Зоре моя вечірняя- читає Федорова Дарина

Як наші «Лелеки» готувалися до Дня рідної мови та приймали участь в Конкурсі на краще читання поетичних творів Т.Г. Шевченка

До Дня рідної мови в українській недільній школі «Лелеки» було влаштовано виставку плакатів про Рідну мову, виставку «Кобзарів» та літератури про Тараса Григоровича Шевченка, яка щороку поповнюється у нас новими цікавими виданнями. Минулого року нам було подаровано раритетне видання «Кобзаря» початку минулого сторіччя, що приніс до школи член нашого товариства Ілля Володимирович Будило. По тому «Кобзарю» вчилася читати його бабуся Агрипина, перечитувала онукам зворушливі рядки, за часів німецької окупації берегла, як найдорогший скарб. Цього року наша скарбниця поповнилася новими ілюстраціями до «Кобзаря», яки надіслав з канадського Сент-Кетрінсу Олег-Аллан Струк, син відійшовшого у засвіти в минулому році Почесного Батька товариства «Вербиченька» Петра Васильовича Струка.

Нами було проведено відкритий урок з запрошенням методистів, батьків та членів товариства «Вербиченька», та відбірковий тур Конкурсу на краще читання поетичних творів Т.Г. Шевченка. Такий конкурс щороку проводиться для дітей та молоді Національним культурним центром України в Москві за підтримки Посольства України в Російській Федерації. Отже переможці були запрошені наприкінці лютого до Москви на заключний тур. Пройшов він 1 березня 2010 р. на високому рівні, був чудово зорганізований, а значення його для виховання свідомої молоді перевищити неможливо.

Зібралося на Конкурс 37 учасників з різних куточків Росії від 3 до 22 років. Хвилювання, як завжди, вистачало й на дітей і на дорослих. Адже Конкурс! Найважче, напевно, було членам журі. Дуже хотілось відзначити всіх, хто виявив неабияку прихильність до українського поетичного слова, мови, славетного Кобзаря. Особливо приємно було бачити серед україномовних декламаторів татар, євреїв, чувашів, грузинів. Це говорить про прихильність до українського слова молоді будь-якої національності. З року в рік зростає рівень цього Конкурсу, зростає якість декламування, милує око артистизм діток, доповнення художнього читання доречним костюмом, яскравішає сцена від національного вбрання.

Досить високими результати були і у нижнєкамських учасників. Почесні грамоти та грошові премії одержали Федорова Даша (3 клас ЗОШ №19), Абрамов Андрій (2 клас ЗОШ №29), Бомштейн Станіслав (гр 1821 ННК). Грамоту з відзнакою за прихильність до української мови отримав наймолодший з наших учасників Міргасімов Руслан (гр 8. д/с №44).

Дуже приємно, що в Культурному центрі приділили стільки уваги побуту гостей, всіх чемно зустріли, зручно розташували в готелі, смачно годували в затишних кафе, влаштували чудову й цікаву екскурсію по Москві. Хочеться щиро подякувати організаторам Конкурсу Володимиру Мельниченку, Людмилі Гільмановій, Вікторії Скопенко, Юрію Безкровному, Ассоль Овсянніковій та всім працівникам Центру, хто долучився до проведення Конкурсу. Дай Боже всім доброго здоров’я!

Людмила НАЙДЕНКО,

керівник Об’єднання "Лелеки" з вивчення історії та культури українського народу.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Шевченківський куточок

Читаємо Кобзарі

Лелеки на Конкурсі

В журі Конкурсу

Конкурс-2010 відбувся!

На світлинах: «Зоре моя вечірняя» - читає Федорова Дарина. Шевченківський куточок. Читаємо «Кобзарі». «Лелеки» на Конкурсі. В журі Конкурсу. Конкурс-2010 відбувся!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка