Оксана ПетрукУкраїнська діаспора нашого півострова намагається жити за духовним заповітом Великого Кобзаря 

Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь.
Тарас Шевченко

Ці слова в Україні, напевно, знає кожен: від найменшого до найстаршого. З таким повчанням нашого Великого Кобзаря повинна рости і виховуватись українська молодь, яка є майбутнім і великою надією нашої Батьківщини. Але не менш важливими вони є для тих людей, які полишаючи рідну домівку, розпочинають нове життя далеко на чужині. Скільки б часу не минуло, якою б не була великою відстань, якими б не були складними перешкоди, а душа повинна залишатись українською. І мова повинна запам'ятатись - українська, і традиції зберегтись - українські. Важливо не тільки не засмітити, не затоптати все це, а ще й розвивати, передавати з покоління в покоління. Українська діаспора Камчатки намагається все зробити для того, щоб саме так і було - за духовним заповітом Шевченка.

В середній школі №7 м. Петропавловська-Камчатського діє недільний український клас, яким керую я - Оксана Остапівна Петрук. Допомагають мені чудові педагоги - Марія Богданівна Сидорик і Валентина Василівна Хворостяна, а підтримує в усьому заступник голови НКАУ Валентин Макарович Пилипчук. У класі навчається 28 різновікових учнів, які з великим задоволенням вивчають українську мову, літературу, історію своїх батьків. Проводяться майже щомісячно творчі вечори, тематичні свята, в яких учні завжди беруть активну участь, проявляють свої здібності. У минулому півріччі ми відзначали свято Покрови, ретельно готувалися до приходу святого Миколая, про існування якого діти, живучи в Росії, не знали.

Цього року найбільше чекали березневих свят, щоб гідно відсвяткувати Шевченківські дні. 10 березня творчий вечір пам'яті Тараса Шевченка відбувся в обласній бібліотеці ім. Крашеніннікова під керівництвом і завдяки ініціативі Едіти Мирославівни Познякової. Чудова тепла атмосфера об'єднала різновікових і, навіть, різнонаціональних людей, які з великою любов'ю і повагою ставляться до Шевченкового слова. Згадали Тараса Григоровича як поета, письменника, художника, громадського діяча. На цьому вечорі відбувся виступ українського ансамблю "Ласкаво просимо", під керівництвом Лідії Перевалової. Присутні захоплено слухали чудові українські пісні в його виконанні. А 11 березня Шевченків день за сценарієм Євгена Сергійовича Ханіна відзначали у приміщенні "Світлиці".

Нащадок Тараса Шевченка

Завершилася низка вечорів у нас в українському класі. Учні декламували вірші Кобзаря, також показали себе як акторами в ролях Тараса, Оксани, Івана Сошенка. Лунали на святі українські пісні на слова Тараса Григоровича, звучали платівки з записами віршів і пісень.

Жоден такий творчий вечір не минає намарне - він допомагає ще раз почути українську мову і пісню, дізнатися багато нового про Україну як державу. Можливо, не усі батьки, які приводять своїх діточок до українського класу, повністю усвідомлюють, яку велику, неоціненну справу вони роблять. Те зерно українського, яке ми зараз прагнемо посіяти і зростити - колись обов'язково дасть врожай. І я впевнена, що це буде покоління нових людей - не заляканих, а свідомих, тих, які будуть пишатися, що їхні батьки - українці і, що вони теж знають українську мову, не зважаючи на відстань у понад 10 тисяч кілометрів від України.

Тут, на Камчатці, тепер впевнено можна сказати, що про Україну пам'ятають і знають не тільки старші, але й молодші. І до тих пір, поки лунатиме українська пісня і слово далеко за межами Вкраїни, ми можемо бути певними, що Україна буде жити, процвітати і "наша слава не вмре, не загине".

На світлинах: Нащадок роду Тараса Шевченка на Камчатці Андрій Лисенко. Його зустріч в середній школі №7 м. Петропавловська-Камчатського з нашим Недільним українським класом.

Оксана ПЕТРУК,

керівник українського недільного класу

м. Петропавловськ-Камчатський

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка