Микола Челомбитько

Науково-практична конференція"Край здружених народів і натхненного труда" була присвячена 70-річчю Луганської області

Науково-практична конференція "Край здружених народів і натхненного труда", присвячена 70-річчю Луганської області, відбулася у великому залі Бібліотеки української літератури в Москві. Вона була влаштована разом з Луганським земляцтвом у Москві — асоціацією "Лугань". У вітальному слові од колективу Бібліотеки, що прозвучало на початку відкриття конференції, наголошувалося, що Бібліотека української літератури прагне до конструктивної співпраці з громадськими організаціями вихідців з України, національно-культурними товариствами, і творче партнерство з "Луганню" — тому яскравий приклад.

Багатьом запам'яталися спільні заходи — вечір і виставка, присвячені видатному синові луганської землі Володимирові Далю, де був представлений внесок російського лексикографа, фольклориста й у збирання матеріалу для майбутнього словника української мови, збірників української народної творчості. Добру пам'ять про себе залишив і літературний вечір, на якому відбулася презентація виходу у світ українського перекладу роману Олександра Фадєєва"Молода гвардія".

Учасники нинішньої конференції — а серед них були й солідні вчені, і рядові читачі Бібліотеки — з цікавістю ознайомилися з великою книжково-ілюстративною виставкою "Луганщина! Світанок України...", влаштованою співробітниками бібліотеки разом із книголюбами з "Лугані", після чого й почалися виступи доповідачів.

З докладним повідомленням про історію створення Луганської області виступила доктор історичних наук, професор Петрова Ніна Костянтинівна.

Глибокий аналіз соціально-економічного розвитку Луганської області на сучасному етапі був здійснений кандидатом історичних наук Челомбитьком Миколою Івановичем, керівником Луганського представництва у Москві.

Культурна спадщина Луганщини — така тема доповіді кандидата філологічних наук Гапонової Ганни Володимирівни, одного з керівників асоціації "Лугань".

Мистецтвознавець Зарічанська Валентина Миколаївна розповіла про відображення краси природних ландшафтів, драматичної історії та сьогодення краю в образотворчому мистецтві, проілюструвавши своє повідомлення численними альбомами.

Яскраві поетичні штрихи до портрета Луганщини, що чудово розкривають тему конференції — "Край здружених народів і натхненного труда" додав член Спілок письменників Росії та України, літературознавець Крикуненко Віталій Григорович, який представив у своєму виступі творчість кращих поетів, чиї життя і творчість пов'язані з Луганським краєм — від Спиридона Черкасенко до Михайла Матусовского та Василя Голобородька. Вдалим доповненням до цього екскурсу став виступ письменника-луганчанина — Віктора Добродія, який зараз живе й працює в Москві.

Затим відбувся обмін думками, прозвучали відповіді на запитання присутніх.

На конференції була присутня директор БУЛ Наталія Григорівна Шаріна, яка після закінчення конференції особисто подякувала Миколі Івановичу Чоломбитьку та Ганні Володимирівні Гапоновій за високий академічний рівень виступів і висловила побажання звернутись до інших земляцтв для проведення подібних конференцій, значення яких безумовне для Бібліотеки, українців Москви та в цілому для російсько-українських відносин.

Бібліотека із вдячністю прийняла від луганчан щедрий книжковий дарунок — свіжі, що ще пахнуть типографською фарбою, видання, що побачили світло в Луганську.

Ганна Гапонова

 

На світлинах: Микола Челомбитько. Ганна Гапонова.

Віталій ГРИГОРЕНКО

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка