Великодне свято в Клубі української культури імені івана ФранкаЯк ми провели світле Великоднє свято з його гаївками, забавами та писанками

На Камчатці святкування Великодня за традицією було організовано Клубом української культури імені Івана Франка при Камчатській обласній науковій бібліотеці імені Степана Крашеніннікова. Вечором 8 квітня актовий зал бібліотеки був заповнений. Грали такі відомі митці камчатської сцени, як заслужений працівник культури РФ Лев Зіневич (скрипка) та Жанна Зiневич (пiанiно), виступали: хор «Слов’янский» під керівництвом Олени Сьомкіної, вокальний ансамбль „Ласкаво просимо” під керівництвом Лідії  Перевалової, танцювальний ансамбль «Радість» під керівництвом Людмили Липовцевої. Читали вірші учнi недiльного українського класу Юлечка Сидорик, Полiнка Данилів, Софійка Уложовська, Аня Кручиніна, Максимко Нестеров, Таня Вавринчук, Христина Придатко, Iра Гарнага. Деякі з учнів (Настуся Дiденко, Тамара Боргун, Артем Годлевський, Антон та Андрiй Вишньовi) вели вечір разом з керівником клубу Едітою Позняковою.

- Сьогодні все наповнилося світлом: небо, земля і глибини підземні. Нехай же святкує вся Вселенна Христове Воскресіння, в якому ми утверджуємось, - словами з пасхальної Утрені звернувся до гостей вечора вслід за Едітою Мирославовною учень недільного класу Артем Годлевський.

В ім’я Христового воскресіння та на честь основоположника української класичної музики Миколи Лисенка, якому 22 березня сповнилось 165 років вiд дня народження, його „Елегію” виконала на фортепіано відома камчатська  музикантка Жанна Зіневич.

Надалі тривала розповідь про християнські основи празника світлого Христового Воскресіння. Учні недільного класу читали вірші, лунали пісні у виконанні самодіяльних артистів Клубу – Сергія Котова, Лідії Перевалової, Віри Петрової, Галини Аркатової, Лідії Плюшко, Ольги Гаврилової та інших.

Окремо була висвітлена у цій невеликій, але змістовній композиції тема рідної оселі, родової хати, нашої Вкраїнської хати-чепуруні (ред. - щоб ви зрозуміли, звідки все це взяло свій початок, радимо ще раз перечитайте на нашому сайті в розділі “Українське слово” (Мурманськ) чудову розповідь “Проща до Української хати” – про проект українців Мурманської Півночі на чолі з їх “гетьманівною” Наталею Литвиненко-Орловою).

- Гостинна і благодатна Українська Хата і тому, хто  приходить до неї з миром, - миром і воздасться, - промовила Едіта Познякова. - Але ніхто не має жодного морального права накидувати їй свою волю. В Українській Хаті має жити сама Україна, її звичаї, її пісня, її мова і її Лад.

- Хай вічним і безхмарним буде небо над Хатою - Україною, над Хатою – Державою, - сказала Лідія Перевалова. - Хай повернуться до Хати всі діти, яких видивляє з дальніх тернистих доріг Хата – Україна. Господь проклав нам зоряну дорогу, Чумацький шлях додому.

Про традиції української родової оселі розповіли Надія Сивашенко, вчительки Ольга Гаврилова, Валентина Вишньова та її син Андрій, учні Артем Годлевський, Тамара Боргун, Настя Діденко. У композиції прийняли активну участь дівчата ансамблю „Ласкаво просимо” – Лідія Перевалова, Наталя Березій, Наталя Діденко, Світлана Кривуца, які до того ж, як завжди, виступали з концертним номерами. Пронизливі пісні „Два кольори”, „Над криницею” та інші прозвучали у виконанні хору „Слов’янський”, який неодноразово виходив на сцену протягом вечора. Юні танцюристи з ансамблю „Радість” були справжньою перлиною концертної програми вечора.

Не зважаючи на святковий настрій, який панував у залі, знайшлося місце у композиції і для драматичних сторінок із історії України – голодомору 1932-1933 років, Чорнобилю 1986 року.

-В новій Хаті, де вже й підсохла намащена рудою, а підведена червоною глиною долівка,  коли й сінця духмяного на ту долівку кинуто, на Вас чекають Господар і Господиня Хати, - з хлібом – сіллю, з лагідною усмішкою, - звернулася до присутніх після завершення основної програми Едіта Мирославівна Познякова і запросила всіх до святкового столу, що святковими наїдками щедрився. А ансамбль «Ласкаво просимо» доброзичливо віншував добрих гостей піснею «Зеленеє жито, зелене”: Зеленеє жито, ще й овес, тут зібрався рід наш увесь…»  В актовому залі обласної бібліотеки ще довго тривало світле Великоднє свято з його гаївками, забавами та писанками…

Виступають учні українського недільного класу

Співає хор Словянський, диригує Людмила Сёмкина

Виступає Віра Петрова

Співає Сергій Котов

Читає вірші Ліда Плюшко

Танцює дитячий ансамбль Радість

Загальне фото участників Великодневого українського свята

Ансамбль Ласкаво просимо виступає разом з дітьми Андрієм Вишньовим, Артемом Годлевським, Настусею Діденко та Тамарочкою Боргун

На світлинах: Великоднє свято в Клубі української культури імені івана Франка. Співає хор “Слов’янський”, диригує Людмила Сьомкіна. Виступають учні українського недільного класу. Танцює дитячий ансамбль “Радість”. Ансамбль “Ласкаво просимо” виступає разом з дітьми камчатських українців - Андрієм Вишньовим, Артемом Годлевським, Настусею Діденко та Тамарочкою Боргун. Читає вірші Ліда Плюшко. Співає Сергій Котов. Виступає Віра Петрова. Загальне фото участників Великодневого українського свята.

Олександр КРИШТАЛЬ,

заступник голови ФНКА “Українці Росії”

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка