Душа нашого Товариства, її безмінний голова і дійсний патріот України пан Євген Савенко тепер буде жити і працювати з цим вишитим ангелом
Душа нашого Товариства, її безмінний голова і дійсний патріот України пан Євген Савенко тепер буде жити і працювати з цим вишитим ангелом

Як ми відмітили 15-річчя нашого міського українського товариства та 55-річну ювілейну дату в житті його незмінного голови пана Євгена Вікторовича Савенка

В суботній день 23 жовтня в актовій залі гімназії №32, де з 2000 року розташований Український культурний центр міста Нижнєкамська, зібралися численні гості, зацікавлені глядачі, найближчі друзі, представники адміністрації міста й національних організацій. «Вербиченька» відзначала 15-ту річницю з часу свого заснування.

Зала була гарно прибрана до свята в українському стилі, майстрині товариства влаштували яскраву виставку вишитих робіт, широко було представлено фото-звіт про діяльність товариства.

Наче нещодавно все тільки починалося, а вже стільки років пролетіло, стільки зроблено добрих справ, стільки проведено важливих заходів! Саме з перегляду 15-річного часопису й складався кістяк сценарію святкування.

На початку заходу беззмінний голова й засновник товариства Євген Вікторович Савенко та колишня перша його заступниця Раїса Іванівна Степанова нагадали присутнім, як і з чого починалося заснування української громади на теренах нижнєкамської землі. На превеликий жаль, з тих, хто стояв біля витоків заснування громади лишилися тільки вони, але всіх, хто був поруч, згадали поіменно: Євгенія Федорівна Риковцева (Добрий-Вечір), Петро Васильович Доля, Сергій Іванович Погорєлов, Зінаїда Степанівна Коваль, Ганна Михайлівна Кочеткова, Любов Григорівна Брила... Їх справа не пішла марно, її підхопили й плекають донині.

Привітав товариство з ювілеєм заступник голови Виконавчого комітету Нижнєкамського району Марат Талгатович Самігуллін. Він високо оцінив багаторічну діяльність громади на ниві розвитку й збереження української культури, перелічив численні важливі справи, зроблені товариством для  збагачення багатонаціональної скарбниці нашого міста й республіки, вручив товариству Почесну грамоту й квіти.

Рік за роком горталися сторінки діяльності товариства, доречно перемежаючись художніми номерами у виконанні хорового колективу «Вербиченька», діток недільної школи «Лелеки», національних колективів Нижнєкамська й гостей з сусідніх республік Поволжя та Уралу , сценками з концертних виступів, кумедними гуморесками й численними вітаннями від наших друзів, що надійшли всіма видами поштового зв’язку з численних куточків усього світу.  

Прийшли привітання від радника-посланника Посольства України в Російській Федерації В’ячеслава Яцюка, співголови Об’єднання українців Росії Валерія Семененка, від колективу Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», який очолює пані Ірина Ключковська, від директора Фундації доброчинних ініціатив Станіслава Пономаревського з Чернігова, численних українських громад Росії, України й навіть від працівника Міністерства культури і туризму України Олександра Юрова з Країни Пірамід Єгипту, куди відрядження занесло музично обдарованого українця.  

Як завжди яскраво лунало привітання українців Удмуртії «Громада», яку з недавнього часу очолює Степан Михайлович Хаба. Вони привезли з Іжевська невелику концертну програму, привітальну адресу, пам’ятний подарунок - сувенірну тарілочку з зображенням відновленого Михайлівського храму, а головне – щирість українських сердець, теплі посмішки й купу подальших планів співпраці наших громад.

Представники національних організацій міста Віра Юнусова, Людмила Сєвост’янова, Хокім Мумінов передали товариству вітання від Асамблеї народів Татарстану та її Нижнєкамської філії, вручили Почесні грамоти, квіти. Хочеться особисто подякувати нещодавно заснованому таджикському товариству за чудовий подарунок – звукові колонки, яких так не вистачало у нашому комп’ютерному класі.

Несподіваним для нас було вітання від Нижнєкамської художньої школи й цікавий подарунок – пара українських танцюристів з пластиліну.

Наші подяки лунали зі сцени майже після кожного художнього номеру й згаданого проведеного заходу. Чи могла б «Вербиченька» так вдало працювати, якби не було щирої підтримки й порозуміння з численними друзями? Адіс Карієвич Сулєйманов, Ільсія Хаматовна Мєзікова, Ріфкат Нуруллович Муллін, Рустем Мазітович Ганєєв, Леонтій Костянтинович Алєксєєв, Раміль Равгатович Хусаїнов, Ганна Леонідовна Кузьміна, Любов Олександрівна Якімова, Сагіт Кодебаєвич Джаксибаєв, Махмут Моталітович Гасімов, Василь Михайлович Дума, Роман Теодозієвич Дідух, Ольга Іванівна Дякун, Тарас Миколайович Дудко, Ірина Михайлівна Ключковська та Марія Миколаївна Галік, Станіслав Борисович Пономаревський, Олександр Максимович Капітоненко, Петро Васильович Струк – перелік цей далеко не повний. Співпраця з такими людьми вивірена роками, вони є надійними й порядніми, сподіваємось, і надалі працювати будемо ще плідніше. Кожному «Вербиченька», згадавши добрі справи, подякувала за допомогу й склала щирі вітання.

А на закінчення урочистого заходу ми вітали з 55-річним ювілеєм Євгена Вікторовича Савенка. 15 років свого життя він щедро віддав «Вербиченьці» та вербичанам. Завдяки його ентузіазмові, енергії та наполегливості зросла свідомість численних українців нашого осередку, він навчив нас гуртуватися й дружити, став нам прикладом справжнього патріота, віддаючи частку себе справі збереження українства, з ранку до вечора турбуючись про всіх нас разом і про кожного окремо, він живе справами кожної родини і допомагає, де тільки може. Він лікує не тільки тіла, а й душі! Не дарма його працю високо оцінено Урядом України, Татарстану й Росії. Я вишила йому в подарунок від товариства українську краватку, підготували ми цікавий фото-колаж, Раїса Степанова вишила йому на долю ікону Божої Матері, а Наталя Шайхієва привезла з України картину з Ісусом Христом.

Щиро вітаємо Вас, Євгене Вікторовичу! Дякуємо долі, що звела нас з такою людиною, як Ви. Бажаємо Вам щастя, успіхів, доброго здоров’я, наснаги до нових злетів та втілення в життя заповітних бажань.

Людмила НАЙДЕНКО,

заступник голови Нижнєкамської національно-культурної автономії «Українське товариство «Вербиченька».

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Виставка вишивки вербичанок
Виставка вишивки вербичанок
Вишивки вербичанок - і хрестиком, і гладдю
Вишивки вербичанок - і хрестиком, і гладдю
Вітає заступник мера Марат Самігуллін
Вітає заступник мера Марат Самігуллін
Нас вітають національні громади міста
Нас вітають національні громади міста
Вербичан вітають делегати іжевської Громади
Вербичан вітають делегати іжевської Громади
А це перше число газети «Вербиченька» ще за 1997 рік
А це перше число газети «Вербиченька» ще за 1997 рік
Виступають наші лелеченята Христинка Юрьєва та Даринка Федорова
Виступають наші лелеченята Христинка Юрьєва та Даринка Федорова
Майбутнє «Вербиченьки» Вікторія Граненкова співає пісню про Україну
Майбутнє «Вербиченьки» Вікторія Граненкова співає пісню про Україну
На сцені ювіляри - хоровий колектив «Вербиченька»
На сцені ювіляри - хоровий колектив «Вербиченька»
Навіть маленькій Христинці Юр'євій було цікаво на цьому ювілеї
Навіть маленькій Христинці Юр'євій було цікаво на цьому ювілеї
Хай бережуть Вас ангели, Вікторовичу!
Хай бережуть Вас ангели, Вікторовичу!
«Вербиченька» з Вами назавжди
«Вербиченька» з Вами назавжди
З ювілеєм, «Вербиченька»!
З ювілеєм, «Вербиченька»!

На світлинах: Душа нашого Товариства, її беззмінний голова і дійсний патріот України пан Євген Савенко тепер буде жити і працювати з цим вишитим ангелом. Виставка вишивки вербичанок. Вишивки вербичанок - і хрестиком, і гладдю. Вітає заступник мера Марат Самігуллін. Нас вітають національні громади міста. Вербичан вітають делегати іжевської «Громади». А це перше число газети «Вербиченька» ще за 1997 рік. Виступають наші лелеченята Христинка Юрьєва та Даринка Федорова. Майбутнє «Вербиченьки» Вікторія Граненкова співає пісню про Україну. На сцені ювіляри - хоровий колектив «Вербиченька». Навіть маленькій Христинці Юр'євій було цікаво на цьому ювілеї. Хай бережуть Вас ангели, Вікторовичу! «Вербиченька» з Вами назавжди. З ювілеєм, «Вербиченька»!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка