Людмила Найденко, заступник голови НКА 'Вербиченька'
Людмила Найденко, заступник голови НКА 'Вербиченька'

Вечір пам'яті Євгенії Риковцевої

Раз на два роки в товаристві «Вербиченька» відзначається данина пам'яті нашої членкині Євгенії Федорівни Риковцевої (в дівоцтві Добрий-Вечір). Вона залишила нас ще навесні 2001 року, але досі «живе» поруч з нами у справах, згадках, серцях. Пам'ять її ми відзначаємо не просто тризною з поминанням, а проведенням літературно-поетичних зустрічей, на яких збираємо творчо обдарованих, не байдужих до поетичного слова людей.

В цьому році місцем проведення свята стала Центральна міська бібліотека ім. Г.Тукая. З цією бібліотекою Євгенію Федорівну пов'язувала багаторічна співпраця. Вона була організатором літературної вітальні «Ліра», господинею якої стала Ганна Леонідівна Кузьміна. Безліч цікавих літературних заходів провели вони разом, несучі поетичне слово й історично-біографічні знахідки широкому колові слухачів, студентів, даючи змогу бути почутими численним поетам-аматорам.

Відкрив свято вокальний ансамбль «Вербиченька» під керівництвом Анни Демидової (муз. супровід Павло Плєханов), виконавши низку українських пісень, які з великою майстерністю співала й Євгенія Федорівна. Лунали її вірші, і хоч було їх не багато, вони торкалися найпотаємніших куточків кожної душі. Поділився спогадам про цю непересічну Людину голова товариства Євген Вікторович Савенко. Саме він був поруч з нею у скрутний час і підтримував її до останньої хвилини.

Читали поетичні твори Тараса Шевченка діти недільної школи «Лелеки» Христина Юр'єва, Дарина Федорова, Руслан Міргасімов, набуваючи все більшого фаху в декламуванні. Шевченкову творчість Євгенія Федорівна поважала й любила. Дуже доречно пісню на слова Шевченка виконала співачка-аматорка з Казані Тетяна Чекеєва. І справжнім творчим подарунком лунала у її виконанні українська «Гуцулка Ксеня», пісня, яку Євгенія Федорівна любила понад усе.

В Нижнєкамську чимало людей, яких з Євгенією Федорівною пов'язувала робота, сусідство, спільні справи, творчість. Ренат Махмутов, поет, гітарист, викладач, не тільки згадав спільні концерти, віднайшов спільні світлини, а пісні у його виконанні з задоволенням підтримав увесь зал.

Виступили з власними віршами відомі поети літературно-поетичного об'єднання «Данко» Володимир Лалєтін, Микола Матвєєв, Шаріфжан Газизуллін. З привітанням і вдячністю за запрошення на цікаве свято виступив відповідальний за роботу з молоддю і місіонерство Нижнєкамського благочиння РПЦ Сергій Солонщиков та представниці жіночого клубу «Берегиня». Щиро й урочисто подякувала товариству за співпрацю завідуюча відділом обслуговування бібліотеки Лілія Шамсутдіновна Сахабєєва, прикрасивши свій виступ поезією Габдули Тукая татарською мовою.

Думається, що Євгенія Федорівна з висоти Тогосвіття була б тільки рада, що ми продовжуємо почату нею справу шанування поезії, мови, літератури, і культури взагалі.

Євгенії Федорівні Риковцевій

(Світлій пам'яті)

Скільки добрих людей вже пішло від нас!

І скільки їх піде ще!

Та ніхто не знає, коли той час

Для кожного з нас проб'є.

Я не знаю, чому так Господь велів -

Найкращих людей забирати.

Може там де ангели й пташиний спів,

Добрих душ почина бракувати?

По тобі ми звіряли свій кожний крок.

Ми і далі звірять їх так будем.

Ти лишилась між нами як честі урок.

Тебе згадуєм в свято і в будень.

На ім'я Благородна, красива, струнка,

Ти була нам взірцем особистим.

На дарма ж ти носила почесне звання

"Честі й совісті товариства".

Мабуть так повелося з покон віків,

І, повірте, не треба сліз,

Добрі душі, як сонце й вода струмків,

Як повітря потрібні скрізь.

Людмила НАЙДЕНКО

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

В цей день ми згадуємо Євгенію Риковцеву
В цей день ми згадуємо Євгенію Риковцеву
Ведуча Л.Найденко
Ведуча Л.Найденко
Виступає Міргасімов Руслан
Виступає Міргасімов Руслан
Виступає Федорова Дарина
Виступає Федорова Дарина
Виступає Юрьєва Христина
Виступає Юрьєва Христина
'Добрий-Вечір - 2013'. Фото на згадку
'Добрий-Вечір - 2013'. Фото на згадку
З віршами - діти
З віршами - діти
Лунає пісня про 'Вербиченьку'
Лунає пісня про 'Вербиченьку'
Співає Т.Чекеєва
Співає Т.Чекеєва
Спогади А.Кузьміної
Спогади А.Кузьміної
Спогади А.Лалєтіна
Спогади А.Лалєтіна
Спогади Є.Савенка
Спогади Є.Савенка
Спогади Л.Сахабєєвої
Спогади Л.Сахабєєвої
Спогади Р.Махмутова
Спогади Р.Махмутова
Фотопрезентація
Фотопрезентація

На світлинах: Людмила Найденко, заступник голови НКА 'Вербиченька'. В цей день ми згадуємо Євгенію Риковцеву. Ведуча Л.Найденко. Виступає Міргасімов Руслан. Виступає Федорова Дарина. Виступає Юрьєва Христина. 'Добрий-Вечір - 2013'. Фото на згадку. З віршами - діти. Лунає пісня про 'Вербиченьку'. Співає Т.Чекеєва. Спогади А.Кузьміної. Спогади А.Лалєтіна. Спогади Є.Савенка. Спогади Л.Сахабєєвої. Спогади Р.Махмутова. Фотопрезентація.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка