Євген Савенко на Трійцю
Євген Савенко на Трійцю

«Вербиченька» подарувала на Трійцю мешканцям міста святковий настрій

День Святої Трійці, свято зішесття Святого Духа на апостолів, одне з улюблених свят в Україні, світле, зелене. Я пам'ятаю його з дитинства. Це був радісний літній день, наповнений теплом, запахом свіжоскошеної трави і березового гілля.

Цього року християнські свята в Росії мають особливе, високе звучання. 1025 років тому, влітку 998 року Київська Русь прийняла християнську віру. Слово Боже прийшло на нашу землю і залишилося назавжди. Це була не просто релігійна подія. Вона змінила життя всієї Київської Русі, зробила її рівною серед інших держав Європи. Світова культура прийшла до нас, і стала частиною нас, а ми - її частиною.

23 червня 2013 року. Яскраво сяють на сонці золоті куполи церкви Ікони Казанської Божої Матері. Весь храм Іоанна Кронштадтського і подвір'я встелені свіжою зеленню. Лунає над Камою святковий передзвін. Йде урочиста Святотроїцька служба. О. Георгій говорить про велич і значення цього Двунадесятого свята, а по закінченні служби, запрошує парафіян зібратися на майдані перед храмом, і надає слово для виступу українській організації Нижнєкамська.

«Вербиченька» вже кілька років на Трійцю дарує святковий настрій мешканцям міста. Ми заздалегідь готуємо до цього дня сценарій, ретельно підбираючи твори для виконання російською та українською мовами, готуємо пісні духовного змісту. Це музична класика, народні ліричні пісні, що створюють гарний настрій, це вірші про православ'я, християнство і вічні загальнолюдські цінності.

У 2013 році християнський світ відзначає ще одну пам'ятну дату. 1150 років тому грецькі ченці, брати Кирило і Мефодій вирушили в слов'янські землі проповідувати слово Боже. Щоб слов'яни віру Христову могли не тільки чути, але і читати, Кирило і Мефодій створили слов'янську абетку кирилицю, що стала основою писемності багатьох народів. Ми нагадали присутнім про цю доленосну подію в житті слов'янських народів, яка багато в чому сприяла становленню християнства у Київській Русі.

Яскраво й емоційно співали Тетяна Чекеєва і Валентина Євдокимова, порадував парафіян українськими піснями ансамбль «Вербиченька», з поетичними творами виступили Людмила Найденко і Тамара Дубровіна.

В усіх товариських заходах завжди беруть активну участь діти української недільної школи «Лелеки». В ошатних українських костюмах старанно декламували вірші наші молодші виконавці, відчуваючи до себе непідроблену зацікавленість однолітків і людей старшого покоління. Це особливо приємно, адже діти - наше майбутнє.

Після виступу до нас підходили люди, серед яких було багато українців. Підходили люди, яких знаємо багато років, і яких бачимо вперше. Не усі мають можливість відвідувати українське товариство з різних причин, але почута рідна мова пробуджує в душі кожного українця найясніші спогади. Люди щиро дякували за свято.

Щиро подякував нам за виступ о. Георгій, висловивши побажання і надію на спільне святкування Трійці й у наступному році.

Голова «Національно-культурної автономії

«Українське товариство «Вербиченька»-«Вербочка» міста Нижнє камська

Євген САВЕНКО

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

І пісня українська лине до серця кожної дитини...
І пісня українська лине до серця кожної дитини...
Про Трійцю розкажуть дорослі і діти
Про Трійцю розкажуть дорослі і діти
Трійця 2013. 'Вербиченька' в Храмі Іоанна Кронштадтського
Трійця 2013. 'Вербиченька' в Храмі Іоанна Кронштадтського
Чи бачили ви киценьку малесеньку мою...
Чи бачили ви киценьку малесеньку мою...

На світлинах: Євген Савенко на Трійцю. І пісня українська лине до серця кожної дитини... Про Трійцю розкажуть дорослі і діти. Трійця 2013. 'Вербиченька' в Храмі Іоанна Кронштадтського. Чи бачили ви киценьку малесеньку мою...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка