністрації Галина Дорощук, поет – лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка Ігор Калинець та Голова Товариства татар у Львові Хамзя Хашаєв.

Ця акція мала великий резонанс у суспільстві та широко висвітлювалася засобами масової інформації. Результатом презентації стало не лише ознайомлення громадськості з діяльністю товариства «Вербиченька», але й налагодження контактів з громадськими та державними організаціями.

МІОК планує і надалі знайомити українців із життям українських громад за кордоном, особливо на сході від кордону України.

Інститут запрошує до співпраці українські громади, зацікавлені у налагодженні контактів із громадськими та державними організаціями в Україні.

Щоб зв'язатися з МІОК, просимо: Відвідати сайт www.miok.lviv,ua Написати за адресою: Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, вул. С.Бандери, 32Д, Львів, 79013, Україна Зателефонувати: 032 258-01-51

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка