Андрій ХудьоПішов у вічність великий український патріот, фронтовик Андрій Худьо, що пройшов підвали гестапо і табори ГУЛАГУ

Життя Андрія Худьо - це жива історія України, історія нелегкої долі українця, патріота, змушеного майже  все життя прожити за межами своєї батьківщини.

Його рідне село Медика, яке  розкинулось коло Перемишля на україно-польській границі, тепер знаходиться в Польщі. А серце і душа пана Андрія завжди належали Україні. Останні роки він, на жаль, майже не виходив з дому - боліло серце. Але уважно слідкував за всіма подіями на батьківщині, молився за неї, переживав за долю молодої демократії. І як для багатьох із нас, його настрій залежав від плину подій на Майдані, в Києві.

Як український патріот, він на початку війни ще молодим хлопцем встиг побувати в підвалах гестапо. Вчився у Львівському медінституті, але війна не дозволила його закінчити. Пізніше чесно воював в рядах Радянської Армії, зустрічався з маршалом Іваном Коневим, який помітив у нього хист художника.

Після війни за свої погляди побував у таборах ГУЛАГу на Уралі, де і залишився на все життя. Як людина тонкої і чутливої душі написав багато спогадів, віршів, художніх творів, які треба було б публікувати. Коли йому минуло 80 років, але при розмові із ним можна було подумати, що розмовляєш з сучасним галичанином зі Львова. Ми називали його співучою душею нашого товариства. Переконаний у тому, що Україна в особі Андрія Худьо втратила видатну творчу особистість.

Щире серце і щедра душа були у нашого діда Андрія

Стефан ПАНЯК,

голова Української національно-культурної 

автономії міста Єкатеринбургу, 

член Президії УВКР, професор.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка