Віталій Григорович Крикуненко.Про новий український проект члена Спілок письменників Росії та України Віталія Крикуненка

Віднині в державному закладі культури м. Москви Бібліотека української літератури кожен бажаючий може безкоштовно пройти початковий курс вивчення української мови, що має полегшити спілкування нових наших читачів з українськими книгами, газетами та журналами, дозволить без особливих труднощів сприймати українські фільми та інші аудіо- матеріали з фонду БУЛ, зрештою, комфортніше почуватися в поїздці Україною… А той, хто має схильність до літературної творчості і захоче долучитись до справи художнього перекладу з української, також може реалізувати свій творчий потенціал, спробувати засвоїти основи перекладацького мистецтва.

Все це стало можливим завдяки створенню при нашій Бібліотеці клубу-студії «Слово», в роботі якої поєднуються заняття з вивчення української мови, що їх проводить випускниця Кіровоградського педагогічного університету, кандидат філологічних наук Наталія Віталіївна Кобченко, і засідання літературно-перекладацької студії, з якою працює перекладач і літературознавець, член Спілок письменників Росії та України Віталій Григорович Крикуненко.

Відбулося вже три заняття в групі з вивчення української мови, в якій навчаються економісти, студенти, науковці, пенсіонери. Студійці засвоюють норми української вимови, лексику, отримують завдання для самостійної роботи і активно виконують навчальні вправи під керівництвом досвідченого педагога. Поки що заняття відбуваються двічі на місяць, однак, враховуючи побажання слухачів, організатори подбають, аби з початком наступного навчального року уроки української мови проходили в Бібліотеці української літератури щотижня.

Студійці ж із групи літературної творчості та художнього перекладу залучаються до роботи з текстами українських авторів, які публікуватимуться в російському перекладі у виданнях БУЛ: дайджест «Горячие страницы украинской печати», альманах перекладів «Библиотека украинской литературы — МОСТ» (електронне видання); пропонуватимуться до друку в російських ЗМІ. Запис в обидві групи клубу-студії «Слово» триває.

Віталій ГРИГОРЕНКО.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Засідання літературно-перекладацької студії.

Наталія Віталіївна Кобченко.

Заняття з вивчення української мови веде Наталія Кобченко

На світлинах: Віталій Григорович Крикуненко. Засідання літературно-перекладацької студії. Наталія Віталіївна Кобченко. Заняття з вивчення української мови веде Наталія Кобченко.

Клуб-студия «Слово» приглашает

Состоялось первое заседание клуба-студии «Слово», начинающей свою работу при Библиотеке украинской литературы в Москве. Данный проект предусматривает оказание помощи желающим изучать украинский язык, овладевать основами художественного перевода с украинского языка на русский и наоборот. Таким образом, в работе клуба «Слово» предполагается гибко сочетать собственно курсы по изучению языка и литературную студию, содействовать реализации творческого потенциала начинающих авторов. Среди тех, кто изъявил желание заниматься в клубе-студии — студенты, экономисты, ученые, пенсионеры, литераторы… Некоторые из них уже в определенной степени владеют украинским языком, однако большинство начинают с «азов». Поэтому в обучении предполагается осуществлять дифференцированный подход, особое внимание — уделять самостоятельной работе по индивидуальным планам. Библиотека располагает необходимой учебной литературой, самоучителями, словарями. К занятиям со студийцами будут привлекаться дипломированные филологи (украинисты), а к работе с теми, кто пробует свои силы в литературном творчестве, в области художественного перевода — и писатели-переводчики.

Первое занятие провел автор проекта и ведущий клуба-студии «Слово» переводчик и литературовед, в прошлом преподававший украинистику на отделении художественного перевода Литературного института и на филфаке МГУ, член Союзов писателей России и Украины В.Г. Крикуненко — заместитель директора Библиотеки украинской литературы. Слушатели ознакомились с имеющейся в ее фонде разнообразной учебной литературой, совместно определили удобный для всех распорядок дальнейшей работы. Решили, что занятия пока будут проходить дважды в месяц.

Начало занятий в 18.30. Запись желающих посещать наши занятия продолжается. Занятия в клубе-студии «Слово» осуществляются бесплатно.

Пресс-служба БУЛ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка