Про перші кроки Українського земляцтва в Єлізовському районі

Як уже повідомлялося в лютневому номері нашої газети, в Єлізовському районі Камчатської області створюється Українське земляцтво. На чолі нової громадської організації - начальник районного управління освіти Микола Васильович ЖЕРЕБЦОВ. Сьогодні він розповідає читачам «Батьківщини» про успіхи у формування єлізовського українського культурного товариства.

- Зроблено поки небагато, - почав нашу розмову Микола Васильович. - формування почали серед наших колег по районній адміністрації й державних установ. Навіть у цих структурах, як виявилося, наших земляків досить багато. Гаряче потримав ідею створення земляцтва глава району Микола Михайлович Піскун. Він родом із Хмельницької області, з любов'ю ставиться до батьківщини предків і виразив свою готовність у міру можливостей брати участь у культурному житті громади.

Кілька слів про земляків серед адміністрації, які на сьогоднішній день об'єдналися. Серед них: головний архітектор району Сергій Георгійович Гаморів зі Славути, начальник відділу транспорту зв'язку й доріг Анатолій Володимирович Бачиш, начальник відділу охорони здоров’я Борис Кіндратійович Кардаш, директор єлізовської школи №3 Віктор Володимирович Марченко й, звичайно ж, глава району Микола Михайлович Піскун.

Іде робота на місцях, кожний працює зі своїм оточенням. Готуються документи для реєстрації громади, устав.

Нам сподобалася ідея українського недільного класу, що є в Петропавловську, у школі № 7. Ми обов'язково будемо створювати клас й у себе. Підбираємо вчителів.

Я стояв у джерел створення корейського класу, що успішно працює більше десяти років при районному центрі додаткового утворення. Ми активно працюємо з ітельменской громадою «Пимчах» у Сосновке, де вивчається ітельменский язик і культура, історія ітельменского народу.

Основа основ це мова. Якщо буде жити мова, виходить, буде жити народ, буде жива культура народу. Тому я думаю, що ми це завдання вирішимо, український клас в Єлізово буде. Потрібно знайти ентузіаста, оплату забезпечимо. Можна дзвонити: 2-11-53 або методичний кабінет: 2-12 -87 (Анатолій Васильович Сердюк).

- Як вирішувалася проблема з паливом?

- Проблема в основному лежала у фінансовій площині, у не достатній бюджетній забезпеченості. Було напружено й складно. Але криза минула, хоча не сильно він і з'явився. Обмеження, звичайно, були в температурному режимі, але школи в масовому порядку не закривалися, одиничні випадки: був момент, коли по температурному режимі були на день-два перервані заняття в трьох школах. Установи соціальної сфери функціонують нормально, опалювальний сезон проходить без зривів.

У момент кризи велася активна робота з обласною виконавчою владою, військовими, депутатом Заварзіним. Вугілля на той момент на Камчатці, крім як у військових, не було взагалі. Допомогли військові. За чотири роки в ЖКХ району зроблено багато: це й реорганізація ЖКХ, і ремонт котелень і тепломереж, підвищується фінансування на зміст - зараз це 800 мільйонів рублів щорічно.

- Що нового в районному утворенні?

- Я б відзначив два ключових моменти: продовжуємо експеримент по єдиному державному іспиті, третій рік. На добровільній основі. Але російську мову й літературу по системі ЕГЭ будуть здавати все. Іде перехід на передпрофільне й профільне навчання, починаючи з дев'ятого класу. Це підготовка до майбутньої професії. Щоб у старших класах школяр міг познайомитися з умовами й характером майбутньої трудової діяльності, з урахуванням особливостей камчатського ринку праці.

У виховній роботі особлива увага приділяється створенню системи комплексної через героїко-патріотичне виховання. Пискун головний вихователь. Усе найбільш значимі заходи проходять під його особистим патронажем, багато хто - при особистій його участі. Огляди, конкурси, спортивні змагання. Улітку - «Блискавиця», «Орля». А також «Золота шайба», «Шкіряний м'яч». Залучення спонсорів. Особливо підняли в ці роки хокей. Можна сказати, що центр камчатський хокей перемістився в Єлизово. П'ять постійно діючих площадок. Постійно діючий підлітковий центр патріотичного виховання «Росія». Як подарунок до 60-річчю Перемоги - відновлюємо модель «Катюші», на базі ЗИС-6 або «Студебеккера».

Тісний зв'язок з військовими. Сам капітан 1 рангу запасу, постійно з ними працює, є взаємодія у військово-шефській роботі.

Олександр КРИШТАЛЬ,

редактор “Батьківщини”, капітан 2-го рангу.

Фото автора.

Квітень 2004 р.

Батьківщина” № 4 (50)

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка