Герб Луганської областіВідбулися збори Луганського земляцтва в Москві за участю офіційної делегації Луганської області.

Делегація Луганської області на чолі з першим заступником голови облдержадміністрації Юрієм Арефьєвим побувала у Москви у зв'язку зі святковими заходами, присвяченими 70-літтю утворення області. 3 червня луганська делегація взяла участь у відкритті фото- і художньої виставок в Культурному центрі України в Москві. Також цього дня представники Луганщини прийняли участь в урочистих зборах представників громадськості Москви і Луганського земляцтва, відкритті урочистого святкування 70-ліття Луганської області, вручили луганські нагороди активним учасникам московсько-луганської співпраці.

05.06.2008

Додатки:

Однією з центральних подій цього тижня для Луганщини став офіційний старт святкування сімдесятої річниці від створення регіону

Як і годиться, початкові кроки до фіналу робились здалеку: першими круглу дату відзначили луганчани колишні за місцем проживання, але справжні за серцем – члени Луганського земляцтва у Москві. Звичайно, не забули нинішні москвичі запросити на свято й представників своєї батьківщини. Як очевидець стверджую – візит вийшов не лише святковим, а й корисним.

Луганське земляцтво у Москві на сьогодні є одним з центрів земляцького руху в російській столиці. Причому, уродженці Сходу України, як, зрештою, і його жителі, беруть не числом, а вмінням. Вже з перших хвилин перебування у Білокамяній та зустрічей делегації Луганської області з керівними колами Москви стало зрозуміло, що наш регіон тут не просто знають, а знають і шанують. І самі шукають контактів з берегами Лугані, не зважаючи ні на які кордони та міждержавні стосунки.

Олександр Крутов, депутат Московської міської думи: «Потому, что наши люди, наши граждане, которые послали нас во власть – они должны понимать, что они в своем отношении к соседу не одиноки, что их поддерживают другие и тогда проще противостоять каким-то, скажем так, веяниям высокой политики, которые сегодня такие, а завтра могут быть совершенно другие. Это фундамент нормальных межгосударственных отношений».

Ірина Рабер, префект Північно-Східного адміністративного округу м. Москви: «Когда мы подписали соглашение между Москвой и Луганской областью, мы в течении многих лет пытаемся выполнять все, что в этом соглашении написано и каждый раз находя какие-то новые формы взаимного сотрудничества».

Зокрема, дуже велику увагу москвичів викликають луганські методи патріотичного виховання молоді. За словами глави управи столичного району «Ростокіно» Петра Поволоцького, в цьому плані є чому повчитись навіть їм.

Петро Поволоцький, глава управи райому Ростокіно ПСАО м. Москви: «С точки зрения организации военно-патриотического воспитания на Луганской земле можно взять очень много. Москва, хочу сказать, по практической работе отстает, хотя в Москве очень много проводится всяких мероприятий и уделяется большое внимание работе с молодежью. Но в Луганске она построена, на мой взгляд, более живо, более практично, более, как бы, с большей отдачей и эффективностью».

Утім, якихось комплексів з цього приводу москвичі не відчувають і навіть пропонують спільні проекти в цьому плані. Зокрема, в сфері популяризації «Молодої гвардії». Так, під час зустрічі луганської делегації з депутатами Московської міської думи від Північно-Східного адмінокругу Москви (а саме цей регіон російської столиці є основним партнером нашої області) виникла ідея відзначити шістдесяту річницю створення фільму за романом Олександра Фадєєва.

Юрій Арефьєв, перший заступник голови Луганської облдержадміністрації: «Инициатива потрясающая сама по себе даже по масштабам. И отрадно, что москвичи сразу за эту идею схватились и они готовы, я надеюсь, и профинансировать, и сделать хороший праздник и подарок. Потому, что действительно – это знаковое событие и для Луганщины, и в целом для жителей стран СНГ и постсоветского пространства».

Крім спільної роботи у вихованні молоді москвичі та луганчани домовились посприяти налагодженню контактів між молодіжними лідерами обох регіонів. Тільки посприяти: як працювати далі, юна зміна має вирішити сама.

Володимир Заблоцький, заступник голови Луганської облдержадміністрації: «Должна встречаться молодежь. Должна обмениваться молодежь опытом и молодежь должна решать, какой опыт для них и какие проекты наиболее перспективны и приемлемы на нашей территории или на московской земле».

Звичайно, не обійшлося під час відвідин російської столиці і без переговорів на економічні теми. Щоправда, поки що вони обмежились зондуванням готовності москвичів вкладати свої гроші в луганську економіку. Адже нам є, що запропонувати російському бізнесу.

Юрій Арефьєв, перший заступник голови Луганської облдержадміністрації: «Действительно, у нас сегодня существуют пустые площадки и строительные, и тех предприятий, которые сегодня, к сожалению, находятся в глубокой стадии банкротства и ликвидации. То есть, для того, чтобы бизнес все-таки заходил».

На перший погляд, результати доволі скромні. Але це тільки на перший погляд. Адже і Москва, і Луганськ теж колись починались з кількох хатинок.

Сергій КОЛЕСНІКОВ.

http://www.lot.lg.ua/index.php?newsid=822

Проект "Українські земляцтва в Культурному центрі України в Москві"

Відбулися збори Луганського земляцтва в Москві за участю офіційної делегації Луганської області. Відкрилася виставка художників - членів земляцтва.

http://ukrcenter.org

06.06.2008

Пам'ятник Володимиру Далю у Москві

На світлинах: Герб Луганської області. Пам’ятник «Козаку Луганському» - Володимиру Далю у Москві.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка