Будинок – музей А.П. Чехова в Сумах
Будинок – музей А.П. Чехова в Сумах

Сумські музейники у первопрестольній

В Москві у рамках театрально-художнього проекту «Чехов», що його здійснює з нагоди 150-річчя від дня народження письменника державний центральний музей імені Бахрушина, 18 листопада відбувся День Будинку-Музею А.П. Чехова в Сумах.

Численні шанувальники творчості письменника зібралися у одній із зал Музею сучасної історії на вулиці Тверській, де відбувається велика ювілейна виставка, для зустрічі з представниками сумського музею —  його завідуючою Людмилою Миколаївною Євдокимчик та науковим працівником Ганною Аркадієвною Кожевниковою.

Сумчани яскраво й, можна сказати,  досить артистично представили, свій музей, що вже ось півстоліття успішно діє на березі Псла в одному із уцілілих будинків садиби поміщиків Линтварьових, де  російський класик жив та плідно працював улітку 1888 та 1889 років, бував і пізніше, признаючись у листах до гостинних господарів, що «вся моя душа  — на Луці», й які б не гарні були  Адріатичне море та Аббація, однак «Псло та Лука — кращі».

Гостей привітали генеральний директор музею імені Бахрушина Дмитро Вікторович Родіонов, відома дослідниця життя та творчості А.П. Чехова Валентина Павлівна Кузічева, представник  Сумського земляцтва головний редактор журналу «Мурзилка» Тетяна Пилипівна Андросенко та я, заступник директора державного закладу культури м. Москви Бібліотеки української літератури Віталій Григорович Крикуненко.

Свою захоплюючу розповідь про музей — історію його створення та всебічну діяльність, проблеми та перспективи розвитку — сумчани доповнили показом привезеного з собою  лірично-документального фільму «Ностальгія за Чеховим», майстерно відзнятого Наталкою Черкасенко.

Не обійшлося й без подарунків. Зокрема, гостям було вручено записані на електронних носіях напрацювання Бібліотеки української літератури в Москві, де  протягом ювілейного чеховського року в рамках проекту «Представляємо музеї України»  влаштовано виставки-презентації як Будинку-музею Чехова в Сумах, так і «Білої дачі» в Ялті, здійснено випуск двох тематичних збірників «А.П. Чехов та Україна».

Сумчани, інші учасники зустрічі з вдячністю прийняли запрошення відвідати чеховські  експозиції в нашій бібліотеці. Зробити це, як на наш погляд, цілком доречно навіть після ознайомлення з масштабною експозицією «Чехов», що розгорнута в шести залах Музею сучасної історії. Адже, як це не дивно, поміж безлічі вміщених там фотографій (а саме через них головно розкривається тема) — по суті жодної, яка б показувала успішно діючий в Сумах музейний осередок пам`яті й шани українського народу до великого російського письменника. Захопившись концептуальною метафорикою (в настінному форматі чудово зняті кадри  квітучого вишневого саду Линтварьових), автори експозиції чомусь обмежились фактурою напівзруйнованого поміщицького будинку, ніби й не бажаючи помічати того, що неподалік прикрих (й боляче про те говорити) руїн, які, мабуть,  й справді давно б уже слід відреставрувати, знаходиться дбайливо збережений й напрочуд симпатичний  архітектурно власне  будинок-музей, де й жив Антон Павлович, тут же — стежки, якими він сходив до  мальовничого Псла, неозорі краєвиди зарічні, що ними  милувався письменник…

Все те широко представлено в експозиції «Вся душа моя — на Луці…», яка продовжує діяти в Бібліотеці української літератури й чекає на нових відвідувачів.

Віталій КРИКУНЕНКО.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Гості з Сум у залі Інституту сучасної історії
Гості з Сум у залі Інституту сучасної історії
Дмитро Родіонов
Дмитро Родіонов
Виступає Тетяна Андросенко
Виступає Тетяна Андросенко
Сумчанин Володимир Лісовий на тлі руїнної фотопанорами поміщицького будинку Линтварьових
Сумчанин Володимир Лісовий на тлі руїнної фотопанорами поміщицького будинку Линтварьових

На фото: Будинок – музей А.П. Чехова в Сумах. Гості з Сум у залі Інституту сучасної історії. Дмитро Родіонов. Виступає  Тетяна Андросенко. Сумчанин Володимир Лісовий на тлі руїнної фотопанорами поміщицького будинку Линтварьових, що представлена в експозиції ювілейної виставки «Чехов».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка