Голова Національно-культурної автономії українців Камчатки Віктор Васильович МАНЖОС підводить підсумки життя громади в минулому році й міркує про перспективи нашої діаспори в році, що наступив:

Голова Національно-культурної автономії українців Камчатки  Віктор Васильович МАНЖОС  підводить підсумки  життя громади  в минулому  році  й міркує про перспективи  нашої діаспори в році, що наступив:

 

Важливим підсумком  2004  року  стало народження  українського самодіяльного театру "Мрія" під керівництвом Євгена Ханіна. Самодіяльний театр швидко   вийшов   на професійну сцену. Про це докладно  розповідається  в сьогоднішньому числі  нашої газети  - випереджати  зміст  кореспонденції "Театр  "Мрія" не буду. Відзначу лише, що на святкуванні  60-річчя  звільнення України  "Мрія" з  успіхом виступила з виставою "Під Червоною Калиною" на одному  з  основних концертних майданчиків Камчатки, при  великій кількості глядачів, у  БК  КДТУ. Потім вони були  з цією же постановою  у  військовій частині морських прикордонників.

Ми провели  ряд великих  заходів  серед   яких  -  урочисте святкування  60-річчя звільнення України. З розмахом було відзначено 190-річчя  від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Відбулася поїздка творчих колективів регіональної некомерційної організації "Содружество", у яку входить й українська   культурна  автономія,  по Мільковському  й Бистринському районах у рамках  акції "Дружба без кордонів". 11 грудня  колективи "Содружества" за планом  цієї ж акції  виїжджали з концертом у Вілючинськ. Втім, і про це  можна   докладно  прочитати в сьогоднішньому числі "Батьківщини".

Громада  взяла  активну участь у Дні  міста 18 вересня, коли відзначалося 150-річчя   оборони Петропавловська від англо-французької навали. Виступав наш ансамбль;  стіл з українськими національними  стравами  було  визнано  кращим. Крім того, ми тепло зустріли нащадків учасників оборони 1854  року, що приїхали на свято - представників роду Завойка, Максутових та  інших. Ми з ними подружилися, ведеться постійне  листування.

Завдяки нашим шановним спонсорам  ми закупили нові меблі для  українського недільного класу  в петропавловській   школі №7. До речі, серед спонсорів, українців-підприємців,  з'явилося багато нових людей. У свою чергу клас поповнився новими учнями.

Триває збір літератури  для української бібліотеки. Як тільки вирішиться   питання  з постійним приміщенням  для  української культурної автономії, а  воно, можливо, з'явиться цього року  в “Сіроглазці” - у Камчатському державному  центрі національних культур - відкриється  й  українська бібліотека.

Рік був примітний і тим, що  саме з нашої подачі, за підтримкою  обласної адміністрації  й Ради народних депутатів,  затверджено   бюджет  згаданого центру  національних культур. Там  передбачено  невеликий штатний  апарат, що замикається на управлінні культури  обласної адміністрації. Центр   буде  надавати  методичну допомогу  національним  творчим колективам  і виконавцям, накопичувати костюми, надавати  свої приміщення  для  творчої роботи.

Задумів багато. Може, відбудуться зрушення у відкритті української  юридичної консультації, плануємо  все-таки  знайти   приміщення  під редакцію   для  двох газет  -  "Аборигена Камчатки"  і нашої "Батьківщини". Уже підписані рахунки на  купівлю комп'ютерної техніки. Ми закуповуємо музичний центр  для репетицій нашого вокального ансамблю. У стадії  завершення   формування цього  колективу. Тільки створюючись, він  вже  не один   раз  виступав на  наших заходах під керівництвом  Лідії Миколаївни Перевалової. Ансамбль буде  існувати при  регіональному українському культурному  центрі "Дніпро". Його потрібно ще одягнути, взути, доукомплектувати  молоддю.

Підготовча робота з  ансамблем  практично  завершена  й залишилося приступити  до репетицій. Підібрані 10  фонограм  українських  пісень різних жанрів.

Триває плідне співробітництво з Українською  Всесвітньою Координаційною Радою  і  головою цієї шановної організації Михайлом Миколайовичем Горинем. Активно співпрацюємо  з Державним  комітетом  з  питань національностей  і  міграції України. У цьому велика заслуга нашого  редактора  Олександра Кришталя.

Крім того, за минулий рік  по нашому поданню 14 чоловік  заохочені  за активну   громадську  роботу  державними грамотами України. Багато   нагороджено   грамотами  нашої автономії.

Кардинально покращилась за якістю і наша газета "Батьківщина", на сторінках  якої  з'явилося багато нових і цікавих рубрик. Про газету  надходить  багато позитивних відгуків. Доводиться чути, що це дуже тепла, людяна газета, майже єдина на Камчатці, де немає "чернухи"  і випинання соціальних  пороків. 

У цьому заслуга, у першу чергу, тих ентузіастів, завдяки яким живе видання.  Тут потрібно назвати наших вчителів, що добровільно  виконують роль коректорів   і беруть активну участь  у творчому процесі формування газети -  Оксану Остапівну Петрук  і Марію Богданівну Сидорик. Свій внесок робить Валентин Макарович  Пилипчук, Тамара Миколаївна Ступіна, професійний  журналіст Володимир Балтак та інші добровільні помічники  редактора  "Батьківщини" Олександра Кришталя, серед яких треба відзначити  і його дружину, Валентину Кришталь.

Нам ще треба  сформувати  постійну редакцію, шукати гроші на її утримання,  ну й, звичайно, працювати над збільшенням накладу, використовуючи різні форми роботи, у тому числі  налагодити продаж газети в роздріб й активізувати  передплату серед населення. Це наші завдання  на 2005  рік.

  Накопичено великий  фотоархів, знято  фільми. Цього року ми можемо вже проводити виставку про життя діаспори на Камчатці. Можемо зробити переважно з   фотографій  одне  з чисел "Батьківщини".

Що не вдалося вирішити в 2004 році? Гостро стоїть  питання  про власне приміщення для діаспори: для проведення невеликих засідань,  культурних заходів, прийому гостей. Не  вдалося поки що  збільшити наклад газети,   залишається  проблема її  фінансування. Потрібно розширити  коло професіоналів, задіяних у роботі над "Батьківщиною", щоб  редактор був дійсно редактором, а не розривався на всі сторони.

Не всі  члени правління  нашої  автономії працюють  досить активно. Не буду зараз  називати імена, оцінку ми ще  дамо  всім  на зборах.  Про перспективні плани роботи на 2005 рік  кожен член правління розкаже на підсумковому  засіданні. Через нерівномірність  виконуваної роботи  -  великі  перекоси й перевантаженість деяких членів правління, включаючи голову, який змушений  виконувати  роботу, цілком посильну іншим.

Слабкий в нас поки що зв'язок з Москвою, з Об'єднанням  українців Росії. Ми не завжди встигаємо оперативно реагувати  на події  у Федеральній  національно-культурній  автономії.

Потрібно збільшувати  число учнів в українському класі. Плануємо створити  й другий такий клас.

На закінчення хочу  побажати всім у році, що  наступив, миру, спокою, здоров'я, урівноваженості. Наша громадська  робота  в національному об'єднанні  дуже різноманітна і  це  вимагає  зваженого підходу до оцінки подій, що  відбуваються.

Хотілось би, щоб Україна  знайшла мир і згоду з новим Президентом і щоб  новий лідер Української держави  уважно  ставився до Росії  й проживаючих  на її території українців Адже в  нас найбільша українська  діаспора  у світі: у Росії біля  семи мільйонів українців, а це населення невеликої європейської країни. Українська діаспора Росії чекає на підтримку від своєї  неньки - Батьківщини - на підтримку правову, матеріальну та духовну.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка