17-річна камчатська студентка Ксенія Островщук, 7 березня, Владивосток

Юна камчатська українка Ксенія Островщук стала чемпіонкою Європи з кікбоксінгу

2009 рок став вдалим для Камчатської федерації кікбоксінгу. Як заявив її голова Микола Казанський, вперше за останні 5 років існування, крайова спортивна скарбничка поповнилася чемпіонським титулом європейської гідності. Порадувала земляків юна україночка – Ксенія Островщук.

На чемпіонаті Європи Ксенія виступала в двох видах – лайт-контакт і фулл-контакт. В першому виді вона трохи поступилася українській спортсменці і зайняла друге місце. Зате в фіналі по фулл-контакту одержала чисту перемогу над суперницею з Греції, про що говорить рахунок – 3:0.

- Суперниця виявилася набагато досвідченіша, зате добре підходила по зросту для мене. Я просто старалася вижати максимум користі з цього, - так нова чемпіонка Європи з кікбоксінгу Ксенія Островщук розповідає про те, як їй вдалося завоювати цей високий титул.

11 листопада в Кишиневі, столиці Молдавії, розпочався чемпіонат Європи по кікбоксінгу за версією Всесвітньої аматорської асоціації цього виду спорту (WPKA), куди зібралися понад 500 найсильніших спортсменів з 25 країн. Право прийняти участь в європейському турнірі спортсменка отримала після того, як зуміла зайняти друге місце на чемпіонаті Росії. На підготовку до турніру в Молдавії у камчатської дівчини був всього місяць, який, як виявилось у підсумку, вона витратила недаремно – на європейському рингу Ксенія провела пару боїв, в результаті отримала дві медалі – золоту та срібну.

Кікбоксінг – відносно молодий вид єдиноборств, він з’явився в середині 70-х років, поєднує в собі техніку роботи руками, що була взята з боксу, та техніку роботи ногами, що прийшла з східних єдиноборств. Удари руками та ногами тут дозволяється наносити лише в голову та тулуб (вище пояса). Ксенія Островщук займається один рік. Під керівництвом тренера Євгена Ілюшнікова вона досягла високих результатів. ЇЇ бійцівські якості, бажання добиватися тільки кращих результатів відомі камчатцям. Вона неодноразово приймала участь в виїзних змаганнях. І ніколи не розчарувала ані тренера, ані спонсорів, що виділили гроші на поїздки. Ксенія – призер Північно-західної округи 2007 року, чемпіон Далекосхідної округи та Росії, призер Європейської першості 2008 року в Мариборі (Словенія) по діжу-джітсу. По Камчатському краю в бойових мистецтвах чемпіонських титулів ще більше – рукопашний бій, армійський рукопашний бій, дзюдо, діжу-джітсу, кікбоксинг. За рік, відданий кікбоксінгу, Ксенія зуміла довести всім, що вона – талановита спортсменка та природжений боєць. Тому її перемога європейського масштабу товаришів по спорту порадувала, але, взагалі, не викликала подиву.

- Я виступала відразу в двох дисциплінах – фулл-контакті та лайт-контакті, розповідає Ксенія Островщук. – Вони відрізняються технікою: якщо в лайт-контакті заборонені сильні, акцентовані удари руками та ногами, то в фулл-контакті удари наносяться без обмежень сили, в повний контакт. Мені більш подобається фулл-контакт, де не треба контролювати свою ударну техніку, треба лише слідкувати за тактикою суперника. Власне в цьому розділі я і взяла „золото”.

Не дивлячись на те, що лайт-контакт – легка дисципліна, для камчатської спортсменки вона виявилася не настільки простою. Лише один бій, який треба було витримати Ксенії, складався з двох раундів, а не з трьох, як звикла спортсменка. Відсутність третього раунду фактично й вирішило результат поєдинку – Ксенія Островщук не встигла відігратися. В результаті – друге місце. Але цей результат, разом з золотою медаллю чемпіона, велике досягнення для камчатської крайової федерації кікбоксінгу.

- Ксенія стала першою спортсменкою нашої федерації, яка зуміла завоювати титул чемпіонки Європи,- каже віце-президент крайової федерації кікбоксінгу Володимир Абдулаєв. – Це, безумовно, радісна подія, практично історична. Крайова федерація кікбоксінгу існує лише 5 років, але система підготовки бійців, в склад якої входить, між іншим, й робота спортивного табору, вже зарекомендувала себе на виїзних турнірах – камчатські спортсмени стають переможцями й призерами значних загальноросійських змагань. Ми маємо надію, що Ксенія зробила внесок успіхам наших спортсменів і на світовому рингу.

На європейському чемпіонаті по кікбоксінгу в Кишиневі Ксенія була лише однією дівчиною в збірній Росії. Цікаво, чому не приїхала чемпіонка Росії та суперниця Ксенії по 2-му загальноросійському фестивалю бойових мистецтв 2009 року? Чи може, не знайшлося такої міцної підтримки, яку зробили меценати з Камчатки 16-річній спортсменці?

А витрати були значними. Тільки представницькі склали 1000 євро, а ще проїзд, харчування. Такі гроші для мами-одиначки не підйомні. Тому є бажання висловити велику подяку всім, хто зробив свій внесок в досягнення Ксенії Островщук. По-перше, подяка тренеру Євгену Ілюшнікову за відмінну підготовку вихованки. Андрію Гескіну – за неодноразову матеріальну допомогу. Без його підтримки Ксенія не змогла б потрапити на 2-й загальноросійський фестиваль бойових мистецтв 2009 в місті Анапа, де зайняла друге місце й отримала запрошення на європейський турнір.

Гендиректор ТВВ „Ралікс” Євген Дращев сплатив проїзд в м. Анапу. Неодноразово поїздки молодої спортсменки спонсорували „Корякгеолдобича” і фонд КГД „Соціальний партнер КАО” на чолі з гендиректором Василем Кнолем і директором фонду Ніною Чеботарьовою.

З великим ентузіазмом, а головне, дуже оперативно, матеріальну допомогу виділив регіональний виконком партії „Єдина Росія” на чолі з Сергієм Мечетіним та її секретарем Борисом Невзоровим. Велику підтримку зробили також гендиректор ТВВ „Партнер” Костянтин Чеботарьов, гендиректор ПО „Моховський хліб” Ігор Горобець та Андрій Ліманов.

Велика подяка всім співробітникам цих компаній за їх працю. Це ж вони – рядові робітники – заробляли прибуток підприємствам й дали можливість керівникам підтримати талановиту молодь, якої на Камчатці багато. Це не лише спортсмени, але й колективи співаків, танцюристів, шахісти та музики. Віддаленість від центрів культури, висока вартість проїзду багатьом не дозволяють розкритися, проявити себе. Давно потрібно нашим депутатам поставити проблему доступності участі молоді з віддалених регіонів в конкурсах та змаганнях перед урядом Росії. Щоб комітети та відділи у справах молоді та спорту не ділили види спорту на „президентський” та „не президентський”, „олімпійський” та „не олімпійський”, а давали реальну підтримку усім. Тоді про Камчатку заговорить весь світ!

Михайло ЮРЧЕНКО.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ксеня - файтер!

На п'єдесталі в Кишиневі вперед себе Ксеня один раз пропустила лише дівчину з України

На світлинах: 17-річна камчатська студентка Ксенія Островщук, 7 березня, Владивосток. Ксеня - файтер! На п'єдесталі в Кишиневі вперед себе Ксеня один раз пропустила лише дівчину з України.

Додатково:

Девушки в неженском спорте

6 и 7 марта в спорткомплексе «Олимпиец» состоялось Первенство Дальневосточного федерального округа по кикбоксингу.

Спортсмены представляли Приморский, Хабаровский и Камчатский края, Амурскую область и республику Саха (Якутия). Кикбоксеры боролись за звание лучших файтеров – кому-то это удалось, кто-то не совсем оправдал надежды тренеров и болельщиков.

Накануне праздника, наравне с мужчинами, на ринг вышли представительницы прекрасного пола. Из шести девушек в финал попали четверо. Тактика ведения женского боя несколько отличается от мужского. Женщины физиологически хрупче мужчин, но эмоциональней. Это сказывается в поединке – они агрессивней, свои эмоции выражают более открыто.

На вопрос, что же привлекает девушек в этом совсем неженском спорте ответила спортсменка с Камчатки, победительница (до 48 кг), Ксения Островщук:

- Сложный вопрос, на который не знаю ответа. Всему виной старший брат. Он научил меня драться – приходили в гости его друзья, хотели потискать, а уходили с синяками. В ноябре 2009 года я выиграла Европу: был всего один бой, но этот бой был очень сложным. Сегодняшняя победа это, прежде всего, доказательство, что я могу. Я пообещала всем на Камчатке, что выиграю, и сдержала обещание. Мои любимые удары – правый прямой, левый боковой и концовка правым маваши – они удаются практически всегда.

На этот же вопрос, что привлекает девушек в неженском спорте, чемпионка ДВФО (до 51 кг) Дарья Клименко, Приморский край ответила:

- Изначально пришла в зал просто для поддержания формы, потом понравилось, втянулась. В жизнь из спорта добавились терпение, выдержка, решительность и настойчивость. Именно эта победа, прежде всего - победа над собой. Сложнее бывает на тренировках, в самом же бою все строится больше на инстинктах. Во всем остальном - я обычная девушка, и иногда мне хочется быть беззащитной и слабой.

И напоследок. Федерация кикбоксинга Приморского края поздравляет всех девушек и женщин с 8 Марта! Желает счастья, любви и успехов во всех начинаниях и самое главное, чтобы рядом всегда был мужчина, способный Вас защитить!

Наталья Фирцикова. 9 марта 2010 г.

http://sportprimorye.ru/prim_sport/1267-devushki-v-nezhenskom-sporte.html

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка