Вчителі недільного українського класу Оксана Петрук та Марія СидорикОт і знову дзвінок лунає,
Мелодійно і срібно звучить.
Він до класу дітей закликає,
Щоб успішно вас знову вчить.
Підросли ви усі й зміцніли,
І цікавістю очі горять.
Дай нам, Боже, здоровя і сили,
Щоб багато нового пізнать.

У недільному українському класі, який працює в середній школі № 7 міста Петропавловська-Камчатського, розпочався  новий навчальний рік. Це вже четвертий навчальний рік у нашму класі.

Перший день в школі пройшов з піднесеним настроєм. Приміщення нашого класу святково прикрашене. Над класною дошкою - портрет Тараса Григоровича Шевченка в обрамленні вишитого рушника. Поряд з портретом Кобзаря, в гарній рамці, державні символи України: прапор, герб і гімн. На класній дошці – велика карта України.

Розпочав перший урок член правління НКАУ Камчатки Валентин Макарович Пилипчук. Він привітав усіх присутніх з початком нового начального року і відрекомендував мене учням і їхнім батькам, як нового керівника українського класу - вчительку української мови та літератури. Далі відбулося знайомство з новими учнями, а їх з’явилося в нашому класі шість чоловік – брати Юрій і Руслан Брожина, Денис і Настя Діденко (також брат і сестра), Світлана Макарова та Антон Вишньов. Висловлюю щиру вдячність батькам цих дітей за прищеплення любові до рідної мови і культури, бажання зберігати зв’язок з своїм народом, пізнавати його традиції та історію.

Після привітань та знайомства присутні взяли участь в уроці України. Валентин Макарович розповів про символи Української держави – синьо-жовтий прапор, національний герб - “тризуб” і гімн “Ще не вмерла України…”, зробив невеликий екскурс в героїчне і, разом з тим, трагічне минуле України, прочитав уривок з “ І мертвим, і живим…” Т. Г. Шевченка, коротко познайомив з сьогоднішнім державним устроєм нашої Батьківщини. Потім ми всі подорожували кордонами України, знайомилися з її сусідами – державами, з якими вона прагне зміцнювати рівноправні, дружні стосунки.

Перша зустріч в новому навчальному році

Батькам було приємно почути, як декламують українською мовою вірші про Україну кращі учні нашого класу – Юля Сидорик, Артем Годлевський, Роман Петрук, Андрій Вишньов. Це добрий приклад для наших нових учнів.

Важливим показником роботи українського недільного класу є те, що випускники класу становляться  студентами вищих навчальних закладів в Україні та Російській Федерації. Є впевненість в тому, що наші колишні учні будуть хорошими студентами і  завжди підтримуватимуть зв’язок з нашою громадою.

Мої вітання і найкращі побажання нашим старшим учням, які вже четвертий рік навчаються в українському класі і беруть активну участь у більшості культурно-масових заходів української громади Камчатки. Я вірю, що ми будемо дружно співпрацювати: вивчати мову, літературу, культуру та історію України!

Найсвітліша дорога в світі –
Це дорога до знань, до школи,
Пам’ятайте це, любі діти,
Не забудьте цього ніколи!

Валентина Вишньова,

керівник українського недільного класу.

На фото: Вчителі недільного українського класу Оксана Петрук та Марія Сидорик. Перша зустріч в новому навчальному році, в центрі - член правління НКАУ Камчатки Валентин Пилипчук.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка