Перший Апостольський нунцій в Росії архиєпіскоп Антоніо Менніні
Перший Апостольський нунцій в Росії архиєпіскоп Антоніо Менніні

З 19 по 22 жовтня в Челябінську відбулася чергова пастирська конференція греко-католицького духовенства двох країн

В конференції взяли участь нунцій Апостольського Престолу в Росії Антоніо Менніні, ординарій для греко-католиків в Росії Єпископ Йосиф Верт, апостольський делегат Конгрегації Східних Церков для греко-католиків в Східній та Центральній Азії отець Василь Говера, священики та монахині, яку проводять своє служіння в Росії Казахстані. Із Казахстану приїхало 6 делегатів, з Росії брало участь 18 делегатів. Окрім того отець Валерій Шкарубський прибув із Києва.

Під час конференції всі учасники мали змогу поділитися досвідом своєї пастирської праці, та торкнутися різних питань щодо здійснення служіння греко-католицьких священиків на території колишнього СРСР.

Спеціальним гостем конференції став отець Юрій Аввакумов, професор богослів’я в Університеті Notre Dame (Індіана, США), який провів кілька доповідей на різні теми, які торкалися історії греко-католиків в Росії, постатей митрополита Андрея Шептицького та екзарха російських греко-католиків блаженомученика Леоніда Фьодорова.

20 жовтня єпископ Йосиф Верт та нунцій Антоніо Менніні зустрілися з парафіянами греко-католицьких громад міст Челябінська та Копейська, які обслуговує місцевий парох прототоієрей Андрій Зверєв.

Закінчилася зустріч 22 жовтня подячною Літургією за всі отримані від Бога ласки під час конференції.

Прес-служба греко-католицького Ординарія в Росії.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">@Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Представники греко-католицького духовенства Росії і Казахстану на своїй конференції
Представники греко-католицького духовенства Росії і Казахстану на своїй конференції
Зустріч архіпастирів з парафіянами міста Челябінська
Зустріч архіпастирів з парафіянами міста Челябінська
Спільне фото учасників конференції
Спільне фото учасників конференції

На світлинах: Перший апостольський нунцій в Росії архиєпіскоп Антоніо Менніні. Представники греко-католицького духовенства Росії і Казахстану на своїй конференції зліва направо отці Олексій Баранніков, Теодор Мацапула ВС, Олег Новосад (скоро буде служить в Сибіру), Юрій Аввакумов, Іван Ковба. Зустріч архіпастирів  з парафіянами міста Челябінська, в центрі апостольский нунцій в Росії архієпископ Антоніо Менніні. Спільне фото учасників конференції після Літургії.

Від редакції сайту: дякуємо секретарю греко-католицького Ординаріату Росії отцю Андрію Старцеву за уточнення і додаткову інформацію про ці збори в Челябінську душпастирів католицької церкви східного обряду Росії і Казахстану.

Додатково:

Зустріч католицьких душпастирів з Росії та Казахстану

З 19 по 22 жовтня в м. Челябінську (Російська Федерація) відбулася щорічна зустріч греко-католицького духовенства Росії. Особливістю цьогорічної зустрічі було те, що в ній крім священиків та сестер, які працюють в Росії прийняли участь душпастирі з Казахстану. Із Казахстану приїхало 6 делегатів, з Росії брало участь 18 делегатів. Окрім того отець Валерій Шкарубський прибув із Києва.

Зустріч проходила під головуванням єпископа Йосифа Верта, ординарія для католиків візантійського обряду у Росії. Делегацію з Казахстану очолив о. Василій Говера, Апостольський Делегат для греко-католиків в Казахстані та Середній Азії. На зустрічі був присутній також Архиєпископ Антоніо Меніні, Апостольський Нунцій в Російській Федерації із секретарем.

Під час своїх засідань священики та сестри з обидвох країн представили свої парафії, особливості душпастирського служіння, успіхи та проблеми, з якими стикаються в щоденному житті. Найбільшою проблем Греко-Католицької Церкви в Росії звичайно є відмова держави у реєстрації для східних католиків. Через це вони часто змушені проводити богослужіння або в квартирах, або в невеликих каплицях, часто не дуже пристосованих для візантійських богослужінь. Всі ці проблеми були представлені Апостольському Нунцієві Архиєпископу Меніні.

Гості з Казахстану мали можливість розповісти про свою релігійну ситуацію, яка значно відрізняється від Росії. Адже тут всі громади є офіційно зареєстровані, і в даний час в Казахстані вже споруджується четвертий храм, що показує більшу релігійну свободу по відношенні до Католицької Церкви, ніж в Російській Федерації.

Пізніше всі мали можливість протягом двох днів слухати чудові лекції отця Юрія Авакумова, професора католицького університету Нотр Дейм в США на тему історичних церковних уній. Отець Аввакумов представив також перший том книги історичних документів «Митрополит Андрей Шептицький та греко-католики в Росії» та зачитав свою лекцію про мученицьке ісповідання греко-католиків в Росії в часи більшовицьких репресій.

Протягом всіх днів в місцевому римо-католицькому храмі служилися літургії по черзі в синодальному та українському варіанті візантійського обряду. А ввечері всі ішли до невеликої тимчасової каплиці, яку будує місцевий греко-католицький настоятель о. Андрій Звєрєв.

На завершення зустрічей о. Василій Говера запросив усіх священиків та сестер, щоб наступну зустріч провести в столиці Казахстану Астані, щоб душпастирі з Росії могли також наочно побачити дійсність Греко-Католицької Церкви в цій середньоазіатській країні, а заодно і відвідати святі місця для всієї Католицької Церкви, місця Карлагу, в яких загинули та карались сотні католицьких священиків і сестер та десятки тисяч мирян.

http://www.ugcc-kazakhstan.com

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка