Символ КалінінградуУкраїнська нацiонально-культурна автономiя «Батькiвщина» міста Калінінграда відсвяткувала 15–рiччя з дня його створення

22 листопада українська нацiонально-культурна автономiя «Батькiвщина» святкувала 15–рiччя з дня створення хору народної пiснi «Україна». Це був перший український творчий коллектив, який зразу ж став широко вiдомим в калiнiнградському регiонi, а згодом і за його межами.

Весь цей час його незмiнним керiвником та натхненником являється Вiра Матвiївна Баранюк. Хор побував в багатьох вiддаленних районах Калiнiнградської областi, виступав на заводах, фабриках, в портах, на кораблях. Вiн являєтся прстiйним учасником обласних та мiських свят, фестивалей народної творчостi. В репертуар хору увiйшли перлини української пiсенної музики, якi на протязi столiть користуються великою популярнicтью у широких кiл населення. Зараз хор може виконувати бiля ста народних пiсень та пiсень українських композиторiв.

Успiхи, якi супроводжували виступи хору дали поштовх для створення нових творчих колективiв українскої спiльноти.

Свято проходило в Домi офiцерiв. Перед початком урочистого концерту бажаючi могли оглянути, а хто хотiв і придбати, рiзноманiтнi вишивки, та iншi вироби, якi пропонувала незмiнна учасниця всiх заходiв української громади Тамара Синиченко. Крiм цього в фой'є була розгорнута фотовиставка, яка показувала творчий шлях пройдений хором за 15 рокiв.

Зал був переповненний. Свято вiдкрив я, голова української нацiонально-культурної автономiї «Батькiвщина» Анатолiй Костюк. Розповiв про творчий шлях заслуженного хору, його роль в розвитку української культури на теренах Калiнiнградщини, планах та перспективах. Затим слово було надано керiвнику вiддiлу у справах нацiональностей мiнiстерства культури уряду Калiнiнградської областi Олегу Панасенко. Поздоровивши колектив вiн вручив нагороди. Їх зокрема отримали:

грамоту мiнiстра культури – Вiра Матвiївна Баранюк (художнiй керiвник),

подяку: активiсти хору - Людмила Кочержук (староста хору), Iванна Сахарова, Марiя Теслюк, Євгенiя Теренчук, Герасимова Тетяна, Даудова Тамара, Кондаурова Людмила, Господарчук Марiя, Iванюк Ганна, Яськова Галина, Олександр Слонь і iншi.

Концерт проходив з двома вiддiленнями. Присутнi дуже тепло зустрiчали кожен виступ хору та iнших учасникiв. А на закiнчення всi спiвали разом.

Художнє оформлення сцени виконав вiдомий калiнiнградський художник та скульптор Федiр Мороз.

Анатолiй КОСТЮК,

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Співає хор Батьківщина

Вокальний жіночий октет

Вітання  з ювілеєм

На світлинах: Символ Калінінграду. Співає хор «Батьківщина». Вокальний жіночий октет. Вітання з ювілеєм.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка