В День бібліотек згадаємо про знищену Бібліотеку української літератури в Москві

Починаючи з 1995 року в Російській Федерації щорічно 27 травня відзначається Загальноросійський день бібліотек. Нагадаємо, що найперша бібліотека на Русі була заснована Ярославом Мудрим в 1037 році при Софійському соборі в Києві, а перша державна загальнодоступна бібліотека була відкрита в 1795 році в Санкт-Петербурзі. Напередодні свята редакція «Кобзи» отримала листа від одного з наших читачів, москвича Руслана Нестеренка, який передає своє вітання з Днем бібліотек росіянам.  Публікуємо його, як і в листі читача, двома мовами:

«З Днем бібліотек, росіяни!

П'ять років тому, в 2016 році, після тривалих судових розглядів і арештів співробітників була остаточно закрита одна-єдина на всю неосяжну Росію від Калінінграда до Курил Бібліотека української літератури в Москві (БУЛ). І немає жодної [української] книгарні!

Весь книжковий фонд БУЛ був звезений і завантажений в підвали сховища Центру слов'янських культур. Тепер доступ до них [книг БУЛ] для звичайних читачів, можливість брати книги додому для читання, як то було раніше, практично неможливий. Хоча, можливо, є доступ для читачів «професійних» з числа співробітників спецслужб, чиновників, пропагандистів-журналістів та ін. фахівців.

І це під стогони в ЗМІ і на Центральному телебаченні про нібито утиски  для «русскоязычных» в Україні! У той час, як в Києві, в будь-якому іншому місті України можна вільно взяти в бібліотеці, купити в книжковому магазині будь-яку книгу російською мовою, від О. С. Пушкіна до М. А. Булгакова (можливо, в умовах війни є обмеження для «творів» Захара Прілєпіна).

 Ніяк інакше, ніж актом культурного геноциду українців в РФ це назвати не можна! Чим це краще багаття з книг на вулицях Берліна 1938 року?

…………………………………… …………………………………..

С Днем библиотек, россияне!

Пять лет назад, в 2016 году, после длительных судебных разбирательств и арестов сотрудников была окончательно закрыта одна-единственная на всю необъятную Россию от Калининграда до Курил Библиотека украинской литературы в Москве (БУЛ).  И нет ни одного книжного магазина [украинской книги]!  

Весь книжный БУЛ фонд был свезен и сгружен в подвалы хранилища Центра славянских культур. Теперь доступ к ним для обычных читателей, возможность брать книги на дом для чтения, как то было раньше, практически невозможен. Хотя, возможно, есть доступ для читателей «профессиональных» из числа сотрудников спецслужб, чиновников, пропагандистов-журналистов и пр. специалистов. 

И это под стенания в СМИ и на Центрального телевидения о притеснении якобы для «русскоязычных»  в Украине! В то время, как в Киеве, в любом другом городе [Украины] можно свободно взять в библиотеке, купить в книжном магазине любую книгу на русском языке, от А. С. Пушкина до М. А. Булгакова (возможно, в условиях войны есть ограничение для «произведений»  Захара Прилепина). 

Никак иначе, чем актом культурного геноцида украинцев в РФ это назвать нельзя! Чем это лучше костров из книг на улицах Берлина 1938 года?»

Довідково: Реквієм по БУЛ

На світлині: Вивіска БУЛ, яку можна побачити тепер лише на архівній світлині

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка