Валентин  Пилипчук з юною школяркою  в блакитній воді ПаратункиПро завершення 4-го навчального року в нашому українському класі

Ось нарешті і на Камчатку прийшло літо. В недільному українському класі при школі № 7 міста Петропавловська-Камчатського відбулись заключні культурно-просвітні заходи четвертого навчального року. Він цей був цікавим і насиченим. Учні нашого класу приймали активну участь у всіх культурно-освітніх  заходах української громади Камчатки. Особливо запам’яталися дітям тематичні вечори, які щомісячно проводилися Клубом української культури імені Івана Франка в обласній бібліотеці. Приємні спогади залишилися і від проведених відкритих уроків, що пройшли за вже минулий  учбовий рік в дружньому колі дітей, вчителів і батьків. Більшість таких уроків закінчувались солодким столом і подарунками для переможців конкурсів та вікторин. Все це сприяло згуртуванню учнів недільного українського класу, більш ґрунтовному засвоєнню навчального матеріалу з української мови та літератури, збереженню серед підростаючого покоління традицій нашого народу.

Стало вже доброю традицією завершувати навчальний рік підведенням підсумків, нагородженням кращих учнів представником НКАУ Камчатки, відповідальним за роботу класу, і колективним виїздом на базу відпочинку поблизу села Паратунка. Як і минулого року, про це потурбувався Валентин Макарович Пилипчук, заступник голови правління Національно-культурної автономії українців Камчатки. 28 травня в приміщенні школи № 7 за успіхи в навчанні та активну участь в культурно-масових заходах української громади Камчатки він нагородив дипломами НКАУ Камчатки Боргун Тамару, Ваврінчук Тетяну, Вишньового Антона, Діденко Настю, Островщук Ксенію.

Після урочистого вручення нагород, побажань подальших успіхів у вивченні мови, літератури та культури українського народу і оголошення про закінчення навчального року, всіх учнів запросили в поїздку на відпочинок на базі відпочинку «Блакитна лагуна». Веселому і радісному настрою дітей відповідала весняна тепла і сонячна погода, якої вже так зачекалися  жителі Камчатки. жартами і сміхом через годину наш клас прибув до бази відпочинку. Зустріли там нас привітно і доброзичливо, за що висловлюємо вдячність керівникові «Голубої лагуни» Абрамову Олександру Яковичу.

Вчителя і школярі  на фоні «Блакитної лагуни»

Діти з галасом та писком плавали і пірнали в теплій прозорій воді, спускались по закритому серпантину з гірки в басейн. Їхній радості і задоволенню не було меж! Старші учні допомагали меншим при плаванні, показували. як правильно пірнати і пливти під водою. Гарно вміють плавати Христинка Придатко та Артем Годлевський, вони продемонстрували різні стилі плавання, а Настя Діденко  майже не відходила від Валентина Макаровича,  разом з ним спускалася  з гірки, вчилася плавати і стрибати в воду. Тамара Боргун, переборовши страх, з моєю допомогою пропливла свої перші декілька метрів.

Майже 3 години провели діти в басейнах «Блакитної лагуни», трохи загоріли і добряче зголодніли. Хоч виходити з теплої термальної води учням не дуже хотілося, а все  ж довелось, бо в програмі відпочинку була ще екскурсія до страусів і попередньо замовлений обід в кафе «Поляна» на свіжому повітрі. Наш водій Валерій Петрович привіз нас  на «13 кордон» до екзотичних південних велетенських нелітаючих птахів, які народились і живуть в камчатських умовах. Судячи з їхніх розмірів і поведінки, живеться їм тут непогано. Сфотографувавшись біля страусів, учні не обійшли своєю увагою оленів, овець, кролів та гусей, які також мешкають на «13 кордоні».

Після таких позитивних емоцій і фізичної активності, апетит у всіх був чудовий. Пахучі шашлики з овочами та зеленню діти смакували з великим задоволенням, запиваючи їх фруктовими соками. Молодші учні говорили, що таких смачних їсти їм ще не доводилось!

А потім вони з азартом ще запускали повітряного змія, якого взяла з собою Ксеня Островщук. Набігались діти досхочу!

Додому в Петропавловськ-Камчатський ми повернулися під вечір. Всі були задоволені відпочинком на природі і висловили щиру вдячність  організаторам поїздки, зокрема Оресту Михайловичу Січинському за надання автотранспорту,  а також всім класом  висловили бажання організувати подібну поїздку найближчим часом.

Хоч навчальний рік в українському недільному класі закінчився, але його діяльність продовжується і на канікулах. Наш клас запросили для участі в Першому дитячому фестивалі національних культур «Срібні джерельця», який відбувся в місті Єлізові 3 червня цього року.

Ми підготували і повезли на фестиваль виставу «Небесні світлячки». Наші учні-актори трималися на сцені впевнено і зіграли чудово. В цьому їм допомогли дві чарівні «чаклунки» -  Антоніна Ходосова і Алла Лобко. Особливо тепло сприймали глядачі гру наймолодших акторів – Насті Діденко, Антона Вишньова, Тамари Боргун. Гарними акторами зарекомендували себе Таня Ваврінчук та Христинка Придатко, вести виставу випало мені, а допомагали в постановці цього дитячого спектаклю Андрій Вишньов та Валентин Пилипчук. За успішний дебют на фестивалі український недільний клас нагородили Почесним дипломом.

На честь Першого дитячого фестивалю національних культур народів, що живуть на Камчатці, його учасники посадили алею із дерев горобини на березі річки Авачі. Є там і наше деревце, яке посадили Антон Вишньов з Валентином Макаровичем, а інші учні потім полили його і сусідні деревця річковою водою. А після цього всіх нас пригостили рибною юшкою, яка спеціально готувалася організаторами для учасників фестивалю. Малі артисти були дуже задоволені, всім сподобалася  щира, тепла і дружня атмосфера фестивалю. Від учнів нашого класу і української громади сердечно дякую керівникові оргкомітету Надії Олексіївні Слєпченко за хорошу організацію і високий рівень проведення фестивалю!

Добрі слова необхідно сказати і керівникові підприємства «Полісся» Валерію Олександровичу Петруку, який безкоштовно надав нам мікроавтобус для поїздки в місто Єлізово на фестиваль. Велике спасибі всім, хто нам допомагає!

На світлинах: Валентин  Пилипчук з юною школяркою  в блакитній воді Паратунки. Вчителя і школярі  - фото на фоні «Блакитної лагуни».

Валентина ВИШНЬОВА,

керівник українського недільного класу

при школі № 7 м. Петропавловська-Камчатського

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка