Православне напуття в переддень свята Святих апостолів Петра й Павла

 

В котрий вже раз наступає довгоочікуване камчатське літо. Для жителів Петропавловська це завжди асоціюється із Днем рибалки. Це дійсно професійне свято для петропавловців, оскільки ця галузь стосується більшості жителів нашого міста. 

Вариться юшка, ідуть масові народні гуляння... Але, звичайно, нерозривно пов’язана із цією подією пам’ять Святих первоверховних апостолів Петра й Павла, що відзначається 12 липня і десь близько від нього, а інколи й в один день, святкують День рибалки.

Багато років замовчувалось значення свята небесних покровителів для нашого міста. Хоч дуже дивно й несумнінно з волі Божої, тоді, коли багато міст втратили свої назви, оскільки були пов’язані з тією або іншою подією, противною комуністичному духу, Петропавловськ-Камчатський, що носить ім’я двох первоверховних апостолів, зберіг свою назву в ті бурхливі роки войовничого атеїзму.

Петро й Павло посідають особливе місце в становленні Православної Церкви. Один з них, апостол Павло, багато потрудився для християнської освіти, він заснував багато християнських общин в різних кутках Римської імперії. В своїх посланнях до них він невтомно роз’яснював вчення о спасінні, нагадував усе, чому вчив Іісус Христос. Апостол Петро – ревний послідовник Христов. Так, ми знаємо і його слабість, і зречення від Христа, але Господь після воскресіння триразово вопрошав саме його: “Чи любиш мя?”. І саме його, як людину, що вповні пізнала гіркоту власної зради, каяття і надії на прощення, відновлює в колишньому ступені апостольства. Господь сказав, що на цьому камені (“Петро” або “Кіфа” означає камінь) “созіжду церкву Мою, і врата адові не здолають її” (Мф.16; 18)… Ці двоє святих, Петро і Павло, стоять у заснування нашої християнської Православної Церкви. І ті, хто заснував наше місто, недаремно віддали його під їх покровительство.

 Природно, городяни, святкуючи День рибалки, завжди повинні пам’ятати, що десь незримо над нашим містом підносяться ці два богоносних мужа. Під їхнім  заступництвом ми живемо, творимо свої повсякденні справи. І, часом, сумно: якщо на День рибалки центральна площа міста не вміщає всіх присутніх, то на День пам’яті апостолів Петра й Павла храми могли б ще вмістити бажаючих. Місця вистачає. Тому було б дуже добре, якби в цей день ми, по можливості, відірвалися від своїх повсякденних турбот, прийшли в храм, поставили свічку, помолилися, подякували Бога й наших небесних заступників за минулий рік, попросили благословення. А із благословенням Божим, благословенням наших небесних заступників і справи будуть йти зовсім по-іншому. Адже апостол Петро це рибалка в минулому. До кого, як не до нього звертатися, щоб улаштувався наш побут, устоялося наше життя, щоб усе, що зв’язано безпосередньо з рибальством було во славу Божу й на радість людям.

Тому я ще раз нагадую, що за всією нашою повсякденною й святковою суєтою ми повинні пам’ятати про наших небесних заступників. Будемо просити їхнього благословіння, їхнього заступництва, щоб Господь милував наш особливий край від усяких стихій, природних катаклізмів. Дай Боже, щоб завжди ми просипалися у мирному, спокійному стані, щоб наше життя було приємним і радісним, щоб нас радували наші діти, щоб нас не засмучували наші правителі. А для цього потрібно зовсім небагато – молитовного звертання до наших небесних заступників.

Зі святом Вас, земляки!

Протоієрей отець Ярослав ЛЕВКО,

настоятель храму Святих Петра й Павла.

Газета «Батьківщина»,

липень, 2005

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка