Антоніна Ходосова і Алла Лобко запалили Фестиваль своїм вогнемСлово про участь членів нашого товариства в регіональному Фестивалі національних культур Камчатської області

Нещодавно управлінням культури адміністрації Камчатської області, разом з управлінням по зв’язках з громадськістю адміністрації Камчатської області, з НРО «Співдружність», а також з Камчатським центром народної творчості був проведений регіональний фестиваль національних культур «В сім’ї єдиній», присвячений святкуванню Дня народної єдності. І ось уже 10 листопада відбувся гала-концерт фестивалю, де приймали участь найталановитіші його учасники.

Все ще перед очима неповторні, мальовничі танці евенського ансамблю «Нургенек», де танцюристи уособлюють то птаха, то звіра і разом створюють панораму камчатської природи. Запам’ятався професійний виступ вокального ансамблю єврейської пісні «Ніжність», керівник Ірина Натапова, чудові костюми і прекрасний спів народного фольклорного ансамблю «Забава», керівник Фаїна Ожогова. А як гарно супроводжував вокальні номери хореографічний ансамбль Камчатського обласного музичного училища, керівник Світлана Туник, дитячий танцювальний колектив «Азері» - Азербайджанське земляцтво...  Така різноманітність, яскравість, що очі не встигали всі фарби охопити. І розумієш який багатий край людьми, які живучи далеко від своєї батьківщини та пам’ятають свою культуру і  несуть її в «сім’ю єдину» з любов’ю і талановито. Наш камчатський дім в якому живе стільки націй, і кожна має можливість представити свою культуру, не тільки збагачує «нашу сім’ю», а й надає їй неповторності. Такої краси і таких відтінків національностей я не знаю більше ні на одній землі нашої планети, як тільки на камчатській. А започаткував цю неповторність знаменитий наш «Менго» і створив це чарівне «диво» наш земляк із Харківщини - хореограф Олександр Гіль.

Дуже приємно відзначити, що від Клубу української культури ім. Івана Франка виступала Анастасія Коптєва з піснею «Моя Україна» і була нагороджена Дипломом губернатора Камчатської області. Вперше в Клубі Анастасія Коптєва заспівала «Пісню про рушник» та так, що її спів-мелодію підхопили всі присутні…

Камчатка багатонаціональна (на півострові мешкають представники 112 націй і народностей). А тому не випадково тут створено таку регіональну некомерційну організацію, яка називається «Співдружність» - це сукупність національних культурних організацій у єдиній системі, як цілому. Тут вбачається бажання гармонійно сплести універсальну природу людей різних націй, які є на Камчатці. Це така організація, де кожна нація може і має можливість представити своє національне обличчя з гордістю і достоїнством.

Активними учасниками цієї організації являються і ті українці, які є постійними членами Клубу української культури ім. Івана Франка. Це: Алла Лобко, Антоніна Ходосова, Емма та Віктор Шаповалови, Валентина Волотова. Саме про них хочу написати. 

Алла Лобко (Сергєєва) - це людина з відкритим серцем і доброю душею, безвідмовна не тільки для участі в сценарії імпрези, а й завжди допомагає в організації зустрічі. Чудовий підсвічник з п’ятьма свічками, який так зігріває наші зустрічі живим вогнем і його теплом – це обов’язок Алли і її заслуга. Вона вміє бачити добре в людях і про це вчасно сказати, зробити приємне і поділитися добром…Бажаю пані Аллі залишатися такою ж світлою, такою ж відкритою, такою ж щирою, якою я її знаю і люблю.

Подружжя Емма і Віктор Шаповалови завжди з радістю приймають участь там, де йде мова про щось українське. Вони не тільки виконують ті пісні, які співають давно і люблять їх, а й для кожної зустрічі готують нові. Так до шевченківських днів вони підготували дві пісні на слова поета: “Вітер з гаєм розмовляє” і “Утоптала стежечку”.  До зустрічі, присвяченої 20-річчю Чорнобиля вони співали: «Журавлі», «Козака несуть». А останнім часом вже приймають участь і в сценарії і прекрасно декламують вірші. І все разом, і все в парі. А це так гарно! Бажаю й надалі жити в любові і насолоджуватися нею разом з нами.

Валентина Волотова - любить все, що пов’язано з Україною. Приймає участь в усіх культурних заходах і не тільки як учасник, а як безпосередній творець. Вона не тільки виконує доручене їй якесь безпосереднє завдання, а ще й залучить нових українців і до роботи і до участі в імпрезі. З її легкої руки до Клубу прийшли: Перевалова Лідія, Настя Коптєва, Валентина Вишньова, Алла Бакуліна та інші. Вона, при хорошому настрої, може й сама взяти до рук баян і заграти. Особливо коли Клуб відзначає День народження своїх почесних членів. Та й не дивно, що п. Валентина не байдужа не тільки до долі української родини, а й до долі  тих, хто живе й працює на границі, присвячує їм всі свої сили …Вона вже більше 15 років працює інструктором по роботі з сім’ями військовослужбовців «Краснознаменного морского пограничного соединения» м. Петропавловська-Камчатського і вже неодноразово вибиралась на конференції Всеросійської громадської організації «Союз жінок границі». А також була делегатом Першого форуму матерів Далекосхідного Федерального округу в м. Хабаровську. Нещодавно повернулася з Москви, де успішно виступила з доповіддю  в Управлінні ПС ФСБ Росії. Бажаю їй розуміння зі сторони тих сімей службовців з якими вона працює, добра від солдат, про яких вона по-материнські піклується, уваги та любові від земляків!

Антоніна Ходосова – людина, яка не думає як бути українкою, просто вона нею є. Насправді, чи ставили ви собі питання: які ми є серед чужих людей, чужих традицій? В Клубі добре проявляється національне обличчя. Зустрічаємось з людьми різних націй і відчуваємо, що різнимося від них. Антоніна вміє берегти цю іншість. Для цього вона багато працює. Свої слова в сценарії вивчає напам’ять, добре володіє словом, гарно декламує. Та й не дивно, вона сама пише вірші. Ось як вона може написати:

Україно, земле моя пречиста,
З тобою на побачення спішу,
Щоб знов припасти до джерел іскристих
І вгамувати спрагу і тугу.

Всі вони були активними учасниками фестивалю і одержали заслужені нагороди.

А Фестиваль національних культур вдався на славу! Це було справжнє свято! І всім його учасникам, і глядачам запам’ятається надовго, бо воно було дійсно національним!

 Вітаємо з наступаючим Новим роком і Різдвом Христовим всіх, хто так славно потрудився і витворив таке Свято! Особлива вдячність пану Олександру Михайлову і пані Наталі Баришевій, які також приклали немало сил, щоб свято відбулося. Бажаємо міцного здоров’я, сили, натхнення. Нехай 2007 рік принесе реалізацію високих задумів, зміцнить «єдність сім’ї» на Камчатці. Хай Ваша невичерпна енергія та звитяжна праця на користь «сім’ї єдиній» буде прикладом любові не тільки на Камчатці, а й для  всієї багатонаціональної Росії.

Едіта ПОЗНЯКОВА, 

Клуб української культури  ім. Івана Франка

Настя Коптєва виконує пісню Моя Україна

Подружжя Шаповалових завжди з українською піснею

Камчатський Фестиваль національних культур

На світлинах: Антоніна Ходосова і Алла Лобко запалили Фестиваль своїм вогнем. «Моя Україна» Насті Коптєвої. Подружжя Шаповалових завжди з українською піснею. Камчатський Фестиваль національних культур.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка