Владика Йосиф Верт виступає з проповіддю
Владика Йосиф Верт виступає з проповіддю

Про постання тут української греко-католицької парафії Трьох Святителів

З розвитком світової індустрії, також відкривалася та розвивалася нафтова промисловість. В зв’язку з цим розвитком десь в середині 60-х роках минулого століття почалося відкриватися, що терени Ханти-Мансійського автономного округа, Тюменської області багаті на нафтові та газові породи. Людина, як створіння посідає один натуральний елемент. Котрий її завжди кудись потягує, тим елементом є інтелектуальна цікавість і спосібність відкривання чогось нового. Так само і тут були такі люди, котрі мали бажання відкрити щось нове в своїм житті, а навіть в житті суспільства. В число «піонерів нафтової промисловості»”, також можна зачислити і наших українці-робітники, котрі виконували тут різноманітні роботи. Може вони не були так знані, як дипломовані директори, та однак і без їхньої участі не все відбувалося. Адже велику частину різних фірм і в наш час складають звичайні працівники різних фахів. Тому в Ханти-Мансійський округ прибула нова еміграція українського люду, які в основному походили з західної України. Ця еміграційна молодь була і є вірними Української греко-католицької церкви. Для того Церква як Мати має за обов’язок дбати про своїх вірних, котрі є Її дітьми, де б вони не були.

2000 рік, який був проголошений Ювілейним Роком Християнства, та одночасно цей рік для католиків візантійського обряду “став роком відкриття Нової Америки”, - як сказав владика Йосиф Верт, - ординарій для католиків візантійського обряду в Росії. Адже саме тоді було виявлено велику кількість українців - греко-католиків в Ханти-Мансійському окрузі

В розмовах з парафіянами міста Меґіону я дізнався історію повстання парафії Трьох Святителів. Дивлячись з сторони людського погляду, то можемо ствердити, що ця парафія повстала спонтанно. Та це лише бачення людське може таке бути, та в Бога не спонтанності, чи випадковості. Каже Св. Письмо: Не ісповідувані шляхи Божі. І так само маємо і в цьому випадку. Коли хтось має рідних в чужих краях, то старається в якийсь спосіб їх відвідати. Так само і в нашій історії є та особа котра приїхала в гості до своєї рідні. Це був ієрей Василя Поточняка досить знаний місіонер XX століття, який здебільшого довший час працював та був засновником багатьох парафій українських емігрантів в Італії, про що говорить його сестра пані Ніна Павлюх.

Так само о. Василь приїхав відвідав свою сестру Ніну в Меґіоні. З її уст отець дізнався, що в цьому невеличкому містечку є досить немале число молодих українців, які одночасно являються його односельчанами, а навіть і однокласниками. Отець маючи нагоду побачитися з знайомими та рідними вирішив зустрітися з ними, і ця зустріч відбулася. Судячи з слів очевидців цієї події, як зазначила пані Віра Жабич, ця зустріч пройшла чудово. Земляки після довгого часу розлуки мали про що згадати та поговорити.

Кульмінаційним моментом зустрічі земляків було рішення разом відсвяткувати велике християнське свято над святами Пасха Христова. І отець Василь, який є священиком, а кожний священик є душпастирем і працівником в Божому винограднику, використовує цей момент щоб послужити цим овечкам, які опинилися тут на чужинні без душпастирської опіки.

30 квітня 2001 року відбулася історична подія, котра ніколи не забудеться, а саме на свято Пасхи відслужилася перша Свята Літургія, яку очолив отець Василь Поточняк. Ця незвичайна подія згрупувала велику кількість вірних Дітей Божих. На літургію прибули гості з Ніжнєвартовска, Радужного та Сургут (налічилося близько 100 осіб). Учасники Святої Літургії були задоволені, адже вони на чужині в перше могли спільно помолитися в своїй рідній мові. Ці люди хоча й між собою може мало зналися, та молитва була тим центром який усіх єднав. Та нажаль свята відбуваються в часі, тому коли вони підходили до кінця, і отцю Василю треба було повертатися на Україну. Коли він від’їжджав, то залишив одну обіцянку, котра надихала людей на надію, що вони вже знову не залишаться самі, а приїде до них священик.

Пройшло декілька місяців, і ось добра новина, отець виконав свою обіцянку. Він приїхав і привіз собою молодого місіонера отця Івана Легу, всі були дуже раді цьому приїздові. Молодий священик-місіонер почав своє служіння в м. Меґіон. Перші Святі літургії проводилися на квартирі пані Ніни, де могли зібратися вірні і молитися та слухати настанов свого душпастера. Та діяльність отця Івана Леги цим не закінчувалася. Отця, через деякий час запросили до міста Нижнєвартовська, щоб служити і цим потребуючим, там він і залишився. І також обслуговував мирян з Меґіону, приїжджав до нас, а інколи ми їздили до Нижнєвартовська.

В 2006 р. до Меґіону приїхав новий місіонер, який походив з Словаччини отець Матуш Марцин. Спочатку Богослужіння, молитви та душпастирські зустрічі відбувалися по різних квартирах де лиш могли. В пізнішому часі винайняли постійну квартиру. Отець Матуш почав розвивати душпастирську діяльність, займався з дітьми, провадив катехези, різні розмови, готував їх до Першої Сповіді і Урочистого Причастя

Після о. Матуша до Меґіону приїжджав отець Іван Ковба, який служить нашим землякам в Сургуті. А вже з 2008 року вірними Меґіону до недавно заопікувався отець Петро Павлишин, котрий доїжджав з Ніжнєвартовска.

В даний час парафія має свого молодого священнослужителя, який з 5 січня 2010 року почав обслуговувати парафію Трьох Святителів: це я - ієрей Василь Мельникович, що приїхав з Івано-Франківської єпархії.

Василій МЕЛЬНИКОВИЧ,

настоятель парафії, ієрей

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Починається архієрейська служба Божа в нашому храмі
Починається архієрейська служба Божа в нашому храмі
Читається текст Святого Євангелія
Читається текст Святого Євангелія
Перед таїнством Святого Причастя
Перед таїнством Святого Причастя
Майбутнє української греко-католицької Церкви в Мегіоні
Майбутнє української греко-католицької Церкви в Мегіоні
Зустріч з дитячими посмішками і радістю
Зустріч з дитячими посмішками і радістю
Діти
та священослужителі після служби Божої в парафії Трьох Святителів
Діти та священослужителі після служби Божої в парафії Трьох Святителів
Фото
на добру згадку владики Йосифі Верта з вірними міста Мегіону
Фото на добру згадку владики Йосифі Верта з вірними міста Мегіону

На світлинах: Владика Йосиф Верт виступає з проповіддю. Починається архієрейська служба Божа в нашому храмі. Читається текст Святого Євангелія. Перед таїнством Святого  Причастя. Майбутнє української греко-католицької Церкви в Мегіоні. Зустріч з дитячими посмішками і радістю. Діти та священослужителі після служби Божої в парафії Трьох Святителів. Фото на добру згадку владики Йосифі Верта з вірними міста Мегіону.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка