Керівник асоціації «Лугань», кандидат філологічних наук  Ганна ГапоноваПро літературно-музичний вечір в Бібліотеці української літератури Москви з нагоди 70-річчя Луганської області

У Великій залі Бібліотеки української літератури 16 червня відбувся літературно-музичний вечір «Луганщина — пісня моя». Це вже не перший захід, що його бібліотека української літератури влаштовує спільно з асоціацією «Лугань» з нагоди 70-річчя Луганської області. У травні пройшла науково-практична конференція «Край здружених народів та натхненного труда», була презентована тематична книжково-ілюстративна виставка. І ось спекотного в розповні літа дня, незважаючи на штормове попередження московських синоптиків, до Бібліотеки української літератури знову зійшлися представники Луганського земляцтва, аби в поетичному слові, в піснях, в дружній бесіді знов згадати свій ріднокрай, душевно поспілкуватися.

В літературній частині вечора прозвучали виступи кандидата філологічних наук, керівника асоціації «Лугань» Ганни Володимирівни Гапонової, заступника директора Бібліотеки української літератури Віталія Григоровича Крикуненка, які окреслили творчі здобутки сучасних письменників Луганщини, добрим словом згадали ім`я луганчанина, чудового російського прозаїка Бориса Горбатова, 100-річчя від дня народження якого виповнилося якраз напередодні. А потім читалися вірші Володимира Сосюри, Василя Голобородька, Геннадія Довнара, інших поетів степового краю — як українських, так і російських, мовилися щирі слова про віковічну дружбу та збратаність представників різних народів, які живуть на луганській землі. Приємно зазначити увагу до творчості земляків московських луганчан, які натхненно декламували поезії, читали фрагменти з прози. Тепло були сприйняті виступи Олега Фроловичева, який представив уривок з новели Владислава Титова «Сапун-гора», Галини Соболєвої, що прочитала — так наче проспівала — вірш «Шахтерские жены», Світлани Коротич, закоханої в поезію Дмитра Кедріна… Член Спілки письменників Росії Володимир Лісовий розповів про свої враження від перебування на луганській землі, ознайомив присутніх зі своїми віршами, написаними як російською, так і українською мовами.

Своєрідним доповненням до літературної частини вечора стали підготовлені Бібліотекою української літератури дайджести «Луганщина літературна» та «Бібліотечний фонд Луганщини: найбільші бібліотеки краю», примірники яких змогли отримати всі бажаючі. Презентуючи ці бібліотечні видання, Віталій Григорович Крикуненко, запросив членів асоціації «Лугань» до активнішої співпраці в поповненні бібліотечного фонду краєзнавчою літературою. Й приємно відзначити, що цього ж дня луганчани передали до Бібліотеки української літератури чергову добірку таких видань. Загалом же наша бібліотека має намір сформувати тематичні розділи, які б (не без допомоги українських земляцтв) представили краєзнавчі видання про регіони України, їхнє культурне, літературне життя. І, здається, ця пропозиція, знайшла повне порозуміння луганчан.

Порадувала гостей бібліотеки й концертна програма, основу якої склав виступ Української народної хорової капели м. Москви (художній керівник — заслужений працівник культури Російської Федерації та України Вікторія Скопенко). Всім залом підхоплювали луганчани улюблені народні мелодії, а також легендарну пісню про те, як «Вышел в степь донецкую парень молодой…» Чаруюче прозвучали у виконанні молодої співачки Ксенії Тимчук (ансамбль етнічної музики «Край») старовинні пісні українських степовиків. Не обійшлося в святковому концерті й без класичного репертуару, що його представив творами Шопена та Рахманінова піаніст Олександр Орлов, лауреат міжнародних конкурсів, соліст Московського театру Музики і Слова Володимира Лісового «Золотая лампада».

Завершальним акордом концерту у виконанні хорової капели прозвучала пісня «Лугань», створена в стінах бібліотеки спеціально до врочистої дати і присвячена московській асоціації «Лугань», яка так багато робить для підтримки духовних зв`язків з рідним краєм, для українсько-російських дружніх взаємин:

Нас донецька земля поріднила

І в яких не жили б ми краях, —

Вітре з півдня, бери нас на крила!

Териконе, світи, як маяк!

Запах полынный, ковыльная даль —

Удаль казацкая, шахта и сталь…

В радощах зустрічей, в смутку прощань

З нами ти завжди, «Лугань»!

З цим пісенним подарунком від Бібліотеки української літератури розходилися гості, й не дивно було ще чути біля метро «Рижская» співи учасників бібліотечного свята. Й зачудовані москвичі-перехожі, незважаючи на рясний дощик, зупинялися й заслуховувалися голосами учасників української народної хорової капели та луганчан: «Їхали козаки із Дону додому…» та «По Дону гуляет казак молодой».

Луганській області — 70 років! Вітаємо Вас, луганчани!

На світлині: Керівник асоціації «Лугань», кандидат філологічних наук Ганна Гапонова.

Віталій ГРИГОРЕНКО.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка