КорякіВ Камчатській обласній бібліотеці імені С.П. Крашеніннікова відбулася презентація книги Катерини Гіль

Вихід книги у світ присвячений 40-річчю створення коряцького національного етнографічного ансамблю «Менго». Книгу Катерина Гіль присвятила своєму чоловіку, що так передчасно, трагічно пішов з життя - Олександру Гілю.

40 років тому 23-літній соліст українського танцювального ансамблю Олександр Гиль випадково зустрів  в Москві самодіяльний коряцький танцювальний колектив із Палани. Самобутня щирість коряцьких танцюристів торкнула українського хлопця, а образ солістки - Катерини - глибоко запав у душу. В 1965 році Олександр Гіль приїхав на Камчатку. Союз Катерини й Олександра став не тільки сімейним, але й творчим. Так народився нині відомий далеко за межами півострова ансамбль «Менго». Донедавна ансамбль із незмінним успіхом гастролював у багатьох країнах світу, ставши послом доброї волі своєї улюбленої Камчатки.

Непереборною перешкодою на шляху високого польоту «Менго» стала не передчасна смерть Олександра Гіля, а варварський поділ півострова на дві адміністративні території. Ансамбль зштовхнувся із чиновницькими перепонами, що заважали подальшому творчому росту.

Про душу коряцького народу, виражену в танці, про свою долю й життя в танцях рідної землі розповідає у своїй книзі Катерина Гіль.

Активну участь у презентації книги, на якій був присутній весь цвіт камчатської політичної й культурної еліти, прийняла українська громада Камчатки в особі її голови Віктора Манжоса, представників влади, творчих колективів, громадськості.

Дмитро БІЛЕЦЬ.

“Батьківщина”

серпень 2005 р.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка