Свято-Троїцький храм - відчуття єдиної родини
Свято-Троїцький храм - відчуття єдиної родини

Українська церква в підмосковному Ногінську єднає вірян

Про те, що в місті Ногінську (Підмосков'є) є Українська Церква я знала давно. Року десь з 2007-ого. Знала, що була зроблена титанічна праця, і що вона дала результат. Був величний храм, була гімназія, було багато прихожан. На свята у Храмі співала Українська народна хорова капела міста Москви. Оце я знала. Це було, та загуло. Вітром заздрощів вимело і геть начисто знищено український дух у Храмі, який відтоді належить уже іншій, не українській Церкві.

Важливо зауважити, що господарі, яких «вижили» з храму, належали до Московського патріархату (http://eparhija.com.ua/bogorodsk1.html).

Ось таким шаленим вітром згуртований, злагоджений колектив, де не всі були українцями, було занесено в колишнє приміщення фабрики легендарного мільйонера Савви Морозова, за адресою: вул. Радянської Конституції, 17.

Вдумайтесь, скільки парадоксів у одному реченні!

Фабрика Савви Морозова, який на свої кошти «живив» революцію, аби вона дуже скоро зжила його зі світу, що забрала його фабрику, котра нині - на вулиці Радянської Конституції, щоб через багато років у тому будинку знайшла прихисток Українська Церква, але вже Київського Патріархату.

У квітні 2011 року українська молодь Росії провела свій перший Форум. І вперше на Форумі я побачила батюшку. Дуже гарного на вид, дуже уважного до всіх, хто заговорив до нього, з дуже теплими і люблячими людей очима, але з профілем вольової, крицевої Людини. То був владика Адріан.

Потім був у Культурному Центрі Конґрес, де ми вибирали нового голову «Українців Росії». І там я вдруге зустрілась із владикою Адріаном. Є рідкісний вид Людей, до яких одразу ж можна сміливо звернутись за порадою, допомогою… Владика з таких.

Люди звертались до Нього, і я теж.

Кілька разів за літо ми із сином намірялись поїхати до Ногінська на церковну службу, та все «не складалось». А тут, зненацька, запропонувала сину в неділю поїхати до Ногінська. Ну, то давай!

…Нинішній Український Храм, то не окрема споруда, а частина отієї фабричної Морозівської будівлі. Перше, що впало у око, то оздоба - орнаменти, якими обрамлені вікна, двері. Я подібне бачила на стародавніх фресках. А друге… друге, одразу ж дало мені відчуття, що, ніби я вдома.

Трохи раніш вже зазначала про уважні людяні очі Владики, але у всіх, хто був того дня у Храмі, були так само уважні, доброзичливі очі.

Я вперше за свої прожиті піввіку, без жодних пересторог, запитувала у Храмі, і мала відповідь.

І хоча ми запізнились на службу й на сповідь, та матушки, котрі наводять господарський лад у Храмі, сказали, що із цим допоможуть. Довго не барились - одразу попрохали батюшку Дмитрія, аби взяв нас до сповіді. А Він, так, ніби тільки й чекав на нас, одразу вислухав нас і сповідав.

Батюшка Дмитрій чимось нагадав мені козацьких священників, які при нагоді стануть пліч-о-пліч, щоб захистити слабшого.

Уявіть собі, вже пізніш, дізналась, що батюшка Дмитрій із ЗАПОРІЖЖЯ.

Третє враження. Ніхто не ходив із тацею, не тицяв людям «під бік», щоб «мали совість і розкривали гаманці», як ото бува спостерігаю у іншому храмі. І коли на кінець служби кинула оком на тацю із пожертвами, то не побачила на ній гору паперових грошей, які аж рукою притискають, щоб бува не розсипались, а таке часто спостерігала у тому, іншому храмі, до якого раніш ходила.

Четверте здивування. Сорокоуст. У храмі, який щойно згадала без лестощів, сорокоуст коштує… 1000 руб. Мотивація така: будують храм. Тут сорокоуст, або, як мене поправили - 50 днів, коштує 150 руб.

П'яте, що мене геть «вивело», розчулило, і крига мого серця розтопилась сльозами.

Єднання. Відчуття єдиної родини.

Владика Адріан і ще четверо священників вийшли до людей, стали серед нас і молили святих за віру православну, за людей, за країну, в якій живемо, …за Росію….

Відвідала Храм, молилась, сповідалась, частувалась разом із прихожанами.

Катерина МАРІЙЧУК

подолянка, вірянка УПЦ КП,

із м. Ногінська Московської області - спеціально для КОБЗИ

www.eparhija.com.ua

Служба у Свято-Троїцькому храмі
Служба у Свято-Троїцькому храмі
Владика Адріан благословляє духовенство і вірян
Владика Адріан благословляє духовенство і вірян
За благословенням
За благословенням
Українська церква в підмосковному Ногінську єднає вірян
Українська церква в підмосковному Ногінську єднає вірян

На світлинах: Свято-Троїцький храм - відчуття єдиної родини. Служба у Троїцькому храмі. Владика Адріан благословляє духовенство і вірян. За благословенням. Українська церква в підмосковному Ногінську єднає вірян.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка