
Про творчі конкурси та заслужені перемоги
Для українців підмосковного Пушкіно ШЕВЧЕНКІВСЬКА ВЕСНА почалася ще в лютому. Цьому сприяли творчі конкурси з ім'ям Великого Кобзаря, в яких взяла участь молодь національно-культурного об'єднання українців "Криниця". Вперше наші діти стали учасниками Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який проводився Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України. Творчі роботи Алевтини Атаманенко "Чи вiрю я у силу слова?" і Діани Зублевскої - "Садок вишневий коло хати" оцінює тепер компетентне журі в Україні.
А далі ще один традиційний конкурс, в якому п'ять років поспіль юні криничани перемагають - Всеросійський конкурс на краще читання поезiй Т.Г. Шевченка. Десятий раз він проходив у Національному культурному центрі України в Москві. Дуже серйозне ставлення до конкурсу, ретельний підбір віршів і наполегливі репетиції дають свої плоди: щорічно юних читців з Пушкіно поважне журі відзначає за вміння глибокого прочитання змісту поезiй, хороше знання української мови і акторську майстерність. Ось і цього разу всі наші конкурсанти стали призерами, зайняли І місце, три II і одне III у різних вікових категоріях, отримали грошові премії. Для нас це велика честь і ми пишаємося нашими переможцями! Хочеться висловити слова подяки організаторам цього чудового шевченківського заходу. Адже це не тільки читання віршів, але і щорічна цікава пізнавальна програма для дітей, походи в музеї, подорожі вечірньої Москвою, знайомство з ровесниками з різних міст Росії, де є українська діаспора. Цього року конкурс проходив 9 березня - в день народження Тараса Григоровича і 10 березня - в день його смерті. Учасники вшанували пам'ять Великого Кобзаря, поклали квіти і запалили свічки в храмі-каплиці Бориса і Гліба на Арабатській площі, де раніше знаходився храм Тихона Амафунтського. В ньому 27-28 квітня 1861 року по дорозі з Петербурга на Україну стояла труна з прахом Шевченка і відбулася панахида. Багато цікавого розповів дітям Володимир Мельниченко, ідейний натхненник конкурсу, генеральний директор Національного культурного центру України в Москві, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. А потім діти відвідали музей Михайла Щепкіна - московського друга Шевченка.
14 березня члени української "Криниці" були запрошені в московську Бібліотеку української літератури на урочистий вечір, присвячений 198 річниці з дня народження Шевченка. На зустрічі виступив почесний гість, праправнук Тараса Шевченка по лінії сестри Ярини - Віталій Анастасійович Пилипенко. Він, як і його знаменитий прапрадід Тарас, пише вірші. Всі відзначили навіть їх портретну схожість - велика справа гени! Приємно було дізнатися про рідне Шевченкове село Кирилівку, про великий родовiд поета. У концертній програмі вечора, поряд з популярними артистами, виступили юні пушкiнцi - Діана Зублевська і Аля Атаманенко. Вони читали уривки з шевченківських поем "Катерина" та "Русалка".
А 17 березня в Інтернаціональному будинку "Дружба" м. Пушкіно члени НКОУ "Криниця" провели літературно-музичну композицію "Шевченкiв заповіт", де звучали пісні "Реве та стогне Дніпр широкий", "Думи мої, думи мої", "Зоре моя вечірняя" на слова Кобзаря у виконанні українського вокального ансамблю "Чиста водиця", демонструвалися відеофільми "Заповіт" і "Шевченко-художник". На вечорі були присутні представники різних національностей: українці, росіяни, татари, євреї, німці. Заступник голови НКОУ Галина Семенюк розповіла про традицію вшанування пам'яті Безсмертного Кобзаря криничанами. А голова об'єднання Тетяна Ключникова разом зі своїми вихованцями Олександром Поліщуком, Тетяною і Діаною Зублевськими, Алевтиною Атаманенко та Юлею Петровою показали літературну добiрку "Шевченко і кохання". Кожен відомий біографічний епізод щирої любові з життя поета підтверджувався звучанням його віршів "Ми в купочцi колись росли", "Русалка", "А.О. Козачковському", поем "Катерина" і "Княжна". Завершився вечір піснями у виконанні сімейного ансамблю "Барвінок".
24 березня в місті Твері проходив фестиваль української культури "Україна співає", присвячений 198 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. Його проводила українська національно-культурна автономія "Світанок". Це було чудове творче свято з виставками українських вишиванок, виробами гончарства, книжковими виставками та дегустацією страв української національної кухні. Задоволення глядачам принiс чудовий український концерт, учасниками якого стали кращі народні колективи міста Твері, Москви і Підмосков'я. Порадували своїм виступом глядачів фестивалю і члени нашої пушкінської "Криниці" - сімейний вокальний ансамбль "Барвінок" разом з художнім керівником і солістом Павлом Калашником. Веселі народні й сучасні пісні по-справжньому сколихнули зал!
ШЕВЧЕНКІВСЬКА ВЕСНА триває, наш Великий Кобзар живе в серцях українських росiян, допомагає зберігати рідну українську мову і об'єднувати навколо себе шанувальників української культури різних національностей.
Голова Ради НКОУ "Криниця",
Член Консультативної Ради з питань національностей
Уряду Московської області
Т.М. КЛЮЧНИКОВА












На світлинах: Голова Ради НКОУ,,Криниця,, Т.М.Ключникова. ,,А.О. Козачковському,, читає Олександр Поліщук. ,,Шевченків заповіт,,в інтернаціональному домі ,,Дружба,, м. Пушкіно. Біля каплиці Бориса і Гліба на Арбатській площі. Віталій Крикуненко дарує книги учасникам ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО ВЕЧОРА Діані Зублевькій та Алевтині Атаманенко. Володимир Мельниченко розповідає про Шевченка в Москві. До літературної композиції ,,Шевченко і кохання,,. За ,,Русалку,,отримує нагороду Алевтина Атаманенко. На фестивалі ,,Україна співає,, в Твері сімейний ансамбль ,,Барвінок,, соліст і художній керівник Павло Калашник. Наймолодша пушкінська переможниця Юля Петрова. Тетяна Зублевська отримує заслужену нагороду з рук Володимира Мельниченка. Учасники X Всеросійського конкурсу на краще читання поезій Шевченка на сцені НКЦУ в Москві. Юні знавці поезій Шевченка з наставником Тетяною Ключниковою в Національному культурному центрі України в Москві.