30 жовтня українська діаспора відзначила 60-річчя звільнення України. Всі активісти включились в роботу. Свій внесок внесло і командування військового угруповання війск і сил Північного Сходу на чолі з командувачем, віце-адміралом Віктором Гавриковим, уродженцем Донецької області. Окреме спасибі двом священнослужителям, отцям Ярославу й Василю, завдяки яким у церкві святих Петра і Павла була відслужена панахида в пам'ять загиблих при звільненні України. Біля меморіалу на Дачній відбувся врочистий мітинг, з покладанням квітів. У цьому заході взяли участь представники обласної й міської адміністрацій, ветерани. Була також почесна варта від військового угруповання.

30 жовтня українська діаспора відзначила 60-річчя звільнення України. Всі активісти включились в роботу. Свій внесок внесло і командування військового угруповання війск і сил Північного Сходу на чолі з командувачем, віце-адміралом Віктором Гавриковим, уродженцем Донецької області. Окреме спасибі двом священнослужителям, отцям Ярославу й Василю, завдяки яким  у церкві святих Петра і Павла була відслужена панахида в пам’ять загиблих при звільненні України. Біля меморіалу на Дачній відбувся врочистий мітинг, з покладанням квітів. У цьому заході взяли участь представники обласної й міської адміністрацій, ветерани. Була також  почесна варта від військового угруповання.

 

Після мітингу святкування перемістилося в Будинок культури КДТУ, де гостей зустрічав у фойє військовий оркестр під управлінням капітана 2 рангу  Павла Тичини. У концерті взяли участь багато камчатських творчих колективів, у тому числі - зразковий  дитячий танцювальний ансамбль «Топольок» (керівник - заслужений працівник культури Російської Федерації  Наталія Зеленчук), хор ветеранів  під керівництвом Вікторії Фанталіной, музичний ансамбль із Вілючинська «Гарний настрій», жіноча вокальна група під керівництвом Лідії Перевалової від українського самодіяльного театру «Мрія», колектив із селища Термальний, вілючинський автор-виконавець Анатолій Ковальчук, майстри мистецтв із Камчатського державного технічного університету, разом з яким проводилося святкування й  інші. Хочу, до речі, відзначити  велику допомогу колектива  університетського Будинку культури, очолюваного активним учасником життя нашої діаспори Віктором Годлевським.

 

Український самодіяльний театр «Мрія» під керівництвом Євгена Ханіна представив глядачам коротку постанову за мотивами п'єси Євгена Кравченка «Під червоною калиною» про події осені 1944 року на території України. Сценарій на основі п'єси підготував до постановки Євгеній Ханін. У спектаклі, крім самого постановника, що зіграв одну з ролей, були задіяні самодіяльні виконавці: Олександр Нальотов, Олег Куриленко, Олександр Ханін, Алла Лобко, Рома Петрук, а також артисти театру ляльок Олег Бойко і Олег Миронов. У підготовці й забезпеченні  спектаклю  також взяли участь Марія Сидорик, Антоніна Ходосова, Михайло Мішин і Максим Антипенко.

 

 Під час концерту з поздоровленнями виступили: головний федеральний інспектор повноважного представника в Далекосхідному окрузі  Президента Росії  Володимир Романов, губернатор Камчатської області Михайло Машковцев, голова Петропавловськ-Камчатської міської Думи Іван Данкулинець (уродженець Закарпатської області, що звільнялася від загарбників останньою серед областей України) та інші гості. Наприкінці концерту ветеранам були вручені квіти.

 

До речі, ще напередодні святкування активістки діаспори обійшли всіх проживаючих у Петропавловську ветеранів, що приймали участь у звільненні України. У місті таких 68 чоловік, усього по області - біля 150-ти.

 

Поздоровлення тривали й на святковій вечері, де я із задоволенням вручив урядові грамоти, що прийшли з Києва, активістам діаспори, у тому числі - майстрині-рукодільниці Вірі Семенівні Кацарській, що відзначила цього року свій ювілей, Ганні Михайлівні Довбиш, Олені Миколаївні Васильєвій, директорові ДК КГТУ Віктору Олександровичу Годлевському, Валентині Олегівні Волотовій, вчительці Ользі Борисівні Гавриловій та іншим. Крім того, грамотами були нагороджені генеральний директор акціонерного  товариства «Корякгеолдобича» Василь Вікторович Кноль, генеральний директор рибозаводу «СВС» Анатолій Михайлович Остапчук.

 

Святкову програму прекрасно провело наше чудове творче подружжя Василь Смішко і Тамара Тураєва.

 

Не можу не відзначити велику заслугу мого заступника Євгена Сергійовича Ханіна, що зіграв велику роль в організації святкування.

 

Трохи про найближчі плани. 3 грудня діаспора прийме активну участь у святкуванні 30-річчя  зразкового дитячого хореографічного ансамблю «Топольок», яким керує  наша землячка, заслужений  працівник культури Росії Наталія Зеленчук. 11 грудня  їдемо у  Вілючинськ  з  великою концертною програмою. У грудні ж відбудеться засідання некомерційної організації «Содружество», що поєднує різні проживаючі на Камчатці діаспори. Наше «Содружество», до речі,  цього року прийняли в Асамблею народів Росії.

 

 

Віктор МАНЖОС,

Голова правління НКА українців Камчатки.

 

На фото: настоятель храму Св. Апостолів Петра і Павла, почесний громадянин м. Петропавловська-Камчатського, протоієрей Ярослав Левко (зліва) та ієрей о. Василь, що обидва родом з України, відслужили урочисту панахиду в пам’ять загиблих при звільненні України.

 

Листопад 2004 р.

“Батьківщина” № 11(45)

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка