і господиня вечорниць полтавка Лариса Білан. Це літературно-мистецьке дійство відбулося наприкінці квітня у великій залі Бібліотеки української літератури

Так 25 квітня було продовжено цикл бібліотечних заходів (книжкові виставки, вікторини, конкурси, концерти), пов`язаних з 200-річчям від дня народження Миколи Васильовича Гоголя. Цього разу не тільки гостями, але й справжніми господарями свята були члени Полтавського та Кримського земляцтв міста Москви, а чудову програму для нього створили лауреат Міжнародних конкурсів Лариса Білан, соліст Большого театру, володар унікального голосу тенор-спінто, народний артист Росії, Олександр Ломоносов, талановиті юні актори з театрального факультету Міжнародного слов`янського університету.

Відкриваючи вечір, заступник директора бібліотеки Віталій Григорович Крикуненко, представив аудиторії новий мистецький-колектив — театр-антрепризу «Еней», прем`єра якого не випадково відбулася на сцені БУЛ: адже в планах на майбутнє — нові спільні літературно-музичні вечори, спектаклі, інсценівки за творами кращих українських письменників, а також за мотивами багатющого нашого фольклору, що сповна представлені в бібліотечному фонді.

Влаштований у вигляді українських вечорниць літературно-музичний вечір, що містив у собі й фрагменти з вистав за творами Гоголя («Сорочинський ярмарок», «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Майська ніч»), і чудові концертні номери з виконанням народних пісень, зокрема, тих, що особливо поширені на Полтавщині й були добре знані та улюблені Гоголем, не обійшовся й без частування глядачів справжніми полтавськими галушками, і без добрих знайомств, з яких починаються справжня людська приязнь та дружба.

В переповненій залі було чимало корінних москвичів, росіян, і хоча ведуча  вечорниць Лариса Білан вела їх гарною українською з виразно м`яким «л» (сама ж бо — полтавка!), однак ніякісінького мовного бар`єру не відчувалося, та й про який мовний бар`єр між українцями та росіянами може йти мова, коли з нами — сам Микола Васильович Гоголь.

Той, який так щедро відкрив і подарував Росії й усьому світові образ мальовничої, поетичної, пісенної України. І гоголівські вечорниці «під Полтавою», що відбулися в Бібліотеці української літератури майже в самому центрі Москви — віддарунок нашої вдячної пам`яті генію великої російської літератури, славному синові української матері та землі.

Віталій ГРИГОРЕНКО.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Лариса Білан і Олександр Ломоносов.

Інсценізацію творів Гоголя виконують студенти Міжнародного слов'янського університету.

Частування знаменитими полтавськими галушками

На світлинах: Організатор і господиня вечорниць полтавка Лариса Білан. Лариса Білан і Олександр Ломоносов. Інсценізацію творів Гоголя виконують студенти Міжнародного слов'янського університету. Частування знаменитими полтавськими галушками. Фото Віктора Гіржова.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка