Митрополит Богородський Адріан
Митрополит Богородський Адріан

Звернення Митрополита Богородського Адріана до Президента України

15.05.2011-го року

Президенту України В.Ф. Януковичу;

Предстоятелям Українських Православних Церков;

Верховному Архієпископу УГКЦ Святославу (Шевчуку);

Високопреосвященнійшим архієпископам і преосвященним єпископам.

Вельмишановний Вікторе Федоровичу!

Ваші Блаженства і Ваші Високопреосвященства!

Позавчора, 13-го травня 2011-го року, в п'ятницю, відбулось чергове засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату, на якому останнім питанням було вияснення моєї поведінки, тобто Митрополита Адріана, який, згідно поданої передмови Святійшого Патріарха Філарета, всі привітання, які надходили на моє ім'я і на мої емейли я постійно нібито фабрикував і розміщував на своєму сайті, доводячи, що Ви, дорогий Вікторе Федоровичу, Предстоятелі Українських Православних Церков та їх архієреї і Верховний Архієпископ УГКЦ Святослав (Шевчук) ніяких привітань на мою адресу не надсилали. Бо я сам видумував тексти, підставляючи того чи іншого державного чи церковного діяча, його ім'я, прізвище і духовне звання для своєї репутації в церковному і громадському суспільстві.

Скільки разів я просив Святійшого Патріарха Філарета, щоб до залу засідань увійшов голова моєї прес-служби і в присутності всіх членів Священного Синоду роз'яснив, як ці документи і привітання прибували на мої емейли та від кого, але він не дозволив йому ввійти і роз'яснити, щоб мене захистити.

Також Святійший Патріарх Філарет доповнив, що 21-го квітня 2011-го року, в чистий Великий четвер на страсному тижні в будинку Президента та його адміністрації він з Єпископом Євстратієм з'ясовували з Вами, Вельмишановний Вікторе Федоровичу та з Предстоятелями Українських Православних Церков, особливо з Митрополитом Мефодієм (УАПЦ), що Ви і Владика Мефодій ніколи і ніяких привітань на мою адресу не надсилали. Навпаки, що на ім'я Митрополита Мефодія я направив свої «прохання» для переходу в юрисдикцію УАПЦ, але владика Мефодій «…вирішив не брати мене в юрисдикцію УАПЦ, бо я для нього є великим грішником».

Все це було написано в оригіналі Постанови журналу №16 засідання Священного Синоду УПЦ КП від 13.05.2011-го року, яке на сайті УПЦ КП текст був замінений на інший, надрукований на наступний день, ввечері 14.05.2011-го року. Крім цього, у мене були відібрані два храми у м. Дніпропетровську: Свято-Петро-Павлівський і Свято-Іллінський, які були залишені за мною після розділення моєї Дніпропетровської єпархії: на Дніпропетровсько-Павлоградську та Криворізько-Нікопольську.

Будучи членом Священного Синоду, я намагався довести Патріарху Філарету і членам Священного Синоду, що всі привітання, які були розміщені на моєму сайті є дійсними і не підробленими, а що стосується моїх «прохань» до Предстоятеля УАПЦ Митрополита Мефодія про перехід до нього, в УАПЦ, то це є чиста брехня і неправда в мою адресу. Бо я не тільки ніяких прохань не писав на його ім'я, але й в своїх думках не мав цього, бо з Митрополитом Мефодієм я не бачився ще з 1995-го року з дня похоронів Святійшого Патріарха Володимира (Романюка). Хоча чутки пускалися по Київській Патріархії, що я все ж таки був в Тернополі декілька тижнів тому, щоб зустрітися з Митрополитом Мефодієм.

Але Єпископ Євстратій, секретар Священного Синоду на весь голос перед всіма нами заявив, що він «робив дослідження», що всі ці привітання і листи, які були розміщені на моєму сайті є підробними. Я тут же задав питання Єпископу Євстратію. А як бути з тими щиросердечними Вашими листами, які були направлені Вами мені на мою адресу? Невже і Ваші листи я підробляв і розміщував на своєму сайті, які я отримав від Вас?

Звичайно, що я прошу глибокого свого вибачення перед Вами, дорогий Президенте України В.Ф. Януковичу і перед Предстоятелями Українських Православних Церков та їх архієреями, що без їх дозволу я дозволив собі надрукувати ці привітання на своєму сайті.

Після Священного Синоду я не залишився на свято у Володимирському кафедральному соборі на честь святителя Макарія, Митрополита Київського, а з благословення Святійшого Патріарха Філарета повернувся до Дніпропетровська, оскільки мені сповістили службовці Петро - Павлівського храму про рейдерське його захоплення великою кількістю священиків, студентів Волинської духовної семінарії та чоловіків з широкими плечима.

Але працівники храму встигли закрити на замки головні його двері і ворота на подвір'я. Та тільки ці прибулі мали з собою спеціальні інструменти, щоб жінок відкинути на 10-ки метрів й розпочати злом замків від вхідних дверей, щоб вільно ввійти до храму, а також і замки на дверях у вівтар.

Люди Петро-Павлівського храму почали доказувати їм, що цей храм був побудований на кошти парафіян Митрополита Адріана, які проживають в Російській Федерації. Але вони й слухати не хотіли, доповнивши, що на цей будинок Петро-Павлівського храму для реконструкції, українська діаспора направила біля 200 тисяч євро, а також Святійший Патріарх Філарет видав Митрополиту Адріану величезну кількість тисяч гривень на його розбудову. Адже у Києві, на засіданні цього ж останнього Священного Синоду я нагадав Патріарху, що він же жодної копійки не направив на будівництво Петро-Павлівського храму? Так чи маєте Ви право благословляти це рейдерське захоплення Петро - Павлівського храму без моєї присутності, коли я перебував у Києві на засіданні Священного Синоду, будучи його членом, а в цей час у Дніпропетровську Ваш «посланник» виконує Вашу волю захоплюючи з 30-ма «помічниками» мій храм? Тому не має чого гніватись на Московський Патріархат, коли в своєму, Київському, творяться ті ж самі справи.Де ж людська порядність і цивілізований підхід до цих питань, щоб передача мого церковного майна новому єпархіальному начальству відбулась не заочно і не по - бандитськи, а саме у моїй присутності? Адже ж я сформував 217-ть парафій УПЦ Київського Патріархату по всій Дніпропетровській області з 1994-го по 2009-ий роки в тих умовах, коли мені доводилось їх формувати в тяжкі часи тієї влади.

На жаль, зі мною ніхто не радився і не віднісся по-людськи з питанням про розділення Дніпропетровської єпархії, яке відбулось не по-християнськи, хоча це розділення я сам ініціював.Між іншим, цей «посланник» Святійшого Патріарха Філарета до Дніпропетровська перед всіма заявив, що я, нібито, піднімав руки на Патріарха, але мене, «ледве відтягли від нього».

І ще він сказав, що в цю неділю, 15-го травня, по програмі Митрополита Адріана, вже прибуде Предстоятель УАПЦ Митрополит Мефодій і буде очолювати Божественну літургію в Петро - Павлівському храмі, який вони «спасли» від передачі УАПЦ.

В суботу, 14-го травня я прибув до Петро-Павлівського храму об 11-й годині дня. Окрім мене були ще два чоловіки: водій та голова прес-служби, тоді як від імені нової єпархіальної влади мене чекали біля 30-ти чоловік. Треба сказати, що я при їх зустрічі в храмі дозволив собі дещо нагадати всім присутнім, як вчора говорилась неправда в цьому святому місті, що я, як мов згідно свого поданого «прохання» до Предстоятеля УАПЦ, Митрополита Мефодія, перейшов під його юрисдикцію і, що він через день прибуде до Петро - Павлівського храму звершувати першу Божественну літургію. Нагадав їм й про іншу фінансову брехню, про яку теж говорилося тут.

Таким чином, якщо Митрополит Мефодій «відмовив» мені у переході до УАПЦ, то по якому праву він повинен був прибути для звершування Божественної літургії в тому храмі, який йому не належить?

І все ж таки, я буду вимагати від двох Предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ показати мені і надрукувати в ЗМІ ті «прохання», які я, нібито, направив Митрополиту Мефодію (УАПЦ).

Ось як у високих церковних кругах живе неправда, плітки і брехня. Адже ми знаємо, що начальник пліток є диявол, про що говорив Христос Спаситель під час своєї земної проповіді.

Саме ці плітки розділили на чотири частини «Народний Рух України», а також і Українська Автокефальна Православна Церква була розділена теж на 4-ри юрисдикцій. То з такою брудною політикою чи не чекає розділення і УПЦ КП?

Між іншим, під час засідання Священного Синоду постійно виступав проти мене архієпископ Хмельницький і Кам'янец-Подільський Антоній (Махорта), доводячи правдивість слів Святійшого Патріарха Філарета, особливо в питанні про мої «прохання» на перехід до УАПЦ, бо він часто зустрічався з Митрополитом Мефодієм і знає про все і про всі справи.

В стінах Київської Патріархії часто пускають про мене та про інших архієреїв плітки, які їм вигідні, окрім себе, бо вони ж є «безгрішними» і «чистими», як сльоза. Правду кажуть, що «…у монаха злоба до гроба». Але така методика існувала в СРСР у КДБ.

Тому й зараз видумали причину про моє «прохання» до УАПЦ, щоб лишити мене й Криворізько-Нікопольської кафедри та вигнати зі складу постійних членів Священного Синоду УПЦ КП.

Але на все є Воля Божа, а не людська. Вони забувають, як і проти них час від часу відбуваються диявольські наступи і знову вони повторяться.

Треба сказати, що після моєї короткої моралі в Петро-Павлівському храмі перед всіма присутніми я, перейшов на мирну тональність, після чого в дружній формі розпочав ознайомлювати єпископа Симеона, протоієрея Миколу Салабая та інших священнослужителів з комплексом будівель Петро-Павлівського храму, після чого була передана документація на Криворізьку єпархію і на Петро-Павлівський храм, а також я отримав свої архієрейські речі. Ввечері ми розійшлися, як брати у Христі і громадяни нашої єдиної української Вітчизни.

Я не хотів писати цього листа для публікації, але так вирішив поступити тому, оскільки тільки що ввечері, 14.05.2011-го року на сайті УПЦ КП з'явився зовсім новий текст постанови №16 Священного Синоду від того, який я читав під час його засідання.

Але треба сказати, що й той перший текст на засіданні мені не давали читати. Але я, проявивши сміливість, а можливо й нахабство, взявши його з рук одного із членів Священного Синоду і почав про себе читати, хоча до кінця мені цього не дали зробити, бо «наглядачі», які були присутні в сусідній кімнаті розпочали його виривати з моїх рук.

Між іншим, службовці Київської Патріархії говорили, що якщо я буду скаржитися на зміст рішення Священного Синоду, то на мене готується якийсь компромат, після якого мене чекають великі неприємності. Адже вони забувають, що й на них є «досьє» і компромати і, не раджу їм: на моєму нещасті будувати своє щастя. Бо й на їх душу Господь пошле час випробовування.

Наводиться новий текст постанови №16.

ЖУРНАЛ № 16

СЛУХАЛИ:

Доповідь Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про діяльність високопреосвященного Адріана, митрополита Криворізького і Нікопольського.

ДОВІДКА:

Преосвященний Адріан, митрополит Криворізький і Нікопольський, звернувся до керівництва УАПЦ з проханням про прийняття його в юрисдикцію цієї конфесії.

На офіційному сайті Криворізької єпархії в розділі «Вітання» опубліковано вітання, які були отримані високопреосвященним митрополитом Адріаном з нагоди свята Пасхи від глави УГКЦ Верховного Архієпископа Святослава (Шевчука), секретаря митрополита УПЦ (МП) Володимира (Сабодана) архієпископа Олександра (Драбинка). Однак, такі тексти вітань на адресу преосвященного митрополита Адріана не направлялися.

УХВАЛИЛИ:

1. Після обговорення цих та інших аспектів діяльності високопреосвященного Адріана, митрополита Криворізького і Нікопольського, У зв'язку з цим, звільнити високопреосвященного Адріана, митрополита Криворізького і Нікопольського, від керування Криворізькою єпархією.

2. У зв'язку з тим, що високопреосвященний митрополит Адріан (Старина) має у своєму підпорядкуванні також Богородську єпархію (Московська обл. Російської Федерації), залишити його керуючим цією єпархією з титулом «митрополит Богородський».

3. Тимчасове керування Криворізькою єпархією доручити преосвященному Симеону, єпископу Дніпропетровському і Павлоградському.

4. У зв'язку зі звільненням високопреосвященного митрополита Адріана (Старини) від керування Криворізькою єпархією раніше залишені в його керуванні, як виключення, храми св. ап. Петра і Павла та св. пророка Божого Іллі в м. Дніпропетровську - повернути до складу Дніпропетровської єпархії, в безпосередню юрисдикцію пресвященного Симеона, єпископа Дніпропетровського і Павлоградського.

http://www.cerkva.info/

Між іншим, після засідання Священного Синоду 13.05.2011-го року на сайті УПЦ КП була розміщена лише одна постанова, в якій йшла мова тільки про мене:

«13 травня 2011 р. у Києві під головуванням Святійшого Патріарха Філарета відбулося засідання Священного Синоду.

У зв'язку з тим, що митрополит Адріан також є керуючим Богородською єпархією (Московська область Росії), він залишений керуючим цією єпархією з титулом митрополит Богородський.

У зв'язку з попереднім рішенням Священний Синод звільнив митрополита Адріана з числа своїх постійних членів. Замість нього від Східного регіону України постійним членом Синоду призначено архієпископа Донецького і Маріупольського Сергія (Горобцова)».

http://www.cerkva.info/ru/news/patriarkh/1559-synod.html

Як ми бачимо, що в першому і в другому текстах не має імен Вашого, як Президента України В.Ф. Януковича, Предстоятеля УПЦ Канади, митрополита Юрія та Предстоятеля УАПЦ митрополита Мефодія та інших, імена яких були розміщені в постанові оригіналу.

Ще треба нагадати про той факт, що саме перед початком засідання Священного Синоду Єпископ Євстратій зі «щирим проханням» підніс мені декілька скручених рукописних листів, щоб я поставив свій підпис на останній сторінці, не осмілившись сказати йому, щоб він показав мені весь текст для ознайомлення.

Між іншим, на цій останній сторінці вже був підпис митрополита Львівського і Сокальського Димитрія. Тому, я буду вимагати від Єпископа Євстратія, щоб він ознайомив мене з тим текстом, під яким я поставив свій підпис, щоб він зі своїми однодумцями не сфабрикували якийсь фальсифікований документ, який приведе до незаслуженої відповідальності. Бо й не випадково по Київській Патріархії йдуть чутки, що мене чекають компромати, якщо я буду продовжувати себе захищати, то зі мною вони до кінця розправляться.

У зв'язку з цим, я прошу Вас, дорогий Президенте України В.Ф. Януковичу та інших авторів привітань в мою адресу, підтвердити чи спростувати свої авторські листи - привітання, які були надіслані на мої емейли.

До цього свого листа я докладаю Ваше привітання, Вельмишановний Вікторе Федоровичу, щоб я і всі чесні люди України переконалися в тому, чи в дійсності Ви мене вітали в день мого народження 13-го грудня 2010-го року чи це хтось інший підробив від Вашого імені надісланий лист.

Зі щирою повагою до Вас -Адріан,

Митрополит Богородський (Москва, Московська область та регіони РФ)

Додаток:

Повідомлення Прес-служби Предстоятеля УАПЦ

16 Травня 2011

У відповідь на багаточисленні запити релігійних ЗМІ, духовенства та мирян українських Церков, щодо офіційного ставлення УАПЦ до ситуації, яка нещодавно склалася навколо особи Високопреосвященного Адріана (Старини), митрополита Богородчанського УПЦ КП, Прес-служба Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви уповноважена повідомити про наступне :

1) Офіційне повідомлення Прес-служби УПЦ КП про те, що Священний Синод УПЦ Київського Патріархату від 13 травня 2011 року «звільнив митрополита Адріана (Старину) від керування Криворізькою єпархією з тієї причини, що він звернувся до керівництва УАПЦ з проханням про прийняття його в юрисдикцію цієї конфесії. Однак керівництво УАПЦ відмовило йому в цьому» в нашій, Українській Автокефальній Православній Церкві зустріли з великим здивуванням.

2) Станом на 16 травня 2011 року, ні на адресу Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, ні на адресу Архиєрейського Собору прохання про прийняття Високопреосвященного Владики Адріана (Старини) в лоно УАПЦ не подавалось ні усно, ні письмово. Та й більше цього. Після останнього (від 3 лютого 2011 року) Архиєрейського Собору УАПЦ, нових його засідань не проходило. А саме в компетенції цього церковного органу лежить остаточне вирішення усіх питань такого рівня в нашій святій Церкві.

3) Як тільки чутки про "випадок з митрополитом Адріаном" отримали розповсюдження, представники УАПЦ правду про це заявляли відкрито, а на рівні Предстоятелів УАПЦ та УПЦ КП, мова про це йшла під час собистої зустрічі на останньому засіданні Всеукраїнській Ради Церков і релігійних організацій з Президентом 21 квітня 2011 року.

4) Враховуючи, що позиція УАПЦ з цього питання була відома і Патріарху Філарету, і членам Священного Синоду ще задовго до його засідання, вважаємо його рішення щодо долі митрополита Адріана в значній мірі упередженим і провокативним, оскільки воно вже у своєму корені містить неправду, лукавство, та відсутність християнської любові, як до нашої Церкви, так і до самого Високопреосвященного владики Адріана (Старини).

5) Все те, що відбулося на останньому Священному Синоді УПЦ Київського Патріархату 13 травня 2011 - це суто внутрішня проблема УПЦ КП взагалі, та проблема особистих стосунків тамтешніх ієрархів зокрема, і наша свята Українська Автокефальна Православна Церква до цього немає жодного відношення.

6) Ми в свою чергу, не заперечуючи своєї любові та пошани до Владики-митрополита Адріана (Старини), одного з ключових засновників УПЦ Київського Патріархату. Попри всі багаточисленні декларації та заяви з боку УПЦ Київського Патріархату про бажання будувати Єдину Помісну Православну Церкву в Україні, подібними вчинками керівництво УПЦ КП чітко заперечує всі свої наміри. Українська Автокефальна Православна Церква ніколи не втручалася у внутрішнє життя Київського Патріархату, і не має бажання жодним чином визначати кому там бути архієреєм, а кому ні, чи то уже тепер, чи то у майбутньому. Тому, будь-які подібні провокації, та спроби внести розбрат серед єдиного у вірі православного українського народу сьогодні нами категорично засуджуються, і будуть неприховано засуджуватися надалі.

7 ) Українська Автокефальна Православна Церква завжди відкрита для співпраці, і покликана на служіння Богу, людям та Україні. І для цього, ми йдемо лише правдивим і чесним шляхом. То ж нам дуже шкода, якщо хтось чинить по-іншому. У Церкві Христовій кінцева мета ніколи не виправдовувалася засобами. І нам зовсім не зрозуміло, як можна побудувати Єдину Помісну Церкву, використовуючи при цьому нечесні методи?

«..Будь зразком для вірних у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистості! » (1 Тим.4:12)

Мефодій -

Митрополит Київський і всієї України

Предстоятель УАПЦ

http://uaoc.net/

15.05.2011 року в храмі Петра і Павла м. Дніпропетровська. Під час мирної співбесіди. В центрі - Митрополит Адріан.
15.05.2011 року в храмі Петра і Павла м. Дніпропетровська. Під час мирної співбесіди. В центрі - Митрополит Адріан.

На світлинах: Митрополит Богородський Адріан.

15.05.2011-го року в храмі Петра і Павла м. Дніпропетровська. Під час мирної співбесіди зправа наліво: прот. Микола Салабай, єпископ Симеон, Митрополит Адріан та прибулі священики з м. Кривого Рогу і м. Інгульця та деякі священики м. Дніпропетровська.

Від редакції:

Ми вражені і приголомшені розвитком подій навколо Митрополита Богородського Адріана. Ми добре знаємо Владику як подвижника Української Православної Церкви КП у Росії, як розбудовника українських парафій та благочинних організацій у Ногінську. У драматичні дні жовтня 1997 року, коли 100 п'яних ОМОНівця вдерлися на територію Богоявленського собору, архиєпископ Адріан (Старіна) був разом з парафіянами, захищав своїх вірних від репресій, при цьому сам фізично постраждав. Після цього Митрополит Адріан подвижницьки продовжує до цього часу служити у Свято-Троїцькому храмі у Ногінську (колишньому будинку казарми).

Нам також добре відома активна робота Митрополита Адріана по розбудові парафій УПЦ КП у Дніпропетровську та області. З 1994 року до цього часу під керівництвом Владики кількість парафій УПЦ КП зросла з 7 до 217. Миторполит Адріан фактично відбудував кафедральний собор Дніпропетровська - Петро-Павлівський собор, для чого зібрав фінанси у діаспорі.

Ми не віримо що Митрополит Адріан, який так багато зробив для розвитку Українського Православ'я в рамках саме УПЦ КП, раптом вирішив змінити юрисдикцію. Для цього також є підтвердженням лист для преси предстоятеля УАПЦ Митрополита Мефодія. Також важко повірити що Владика Адріан свідомо підробляв і публікував листи офіційних осіб держави. Вдумаємося, чого ж можна досягнути таким методом, якщо мова іде про дорослих людей в своєму розумі? Очевидно що всі звинувачення Синоду щодо Митрополита Адріана є надуманими.

Загалом, процедура зміни статусу і титулу Митрополита Адріана носить явно несправедливий надуманий характер і не прикрашає керівництво УПЦ КП. Очевидно комусь захотілося скористатися плодами жертовної праці Владики і отримати під контроль вже розбудовану перспективну єпархію (абсолютно аналогічно в 1997 році Митрополит Ювеналій намагався поставити настоятелем у Ногінську свого племінника, з чого і розпочався Ногінський конфлікт). Нині за Владикою Синод залишив єдиний храм у Ногінську (Московська обл.), де парафіяни навіть не мають офіційних прав на володіння приміщенням і живуть в постійному страху виселення і репресій. Чи таку дяку заслужив дорогий нам у Росії Митрополит Адріан своєю посвятою і служінням? Цікаво, а хто із членів Синоду сам погодився б поїхати працювати у Росію?

Ми надаємо Митрополиту Адріану нашу підтримку і висловлюємо щиру повагу до нього. У важку хвилину українці-патріоти Росії вітають Вас, дорогий Владико, і завжди чекають на Вас як брати у Христі!

Слава Ісусу Христу!

Додаткові лінки:

http://kobza.com.ua/content/view/573/34/

http://kobza.com.ua/content/view/574/34/

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка