ГіренкоКолеги поздоровляють з ювілеєм голову Дніпропетровського земляцтва міста Москви Андрія Миколайовича Гіренка.

Сьогодні сповнилося 70 років з дня народження голови Дніпропетровського земляцтва міста Москви Андрія Миколайовича Гіренка. В зв’язку з цією ювілейною датою в житті свого товариша і земляка його колеги і соратники по українському громадському руху Валерій Фокович Семененко і Віктор Іванович Мироненко надіслали на сайт “Кобза-українці Росії” свої вітальні листи.

МироненкоПредседателю Днепропетровского землячества Гиренко Андрею Николаевичу

Дорогой Андрей Николаевич!

Примите самые искренние и сердечные поздравления с 70-летием.!

Ваша трудовая и политическая биография совершенно уникальна. Но в этот день мне хочется говорить даже не об этом.

Я встречал людей, которые не разделяли и не разделяют Ваших политических убеждений, которые Вы, кстати, никогда не меняли. Но я не встречал людей, которые бы не уважали бы Вас за Ваши уникальные человеческие качества.

Жизнь не раз испытывала Вас на прочность. Испытаний хватило бы на несколько прожитых Вами жизней. Ни слава, ни власть, ни испытания Вас не меняли.

Дай же Вам Бог здоровья и долголетия - с ощущением большой честно прожитой жизни, чистой совести и исполненного долга!

Виктор МИРОНЕНКО,

заместитель председателя

Совета украинских землячеств в РФ,

председатель Черниговского землячества в Москве.

16 марта 2006 года

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Про Андрія Миколайовича Гіренка

Андрій Миколайович - голова Правління Дніпропетровського земляцтва. Це - авторитетна, мудра людина.

Під час Помаранчевої революції, на відміну від деяких лідерів земляцтв, займав врівноважену позицію. Вважав, що вибирати президента України повинні громадяни України. І їхній вибір треба поважати.

Незважаючи на своє комуністичне радянське минуле, Андрій Миколайович об’єктивно сприймає сьогоднішні реалії. Він виступає за рівноправні, взаємовигідні, добросусідські відношення України і Росії.

Це моя думка. До того ж я - член Правління Дніпропетровського земляцтва, заступник голови Правління.

СеменекоВалерій СЕМЕНЕНКО,

співголова Об’єднання українців Росії та

Федеральної національно-культурної автономії “Українці Росії”.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

P.S. Якщо треба статтю для “Кобзи” про Дніпропетровське земляцтво, то це може зробити сам Андрій Миколайович Гіренко або Валерій Володимирович Славіков - зараз він на ролі головного координатора Земляцтва.

Біографічна довідка на ювіляра

Гіренко Андрій Миколайович - голова правління Дніпропетровського земляцтва, заступник голови Союзу промисловців і підприємців (роботодавців) Російської Федерації. Спеціальний радник Президента – постійний представник РСПП у Міжнародному Конгресі промисловців і підприємців.

Народився 16 березня 1936 року в місті Кривий Ріг на Дніпропетровщині. Українець. У 1958 році закінчив Криворізький гірничорудний інститут і в 1971 році Заочну вищу партійну школу при ЦК КПРС. У 1958 - 1962 роках працював на інженерно-технічних посадах. З 1962 року був на комсомольській роботі: у 1967-1970 роках - перший секретар Дніпропетровського обкому, з 1970 року - другий, а з 1972 року - перший секретар ЦК ЛКСМ України; член ЦК ВЛКСМ. З 1975 року - на партійній роботі: інспектор ЦК Компартії України, другий, а з 1980 року - перший секретар Херсонського обкому партії, у 1987—1989 р. перший секретар Кримського обкому партії. З 1989 року - секретар ЦК КПРС. Депутат Верховної Ради СРСР 11-го скликання. Народний депутат СРСР із 1989 року. З 1992 року - заступник співголови-координатора Міжнародного конгресу промисловців і підприємців (м. Москва). Контактні телефони: 748-39-81, 245-41-51.

Редакція сайту “Кобза-українці Росії” приєднується до вітань голові Дніпропетровського земляцтва м. Москви криворожцю Андрію Миколайовичу Гіренку і як символічний дарунок приводить тут герб славетного українського міста Кривого Рогу і його опис. Щоб нащадок козацького роду Андрій Миколайович Гіренко, як легендарний Тарас Бульба, міг сказати: “Є ще порох в порохівницях!. Не згасла козацька сила!”

Герб Кривого РогуПро герб міста Кривий Ріг

Щит, напівкруглий (розділений навпіл по вертикалі), зелений і червоний кольори. У поле щита розміщені дві фігури. Головна фігура - прикрашена козацька порохівниця (срібло), розміщена в нижній частині щита, над нею золотий дубовий трилисник із двома жолудями. Щит уписаний у декоративний картуш, увінчаний міською короною.

Козацька порохівниця виготовлена з рогу, що указує на назву міста, а також на славне минуле краю, який до 1775 р. був територією Запорізької Січі, легенду про засновника міста козака Кривого Рога й іншій версії про походження назви міста - створенні кривого мису (рога) у злиття річок Інгулець і Саксагань. Порохівниця також свідчить про великий потенціал і можливості міста, здібностях до дії і розвитку: "Є ще порох у порохівницях" і нагадує про заклик "Тримай порох завжди сухим!".

Золотий дубовий трилисник із двома жолудями - це прежде символ сили, міцності, багатства, глибоких коренів і духовного відродження. Трилисник формою нагадує тризубець, що є символом триєдності сил, споконвічним знаком оберегом української землі. Крім того, трилисник символізує минуле, сучасне і майбутнє і їх нерозривний зв'язок, а як жива природна форма - постійний розвиток і відновлення.

Первинні значення кольорів у геральдиці: зелений - статок, воля, надія, радість, червоний - хоробрість і лицарські достоїнства (любов, мужність, сміливість, великодушність), золото - багатство, сила, вірність, срібло - цнотливість (чистота помислів і діянь).

На світлинах герб міста Кривого Рогу. Андрій Миколайович Гіренко (фото 1990 р. - на жаль в редакції іншого не було), Віктор Мироненко, Валерій Семененко.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка