Христинка Юр`єва в дитячому куточку Бібліотеки
Христинка Юр`єва в дитячому куточку Бібліотеки

Українці з Нижнєкамська на Трифоновській, 61

До Бібліотеки української літератури в Москві цим літом завітали діти з Нижнєкамська, які поверталися через Москву з України, де успішно виступили на міжнародному фестивалі дитячої творчості «Золотий лелека» та добре відпочили в таборі під Миколаєвим.

Повертаючись з України до Татарстану делегація вербичан та лелеченят завітали з візитом до Бібліотеки української літератури в Москві, що на Трифоновській, 61. Зустрів делегацію заступник директора Віталій Григорович Крикуненко, ознайомив з приміщеннями й залами, фондами бібліотеки, останніми надходженнями, дитячою літературою. Він подарував нижнєкамцям кілька примірників цікавих журналів з корисною інформацією.

За гостинним столом вербичани розповіли про нашу школу, роботу товариства, поділилися враженнями від подорожі Україною, участі у фестивалі «Золотий лелека», святкування Івана Купала.

Представники української громади «Вербиченька» Галина Миколаївна Артем`єва, Людмила Михайлівна Граньонкова та Поліна Михайлівна Калініна, які супроводжували своїх юних вихованців, зважили за потрібне показати юним артистам-«лелечатам» Христинці Юр`євій та Вікторії Граньонковій єдину в Росії українську книгозбірню. Відроджена за ініціативою української громади, вона ще 2000 року отримала від уряду столиці статус державного закладу культури м. Москви й ось уже п`ятий рік успішно працює в новому пристосованому до її потреб приміщенні неподалік од центру міста на розі вулиць Гіляровського та Трифоновської, поруч з метро «Рижская».

Під час екскурсії, що її провів заступник директора БУЛ Віталій Григорович Крикуненко, гості, були приємно вражені сучасним виглядом приміщення бібліотеки, багатством та різноманітністю її книжкового фонду, комп`ютерним обладнанням читального залу та абонементу, медіатекою, численними записами української музики та кінофільмів, що ними вільно користуються наші читачі. Привернули увагу широкий вибір громадсько-політичних та літературно-художніх, культурологічних періодичних видань, що їх бібліотека отримує з України, влаштовані бібліотекарями книжково-ілюстративні та художня виставки, електронні видання БУЛ (дайджести серій «Горячие страницы украинской печати» та «Личность в истории культуры»), покликані допомогти й російськомовним користувачам в ознайомленні з українським друкованим словом.

Гості з Нижнєкамська розповіли про те, як працює громадська бібліотечка, заснована стараннями активістів «Вербиченьки», та поділилися намірами створення на її основі секції або відділу української літератури в одній з місцевих муніципальних або ж міських бібліотек.

Познайомившись із найцікавішими книгами, збадьорившись чаєм із солодощами, відпочивши в м`яких бібліотечних фотелях, переглянувши добірку веселих українських мультфільмів та згадавши в літературній грі українські казки, Кристина та Вікторія разом зі своїми наставниками відбули на Казанський вокзал, де їх чекав поїзд до Нижнєкамська.

Сповнене приємних вражень тригодинне перебування наших гостей з «Вербиченьки» в БУЛ, за їхніми відгуками, зробило і Москву, й Бібліотеку — ближчою до їх міста на Камі. Адже в затишних стінах БУЛ вони, за їх визнанням, почувалися «майже як в Україні»…

Віталій КРИКУНЕНКО,

Людмила НАЙДЕНКО.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Віталій Крикуненко показує Христинці нові дитячі книжки
Віталій Крикуненко показує Христинці нові дитячі книжки
Знайомство з новими находженнями
Знайомство з новими находженнями
Фото на добру згадку про перебування в Бібліотеці української літератури
Фото на добру згадку про перебування в Бібліотеці української літератури

На світлинах: Христинка Юр`єва в дитячому куточку Бібліотеки. Віталій Крикуненко показує Христинці нові дитячі книжки. Знайомство з новими находженнями. Фото на  добру згадку про перебування  в Бібліотеці української літератури.

Додаток:

Надходження до БУЛ з Нижнєкамська 

Нещодавно фонд російської україніки Бібліотеки української літератури в Москві поповнився цікавою добіркою друкованих видань та інших документів, що віддзеркалюють багатоманітну діяльність Нижнєкамської міської національно-культурної автономії «Українське товариство «Вербиченька».

Поміж них — щедро ілюстрована книга «Вербиченька. Українці Татарстану», що подає докладну хроніку насиченого цікавими подіями та звершеннями життя української громади Нижнєкамська (це видання побачило світ у львівському видавництві «Каменяр»), поетична збірка «Мов зерна колосу на теренах життя…», яка представила творчість українських поетів-аматорів з Надволжя (видана завдяки фінансовій підтримці пана Петра Струка з Сент-Кетрінса (Канада) та технічній допомозі Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою в Ніжині (Україна).

Широка панорама культурно-мистецької діяльності «Вербиченьки» наочно відтворена в яскравих буклетах, афішах, листівках, запрошеннях, пов`язаних з проведенням різних акцій, пов`язаних із вшануванням пам`яті Михайла Грушевського, Давида Бурлюка, інших видатних діячів, життя та творчість яких єднає Україну з Татарстаном.

Маємо в переданій до БУЛ колекції й чудово видруковані програми та буклети відкритого вокального конкурсу імені Оксани Петрусенко, проведення якого з ініціативи міської НКА «Українське товариство «Вербиченька» вже стало доброю традицією, підтримуваною Міністерством культури Республіки Татарстан та органами влади Нижнєкамська, а також матеріали Четвертого фестивалю українців Татарстану, де яскраво демонстрували свої мистецькі досягнення не тільки «Вербиченька», але й міська національно-культурна автономія «Україна (м. Казань), міська українська громада «Батьківщина» (м. Набережні Челни), українське земляцтво «Краяни» (м. Димитровград Ульяновської області).

Фонд російської україніки БУЛ поповнився також змістовними матеріалами про життя українців Татарстану на електронних носіях (CD).

Бібліотека щиро вдячна голові українського товариства «Вербиченька» п. Євгенові Савенку та пані Людмилі Найденко за надані видання, які невдовзі будуть презентовані читачам БУЛ.

Сподіваємося на таку ж зацікавленість щодо представлення своїх книжкових та періодичних видань, іншої друкованої продукції та аудіо записів і від інших українських громад Росії, а також від дослідників-українознавців. Поповнюючи фонд російської україніки єдиної в країні Бібліотеки української літератури, ви сприятимете і розширенню обміну досвідом роботи, і збереженню історичної пам`яті, етно-культурної спадщини українців Російської Федерації — вагомої частки духовних здобутків світового українства.

Прес-служба Бібліотеки української літератури у Москві.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка