Безумовно, урочистості, присвячені Дню міста, запам’ятаються всім надовго
Святкування розпочалося 17 вересня о 13 годині. Свято рушило головною вулицею Петропавловська-Камчатського до Театральної площі урочистим походом національних організацій. Не переказати словами почуттів, що повнили душу. Попереду української громади несла духмяний коровай на вишитому рушникові Наталя Діденко у супроводі своїх діточок з жовто-блакитними кульками. Та чи не найбільше притягувала до себе таця у руках Віктора Годлевського, де лежали дві цибулини і великий шмат сала – національна гордість кожного українця.
День міста – традиційне свято, яке відзначається з початку 80-х років. Упродовж цілого дня у центрі, на Театральній площі, на Нікольській сопці, на стадіоні «Спартак» відбувалися численні розваги, концерти, гуляння та спортивні змагання. Було що подивитись, було що побачити і почути. Посеред площі виступали дитячі танцювальні колективи міста Петра і Павла. А на Нікольській сопці буяв Фольклорний фестиваль – чудовий, яскравий, по-справжньому святковий.
Навіть примхлива камчатська погода на хвилю забула про свій гонор. Лагідно пригрівало осіннє сонечко, а на сцену просто неба виходили представники різних автономних угруповань півострова - коряки, чуваші, татари, буряти, вірмени, козаки, євреї, білоруси, українці, росіяни…
Славно і велично прозвучали на концерті українські пісні у виконанні ансамблю «Ласкаво просимо» (керівник Лідія Перевалова), вокальної групи театру «Мрія» (худ. керівник Євген Ханін), співачки Насті Коптєвої.
Сподобалась у змішаному виконанні пісня, де були такі слова: «Україна-ненька, матушка Росія» (соліст Сергій Котов). Публіка нагородила наших виконавців щедрими оплесками.
Концертну програму вела заступник директора Будинку культури «Сіроглазка» з національних питань Лілія Захарівна Баркар.
Та, окрім дійових осіб, які були у всіх на виду, не можна не сказати про тих, що були, як то-кажуть, за завісою, але на плечі яких лягли всі організаційні моменти. Це Валентин Макарович Пилипчук, Тетяна Михайлівна Левчук і Володимир Ярославович Петрук. Вони запрошували гостей до забави і переживали за те, щоб усім вистачило пригощення. У наметі, що був розкинутий на галявині, особливо виділявся своїм розмаїттям страв і напоїв український стіл. Тут і вареники, що з любов’ю ліпила Людмила Горай, тут і шинка, сало, галушки, пампушки, і печене, і смажене на всі смаки. Не обійшлось без традиційного узвару та української горілки з перцем.
Фінансову допомогу нашій громаді для проведення свята надали керівник ЗАО артіль «Камчатка» О.М.Січинський, керівник фірми «Славутич» О.М.Майданник, а також О.А. Кришталь, В.М.Пилипчук, Ярослав Левко, Олександр Дрозд. За це їм щира подяка!
На світлині: Камчатські українці на Святі міста Петра і Павла.
Фото Володимира Бондаренка.
Світлана КРИВУЦА
«Батьківщина»,
жовтень, 2005