Як українська громада Єкатеринбургу відсвяткувала Щедрий вечір і Свято Маланки

У ніч з 13 на 14 січня українці Єкатеринбургу святкували  Щедрий вечір - Новий рік за старим стилем і старовинними українськими звичаями. «Українці полюбляють свята та вміють весело святкувати! Ще б пак, адже маємо таку багату історію та традиції, котрі прийшли до нас ще з давніх часів від наших пращурів», - пише нам активістка громади Лідія Ковалів.

Святковий вечір громади розпочав вступним словом ветеран  Уральської громади українців Стефан Григорович Паняк. Він привітав усіх гостей і побажав миру Україні . Святковий настрій відразу ж створили колядки у виконанні ансамблю «Дніпряночка». Наталя Сидоренко виконала пісню «Мальви», а срібний голос Уралу Сергій Флоров - «Ніч яка місячна…»

Сама ж Лідія Ковалів розповіла присутнім, що це свято пов’язане з дохристиянськими традиціями, а вже за  християнським календарем - це день преподобної Меланії. У сучасній народній традиції ці два свята об’єдналися. Тепер вони називаються Щедрий вечір і Свято Маланки . Маланка — покровителька молодих дівчат, тому молоді учасниці вечора пригощали гостей варениками з сюрпризами . На столі були, звичайно ж,  і кутя, і смаколики.

«Вечір і справді був щедрим у всіх відношеннях! – ділиться своїми враженнями Лідія Ковалів. - Дуже хочеться подякувати Вікторії Бойко за чудові,неймовірно смачні українські страви. Щиро вдячні також за організацію свята керівниці  ансамблю «Дніпряночка» Наталії Веніамінівні Царегородцевій».

Олександр Гвоздик

На світлинах:

  1. Лідія Ковалів: «Ласкаво просимо на Щедрий вечір!»
  2. Свято відкрив ветеран українського руху в Росії Стефан Паняк
  3. Молоді учасниці вечора святкували ще й свято своєї покровительки Мелані
  4. Святковий стіл був і справді по-українські щедрим

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка