Митрополит Московсько-Богородський Адріан
Митрополит Московсько-Богородський Адріан

Відкритий лист Митрополита Московсько-Богородського Адріана

Вельмишановні та високодостойні діти українського народу, великі патріоти своєї другої канадської Батьківщини, пане Володимире Шевчук, і Голово Комітету приятелів УПЦ Київського Патріархату, пані Ірино Ващук,
Слідкуючи за світовими веб - сайтами багатьох релігійних і політичних організацій, на одному з них - веб-сайті «Релігія в Україні» (http://www.religion.in.ua/news/ukrainian_news/16714-v-kanadi-zasnuvali-bratstvo-vidrodzhennya-ukrayinskogo-pravoslavya.html
Це православне «Братство», як мені стало відомо, було засноване на одному із засідань, на якому був обраний головуючий, в особі Вас, дорогий друже, пане Володимире Шевчук.
Ваше православне «Братство» створене після перебування Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та супроводжуючого його до Канади архієпископа Чернігівського Євстратія
Але, пам'ятаючи осінь 2007-го року, я, Митрополит Адріан, мав велику честь відвідати Вашу країну - Канаду та українську діаспору, особливо, православну, безмежно був радий Вашим прийомом, що було показано на всіх зустрічах на парафіях в Торонто та на двох великих бенкетах, де один із яких був зініційований Вами, з благословення Високопреосвященнійшого Архієпископа Юрія
Таким чином, вранці 16-го вересня, о 10-й годині я прибув до кафедрального Свято-Володимирського собору м. Торонто, де мене зустрічав його настоятель, вельмишановний прот. о. Богдан (Сенцьо)
Тому, відповідаючи на запитання тих осіб, які цікавилися статусом мого перебування в Канаді, я хотів би навести, як приклад, декілька письмових запрошень і привітань на честь мого прибуття до цієї країни.
Так, від 21-го серпня 2007-го року Блаженнійший Митрополит Іван, Предстоятель УПЦ Канади писав: "Високопреосвященнійшому Адріану, митрополиту Дніпропетровському та Криворізькому. Щиросердечно дякуємо за Вашого листа від 28-го червня 2007-го року. Ми втішені, що Ви маєте нагоду знову відвідати Канаду, щоб поспілкуватися з українцями в діаспорі. Багато Боголюбивих вірних УПЦ Канади, учасників громадських зустрічей з Вами, матимуть нагоду поспілкуватися з Вами й почути від перших джерел про суспільно-релігійний стан в Україні. Становище УПЦ Канади відносно Православної Церкви в Україні залишається без змін - ми продовжуємо "молитовно підтримувати і працювати за створення об'єднаної Автокефальної Православної Церкви в Україні, визнаної і в Євхаристійному єднанні з іншими Автокефальними Православними Церквами світу. Ми молимося і надіємося, що з Божим благословенням і провидінням Ваші і наші зусилля завершаться успіхом на благо нашого народу в Україні й діаспорі. Бажаємо Вам приємного й корисного побуту в Канаді і просимо Вас вітати наших братів і сестер в Україні. З любов'ю у Христі, Іван, Митрополит, Першоієрарх УПЦ Канади (підпис)". Великої поваги і взаємної християнської любові заслуговує патріот України, Блаженнійший Митрополит Юрій, Предстоятель УПЦ К, який був тоді керуючим єпархією УПЦ К в Торонто і в східній частині Канади. У своєму листі до Комітету приятелів Київського Патріархату УПЦ в Торонто він писав 30-го серпня 2007-го року: "Дякуємо Вам за запрошення на бенкет-зустріч з Його Високопреосвященством, Високопреосвященнійшим Митрополитом Адріаном. Ми вітаємо Його Високопреосвященство в Торонто і, взагалі, в Канаді, бо це дасть Митрополитові Адріану нагоду поділитися з діаспорною громадою найповнішими інформаціями про успіхи й труднощі на шляху до оформлення Помісної Церкви в Україні. Ми надіємося, що цілий ряд зустрічей та розмов протягом місячного побуту Владики Адріана в Канаді принесе користь нашому народові на рідних землях, який змагається за свою рідну Автокефальну Православну Церкву. З любов'ю у Христі, архієпископ Юрій (підпис)".

 

Було також надіслане привітання 3-го серпня 2007-го року й від архієпископа Української Греко-Католицької Церкви в Торонто і Східній Канаді Стефана, який писав: "Голові Комітету приятелів Київського Патріархату УПЦ пані Ірині Ващук. Щиро вітаю Вас з нагоди унікальної зустрічі на бенкеті з митрополитом Адріаном Української Православної Церкви Київського Патріархату, який відбудеться під патронатом Конґресу українців Канади. Надіюсь, що відвідуючи наші українські громади, які поселилися на нашій українській землі 100 років тому, Митрополит Адріан корисно проведе час та буде свідком, як наш народ тяжко з жертовністю працював через довгі десятиліття тут, на поселеннях. Плодом цього є наші храми, музеї, культурні і мистецькі надбання. Відвідуючи ці місця, споруджені вірою, потом і любов'ю наших піонерів, нехай вони стануть моментом подяки Богові за Його благодіяння, а рівно ж і радості, яка оновлює душевні сили. З любов'ю у Христі, архієпископ Стефан (підпис)"
Надзвичайно приємно було отримати листа й від протоієрея Віктора (Полярного) із США, рідного брата пані Тамари Дудки (м. Гамільтон, Канада), який писав 15-го серпня 2007-го року: "Високопреосвященнійший Владико Адріане, Вельмишановна пані Ірино Ващук, дорогі пані й панове, дорогі учасники сьогоднішнього торжества! Від імені громади св. Миколая
Ми закликаємо всіх, кому не байдужа доля української Церкви і Української Держави приєднатися до процесу об'єднання всіх українців в Єдину Помісну УПЦ Київського Патріархату (підпис)".
Як бачимо, отець Віктор із США шанує не тільки український прапор, але і український державний герб, який є п'єдесталом висоти національної історії українського народу. На жаль, є й такі священики, які сміються над цими святими знаками для нашого народу.
На моє ім'я прибуло привітання від депутата Федерального Парламенту Канади, українця за походженням, пана
Бориса Вжесневського, який писав 9-го вересня 2007-го року:
Приємно було отримати листа й від мера міста Торонто пана Давида Міллера, який писав, що:
Незабутній був лист і від Президента Світового Конґресу Українців, доктора юридичних наук пана Аскольда Лозинського, який писав 15-го липня 2007-го року до Комітету «Приятелів Київського Патріархату УПЦ» на чолі з його Головою пані Іриною Ващук:
Привітання надіслала і Світова Федерація Українських Жіночих Організацій на чолі з головою СФУЖО, пані Марією Шкамбара, лист від 16 липня 2007-го року: "Ми щиро вітаємо Високопреосвященого Митрополита Адріана УПЦ Київського Патріархату Дніпропетровсько-Криворізького та Московсько-Богородського (Ногинськ) в Російській Федерації з нагоди зустрічі на канадській землі. Любов Митрополита Адріана до рідної Церкви і українського народу заслуговує на нашу підтримку, пошану та велике визнання. Слава Ісусу Христу
Були привітання від Конґресу Українців Канади, голови КУК пана Маркіяна Швеця, від дирекції Українського Національного Об'єднання Канади, на чолі з президентом паном Михайлом Калиміним,
Ось так вітали мене, Митрополита Адріана, українці Канади православного та греко-католицького віросповідання, як члена Священного Синоду та керуючого Московсько-Богородською та Дніпропетровсько-Криворізькою єпархіями УПЦ КП.
Під час моїх візитів до громад в Торонто, мене надзвичайно вразило спілкування у двох будинках для людей похилого віку, в яких всі мешканці мають окремі квартири з кухнями і ванними кімнатами, з домовим храмом і садом. При цих домах є музеї українського національного мистецтва, а також безкоштовні здоровпункти. Це православний пансіон ім. Івана Франка у місті Міссіссага, де керівниками є засновниця цього великого комплексу пані Євгенія Пастернак, адміністратор - пані Тороня Тонкович, донька прот. о. Петра (Тонковида), заступниця адміністратора - пані Ганя Терек, Голова дирекції - пан Ярослав Семотюк, член дирекції - п. Валентина Родак, п. Олександр Харченко, п. Ігор Стецура та п. Марія Кебало
Ще більше мене вразив благодійницький греко-католицький комплекс будівель і тамтешня громада на чолі з видатним будівничим і аматором, пастирем і вчителем архімандритом отцем Іваном (Татарином), який має вірний і чесний колектив священнослужителів. Вони щодня звершують Божественні літургії і причащають усіх стареньких людей, прибулих до храму на спеціальних візочках. Ці священики, як пастор архімандрит Іван Татарин (настоятель) та дуже талановитий і глибоко віруючий молодий священик Андрій (Фігол), отець Петро (Шумелда), отець Іван (Паліса)
У жодне порівняння не йдуть будинки для людей похилого віку в Україні, де помешканці проживають по п'ять, десять і навіть по п'ятнадцять душ у одній кімнаті, без будь-яких побутових вигод, навіть без туалету і умивальника. Ось яку "спадщину" залишила по собі нам, українцям, Російська та Радянська імперії.
Приємно зазначити, що архімандрит отець Іван (Татарин) дуже тепло приймав і Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета у цьому 2012-му році, під час візиту Святійшого до Канади.
Повертаючись до моїх вражень від перебування на канадській гостинній землі, зауважу, що другий бенкет виявився найбільш багатолюдним. Відбувся він 9-го вересня о 15-й годині дня в будинку Українського Національного Об'єднання (УНО), у великій залі м. Торонто. Присутніми були майже чотириста осіб - представників різних громадських організацій, українського консульства, депутати Федерального Парламенту, духовенство православних та греко-католицьких храмів, а також віруючі двох юрисдикцій. Під звуки дзвонів входили до зали гості, щоб вітати Митрополита Адріана.
…Це була неділя. Відтак, зранку я долучився до богослужіння у православному Свято-Андріївському храмі м. Торонто, в якому мене зустрічав у повному облаченні із напрестольним хрестом його настоятель, прот. о. Юрій (Гнатів)
Ввечері, на бенкеті, був улаштований концерт, на якому заспівав чоловічий хор з оркестром під керівництвом пана Андрія Дмитровича. Були виступи-промови представників багатьох організацій, у тому числі й мій виступ, Митрополита Адріана. Від імені Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, я нагороджував церковними орденами пані Ірину Ващук та Голову Руху за Помісну УПЦ в США пана Олександра Полець
Пригадуючи ті щасливі для мене дні, коли мені з пані Іриною Ващук довелось відвідувати храми й парафії УПЦ Канади, у багатьох містах цієї держави, де я молився і проповідував на соліях, біля святих Царських Воріт, згідно благословення Предстоятеля УПЦ Канади Блаженнійшого Митрополита Івана (Стінки), а через нього, в Торонто і в східній частині Канади Високопреосвященнійшого Архієпископа Юрія (Каліщука).
Проти нього нині, у квітні - травні - червні деякі члени української діаспори в Канаді висунули претензії у зв'язку з тим, що він, мовляв, віднісся до Святійшого Патріарха Київського Філарета, під час перебування Святійшого на канадських теренах, недружньо та без належного братерського такту. Втім я ніколи не забуду теплих зустрічей у храмах міст Торонто, Лондона, Гамільтону, Монреалю, Ванкувера, а також, особливо, у Вінніпезі, де Блаженнійший Митрополит Іван у залі Свято-Покровського собору очолив мою зустріч із значною кількістю тамтешніх українців.

Саме у цьому соборі постійно звершував богослужіння блаженнопочивший у Бозі, Митрополит Іван (Огієнко). Ввечері 24-го вересня була влаштована урочиста зустріч в одному з презентабельних ресторанів міста Вінніпегу, де були присутні: Предстоятель УПЦ Канади Митрополит Іван та духовенство Вінніпегу, видатні церковні й державні діячі українського походження в Канаді.

На другий же день Блаженнійший Митрополит Іван та Голова консисторії митрофорний протоієрей Богдан Гладьо показали українські учбові заклади: богословський інститут ім. Святого Апостола Андрія Первозваного, православну гімназію-ліцей, історичні музеї, а також, особливо, цвинтар, на якому спочивають великі духовні й церковні святителі, як Блаженнійший Митрополит Іван (Огієнко), Блаженнійший Митрополит Василь (Федак)
Для мене, як для архієрея Московсько-Богородської єпархії (Росія) УПЦ Київського Патріархату, стало великою честю не тільки бути серед ієрархів УПЦ Канади та членів української діаспори, але й молитися разом із вірними, котрі під омофором Вселенської Константинопольської Патріархії. У їх присутності я мав можливість в єпітрахілі та в малому омофорі й в клобуці відслужити заупокійну літію біля поховань видатних церковних ієрархів. Я цього ніколи не забуду і вважаю, що того дня було покладено «місточок» між УПЦ Канади та УПЦ Київського Патріархату, в чому нині має потребу український православний народ. Як в Україні, так і за її межами.

І ось, будучи керуючим Московсько-Богородською єпархією УПЦ Київського Патріархату та від імені української діаспори в Російській Федерації, я завершував мій благодатний візит до православної Канади, а тривав від 2-го по 30-те вересня.
Прибувши до Києва, я звітував перед Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом про мій вересневий візит до Канади. По тому Святійший дав благословення голові видавничого відділу УПЦ КП надрукувати мій Звіт у виданнях нашої Помісної УПЦ КП. На жаль, жодного слова не було надруковано і не сказано з вуст керівників нашої Помісної Української Православної Церкви про той великий успіх, наш із Вами, який повинен був покласти початок розвитку УПЦ КП на землях Канади, де живуть православні українці, як це є зараз офіційно, на державному рівні, в США і Росії, де існують як парафії УПЦ Київського Патріархату, так і УПЦ Константинопольського і Московського Патріархатів.
І так минуло майже п'ять років опісля мого архієрейського перебування в Канаді. І ось, у квітні 2012-го року, на високому рівні відбувся візит до Канади Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета разом із членами Всеукраїнської Ради Церков, до складу якого входили не тільки православні ієрархи, але й святителі греко-католицької Церкви, римо-католицької, керівники протестантських церков, юдеї, мусульмани та інші представники релігійних об'єднань.
Нажаль, Святійшому Патріарху Філарету, згідно повідомлення на веб -сайті УПЦ КП
http://www.cerkva.info/, керівництво УПЦ Канади не дало можливості приймати участь у богослужіннях у храмах Торонто, оскільки на ці служби не дав свого благословення Всесвятійший Патріарх Константинопольський Варфоломій І
Звичайно, що Предстоятель УПЦ Канади, Блаженнійший Митрополит Юрій зобов'язаний був виконувати повеління свого вищого церковного керівництва, до якого належить УПЦ К. Ми також виконуємо волю свого Предстоятеля, Патріарха Київського Філарета.
З одного боку, нам, українцям, здається, що всі ми «діаспоряни» за кордоном повинні належати тільки до УПЦ Київського Патріархату, оскільки Україна стала незалежною державою і має свою Помісну Українську Православну Церкву. Бо Автокефальну Православну Церкву мають греки, кіпріоти, серби, грузини, румуни, болгари, росіяни і навіть православні поляки, яких у Польщі всього 2-3%, оскільки більшість поляків належать до Католицької та Греко-Католицької Церков. Втім у житті все це не так легко відтворюється, оскільки тільки в одній Україні існує біля п'яти-шести православних юрисдикцій, які є самостійними і незалежними одна від одної, окрім УПЦ МП, яка є складовою частиною РПЦ Московського Патріархату. Спробуй об'єднати в одну Помісну Церкву всі ці шість православних юрисдикцій, оскільки у кожного із керівників окремих Церков присутні і власні амбіції, і високі вимоги до інших, окрім як до себе!..
Тому ми, українці, не повинні гніватись на Предстоятеля УПЦ Канади, Блаженнійшого Митрополита Юрія, якому нелегко було заявити на всю Канаду волю свого Патріарха Варфоломія І про відкладення на певний час зустрічі з Патріархом Філаретом. До того ж Блаженнійший Митрополит Юрій з великою любов'ю зустрічав і тепло приймав, як у своїй резиденції у Вінніпезі, так і в храмах Високопреосвященнійшого архієпископа Єпіфанія
Отже, були певні важливі причини - свої та не свої - у Блаженнійшого Митрополита Юрія, щоб так поставитись до нашого Святійшого Патріарха Київського Філарета.
Відтак, у статті із назвою «У складі офіційної делегації ВРЦ і РО Патріарх Філарет відвідав Канаду і США», розміщеної на веб-сайті УПЦ КП, було зазначено: «…з благословення Всесвятійшого Патріарха Варфоломія заборонялося зустрічати і вітати Київського Патріарха Філарета у цей час…».

На веб-сайті «Релігія в Україні» від 25.04.2012-го року http://www.religion.in.ua/news/foreign_news/15982-upc-v-kanadi-ne-bratime-uchasti-u-zaxodax-z-privodu-priyizdu-v-kanadu-glavi-kiyivskogo-patriarxatu.html, а також на веб-сайті УПЦ Київського Патрархату від 03.05.2012-го року була надрукована стаття «У складі офіційної делегації ВРЦ і РО Патріарх Філарет відвідав Канаду і США» та «У Канаді священикам заборонили зустрічатися з Патріархом Філаретом» від 28.04.2012-го року.

І все ж таки, як бачимо із мови статей, означена зустріч Предстоятеля УПЦ Київського Патріархату та українських православних канадців на чолі з канадськими святителями-архієреями та духовенством все ж відбудеться, але в майбутньому.
Необхідно згадати й про іншу причину відкладеного візиту Святійшого Патріарха Філарета до архієреїв УПЦ Канади. Як було зазначено на веб-сайті УПЦ Київського Патріархату, що Предстоятель УПЦ КП не завжди підтримував дії та церковну політику Вселенського Патріархату, особливо, що
стосувалося питання про відродження Пентархії, яка існувала в древні часи і складалась з п'яти ведучих Предстоятелів світових християнських Церков: Римської, Константинопольської, Александрійської, Антиохійської та Єрусалимської.
Саме на ці наміри щодо створення й відродження Пентархії Святійший Патріарх Київський Філарет поставився критично. За його словами, «Пентархія не має права на існування або не матиме успіху». Цей вислів Святійший оприлюднив у своєму інтерв'ю кореспондентові веб-сайту «РІСУ» http://risu.org.ua/ua/index/expert_thought/interview/46181/ Тетяні Деркач від 3-го січня під назвою: «Коли розділена Українська Церква об'єднається, тоді її визнають інші Помісні Церкви. Моя роль буде виконана». На питання кореспондента: «Ваша Святосте, у вересні відбулося зібрання так званої «пентархії», скажіть, будь-ласка, яка її роль і для чого це зібрання скликалося?» Патріарх Філарет відповів: «Що таке пентархія? В історії пентархія - це п'ять патріархатів, які в І тисячолітті відігравали провідну роль в житті всієї Христової Церкви. Хто входив до цієї пентархії? Римська, Константинопольська, Олександрійська, Антіохійська та Єрусалимська Церкви: п'ять Церков, які відігравали визначну роль у боротьбі проти єресей».

- А заміна Риму в пентархії на Кіпрську Церкву - нерівноцінна?
- Так, - відповідає Святійший Патріарх Філарет, -
Вони збиралися для того, щоби трошки полоскотати нерви Москві, бо вона взимку, на зустрічі в Шамбезі, виступила проти позиції Константинополя. І в Москві думали: от ми проти ваших планів виступили, і ви нічого не можете зробити, бо ми - найбільша Церква. А Константинополь цією зустріччю пентархії, тобто п'яти Предстоятелів древніх Православних Церков показав, що може діяти і без Москви. Але лише показав. Ви ж подивіться: вони ніяких важливих рішень на зустрічі не прийняли!..
І таких висловлювань про політику Вселенського Патріарха Варфоломія І можна було читати й на інших веб-сайтах, особливо в часи його перебування у Києві, у 2008-му році. Тоді Вселенський Патріарх Варфоломій І та Московський Патріарх Алексій ІІ
Дійсно, ми архієреї УПЦ КП на чолі зі Святійшим Патріархом Філаретом не приймали жодної участі в урочистостях з нагоди цього свята, бо така була «установка» українського уряду, щоб ми «сиділи» у приміщенні Київської Патріархії та нікуди не йшли, аж до особливого розпорядження.
Але цього «розпорядження» так і не було, окрім зустрічі Патріарха Філарета з членами українського уряду на вулиці Банковій, де вирішувалась доля УПЦ Київського Патріархату, мається на увазі, про входження УПЦ КП до складу Константинопольського Патріархату в якості Київської Митрополії без Патріаршого достоїнства, на рівні Митрополита Київського.
Святійший Патріарх Філарет не боявся зняти з себе патріарший кукіль заради успіху Помісної Української Православної Церкви. На жаль, такою впевненістю в ближньому майбутньому в утворенні Помісної УПЦ український уряд нас не «нагородив».
Ми наводимо приклад з веб-сайту «РІСУ» від 18.05.2012-го року http://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/48161/
"Коли Москва стала на Вселенського Патріарха дуже тиснути, а наш президент Віктор Ющенко наполягав на тому, щоб Константинопольський Патріарх визнав Київський Патріархат, то Вселенський Патріарх запропонував нам модель, яка нас абсолютно не влаштовує. Яку він запропонував модель? Ввійти до складу Константинопольського Патріархату і тоді ви будете визнані. Бо ви станете частиною Константинопольського Патріархату. Скажіть, хіба нам таке визнання потрібне? Якби ми хотіли залишатися рабами, то ми б були рабами і Москви. А нам одне рабство пропонували поміняти на інше рабство. Нам рабство не потрібне. Ми хочемо мати свою Церкву. І тому цю пропозицію Константинополя ми відкинули. Саме визнання нам потрібне. Але воно не є перешкодою до спасіння.
Ось, певно, чому і надійшло розпорядження з Константинопольської Патріархії Блаженнійшому Митрополитові Юрію, вести себе саме таким чином під час перебування Святійшого Патріарха Філарета в Канаді, як це було вирішено вищим церковним органом.
Але я ще раз нагадую, як у вересні 2007-го року, під час мого перебування в Канаді, ми зробили велику справу. Оскільки мали братерські і, навіть, чисто людські зустрічі з Предстоятелем УПЦ Канади Блаженнійшим Митрополитом Іваном (Стінкою), Високопреосвященнійшим Архієпископом Юрієм (нині Предстоятель УПЦ Канади), з духовенством та з багаточисельними громадами православних, греко-католиків і католиків українського походження в багатьох містах Канади, де компактно живуть українці.
Тому й треба було керівництву УПЦ КП ще тоді, у вересні 2007-го року, використати мій візит до Канади, щоб закласти фундамент під ту благодатну церковну базу, заради якої, у цьому ж 2012-му році, Святійший Патріарх Філарет, перебуваючи з великою місією та надією у Канаді, під час зустрічей із православною українською діаспорою, безперечно, отримав би порозуміння, підтримку та мав би якнайбільший успіх.

(Ось до чого призводять обтяжливі ревнощі сучасних помічників керівництва УПЦ КП, особливо єпископа Євстратія, який сам контролює ці питання і старається одноосібно їх вирішувати, бо має егоїстичний характер. А цієї весни 2012-го року, саме архієпископ Євстратій, супроводжував Святійшого Патріарха Філарета до Канади і США). Необхідно нагадати, що УПЦ Канади приєдналася до Вселенської Патріархії ще у 1990-му році, після блаженної кончини Митрополита Івана (Огієнка), коли сучасний Предстоятель УПЦ Канади, Блаженнійший Митрополит Юрій був ще у сані єпископа всього лише декілька місяців перед тим, як УПЦ Канади ввійшла до складу Вселенської Патріархії.
Але, повертаючись до сучасного виміру, варто зазначити, що серед членів української православної діаспори Канади зростає обурення діями як Вселенського Патріарха, так і Блаженнійшого Митрополита Юрія щодо Української Православної Церкви Київського Патріархату та її найвищих пастирів.
Щоправда, варто наголосити, що Вселенський Патріарх Варфоломій І не є ворогом УПЦ Київського Патріархату і не стоїть на шляху гальмування в утворенні Помісної, тобто Автокефальної Української Православної Церкви, оскільки Київська Митрополія Руської Православної Церкви з 988-го по 1686-й роки була донькою Матері-Церкви Константинопольського Патріархату. Вона знає і пам'ятає ті часи, коли наша Українська Митрополія була насильно від'єднана від Вселенської Церкви і під тиском приєднана до Російської Православної Церкви Московського Патріархату, завдяки зраді деяких архієреїв Руської Православної Церкви, тобто УПЦ Київської Митрополії Константинопольського Патріархату в другій половині XVII-го століття. Необхідно сказати й про ті тяжкі умови існування Константинопольського Патріархату, адже Вселенським Патріархам нелегко керувати своєю Церквою, оскільки їх центр знаходиться в турецькій державі, де домінуючою релігією є іслам, а не християнство, а тим більше, православне, як це було за часів Візантійської імперії.
Маю бажання висловити щиру подяку всім членам української діаспори в Канаді, які надсилали фінансову допомогу Дніпропетровсько-Криворізькій єпархії УПЦ КП на чолі з Митрополитом Адріаном, на будівництво Петро-Павлівського кафедрального собору та розбудову комплексу на його території у Дніпропетровську.
На жаль, через сімнадцять років, тобто 13-го травня 2011-го року, цей собор був у захоплений єпископом Симеоном (Зінкевичем)
Відтак проти мене висунули одразу дві компрометуючі версії:
1. Мовляв, я хотів перейти до УАПЦ під керівництво Митрополита Мефодія
2. Що я, мовляв, складав всякі привітання на свою адресу від високопоставлених церковних та державних діячів, а потім друкував їх на своєму веб-сайті.

Але ж усі привітання, що надійшли на мій e-mail були справжніми та чесними. На жаль, і до цього часу ці архієреї так і не вибачилися переді мною, натомість зла справа ними створена і вже звершена ,бо випустивши «пташку», вже її не спіймаєш. Маю на увазі захоплення двох розбудованих мною єпархій, Петро-Павлівського кафедрального собору у Дніпропетровську. А ще я був відрахований зі складу Постійних членів Священного Синоду УПЦ КП, бо «наближеним» до центру УПЦ КП потрібне було моє місце в Синоді. Отож відрахували, «забувши» навіть мою працю на користь Помісної УПЦ Київського Патріархату протягом всіх 90-х та 2000-х років ХХ-го і ХХІ-го століть.
Так, моя Дніпропетровсько-Криворізька єпархія була нахабно відібрана. А тепер про мене, Митрополита Адріана, на нинішньому веб - сайті моєї колишньої єпархії
http://cerkva.dp.ua/index.php/eparhia/history, у розділі історії єпархії, немає навіть жодної згадки про мої старання, докладені зусилля й творчу енергію на розбудову й укріплення Української Православної Церкви Київського Патріархату на Січеславщині Дніпропетровської області. Адже в пострадянські часи було дуже тяжко формувати парафії та будувати храми, коли архієреї і духовенство УПЦ Московського Патріархату впливали на владу Дніпропетровщини, повсякчас заважали мені у цій великій та багатотрудній справі.

Подібна ж ситуація склалась і з архієпископом Іовом, керуючим Тернопільсько-Кременецькою єпархією. Треба сказати, що на новому веб-сайті Дніпропетровської єпархії нинішнім її керівництвом не відзначене ім'я і колишнього секретаря прот. Миколи (Срібняка)
На жаль, в Дніпропетровській єпархії РПЦ Московського Патріархату 80% духовенства прибуло із західних областей України, але я ніколи не думав, що й окремі представники іншого духовенства, із тих, котрі мною були запрошені або ж мною рукопокладені, вихідці із українського заходу, так зрадливо вчинять, на користь «свого» нового архієрея з Тернопільського краю.
Я наводжу приклад із веб-сайту нинішньої Дніпропетровської єпархії УПЦ КП, де в історичній довідці - жодної згадки про мою працю на посаді керуючого Дніпропетровсько-Криворізькою єпархією.
Історична довідка.
Після прийняття Верховною Радою України 24 серпня 1991 року рішення про проголошення України незалежною державою, 1-3 листопада 1991 року відбувся Всеукраїнський Помісний Собор УПЦ, який одноголосно прийняв рішення про повну канонічну незалежність, тобто автокефалію Української Православної Церкви. 25 червня 1992 року на Всеукраїнському Помісному Соборі проголошено об'єднання частини Української Православної Церкви і Української Автокефальної Православної Церкви в єдину Українську Православну Церкву Київського Патріархату.
Дніпропетровська єпархія ввійшла до складу Української Православної церкви Київського Патріархату.
З 21 жовтня 2009 року Дніпропетровську єпархію очолює єпископ Симеон (Зінкевич)
http://cerkva.dp.ua/index.php/eparhia/history

Багато із того, що ятрить мою душу й серце, було сказано у цьому відкритому листі, а все ж людина прагне прихистку (у якнайширшому сенсі цього слова) та гармонії. Тож я, будучи приналежним до української діаспори в Росії та громадянином цієї держави у сані Митрополита Московсько-Богородського УПЦ Київського Патріархату, хотів би Вам, членам православного «Братства» в Торонто, на чолі з паном Володимиром Шевчуком, запропонувати (звичайно, якщо на те буде Ваше бажання, і ніяка «сила» - вітчизняна чи з-за кордону - не буде Вам перечити) ввести й моє ім'я до складу Вашого «Братства», щоб ми були об'єднані у благородній справі - будівництві єдиної Помісної Української Православної Церкви із центром у Києві. І щоб та Церква об'єднувала вірян не тільки в Україні, але й за її межами, особливо в Російській Федерації, де нам, православним українцям, нелегко, зокрема, формувати й реєструвати в державних структурах Статути православних парафій та отримувати земельні ділянки під будівництва храмів, соборів і монастирів, не говорячи про культурно-виховні та просвітницькі центри у Москві та по всій Російській Федерації.
Зі щирою повагою,

Митрополит Московсько-Богородський УПЦ КП

Адріан
м. Ногінськ, Московської області, РФ

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


До відкритого листа додаються відеофільми про перебування Митрополита Московсько-Богородського Адріана у Канаді. http://www.eparhija.com.ua/index.php?newsid=244

А також додається перелік попередніх статей та листів, що були надруковані на веб - сайті Митрополита Адріана, зокрема матеріали, присвячені будівництву Помісної УПЦ КП на Дніпропетровщині:
1. Звернення Митрополита Московсько-Богородського Адріана до архієреїв і духовенства Тернопільських єпархій УПЦ Київського Патріархату http://www.eparhija.com.ua/index.php?newsid=242 2. Про богослужіння Митрополита Адріана в храмах Московсько-Богородської єпархії (УПЦ КП) з 18-го травня по 4-те червня 2012-го року http://www.eparhija.com.ua/index.php?newsid=241 3. Про інтерв`ю Святійшого Патріарха Київського Філарета кореспонденту веб-сайту «Кіріос» http://www.eparhija.com.ua/index.php?newsid=240 4. Про чергові богослужіння Митрополита Адріана та про VI-й З'їзд ОУР у Москві
http://www.eparhija.com.ua/index.php?newsid=237 5. Звернення Митрополита Московсько-Богородського Адріана Української Православної Церкви Київського Патріархату до всіх членів української діаспори в Російській Федерації
http://www.eparhija.com.ua/index.php?newsid=233 6. Про річний ювілей захоплення Петро-Павлівського собору у Дніпропетровську єпископом Симеоном (Зінкевичем)
http://www.eparhija.com.ua/index.php?newsid=231 7. Про богослужіння на "Стояння" Марії Єгипетської, в суботу "Акафіста", в Лазареву суботу та на Благовіщення, на Вхід Господній в Єрусалим, в Чистий четвер, у Велику п`ятницю та у Велику суботу, а також на Святу Пасху.
http://www.eparhija.com.ua/index.php?newsid=224 8. Пасха Христова 2012-го року.
http://www.eparhija.com.ua/index.php?newsid=223 9. Відповідь Митрополиту Одеському і Ізмаїльському Агафангелу (УПЦ МП) на його образливі висловлювання в адресу українського народу
http://www.eparhija.com.ua/index.php?newsid=217 10. Про недозволену, Предстоятелем УПЦ МП Блаженнійшим Митрополитом Володимиром, роботу Священного Синоду 21.02.2012-го року
http://www.eparhija.com.ua/index.php?newsid=209 Зі щирою повагою до Вас,

До слова
Адреса: 142406, г. Ногинск Московской области, Россия,
ул. Советской Конституции, 17.
Епархиальное управление, Свято-Троицкий храм, правление Православного «Братства».

Резиденція Митрополита УГКЦК Лаврентія. Зліва направо - Митрополит Лаврентій, Митрополит УПЦК Іван, Митрополит Московський Адріан, Голова Консисторії УПЦ К прот. о. Богдан
Резиденція Митрополита УГКЦК Лаврентія. Зліва направо - Митрополит Лаврентій, Митрополит УПЦК Іван, Митрополит Московський Адріан, Голова Консисторії УПЦ К прот. о. Богдан
Блаженнійший Митрополит Іван, Предстоятель УПЦ Канади дарує на добру згадку Митрополиту Адріану ці безцінні церковно-богословські книги, вересень 2007 року
Блаженнійший Митрополит Іван, Предстоятель УПЦ Канади дарує на добру згадку Митрополиту Адріану ці безцінні церковно-богословські книги, вересень 2007 року
Архієпископ Юрій, нині Предстоятель УПЦ Канади, та Митрополит Московсько-Богородський Адріан, вересень 2007 року
Архієпископ Юрій, нині Предстоятель УПЦ Канади, та Митрополит Московсько-Богородський Адріан, вересень 2007 року
Пані Ірина Ващук - у центрі - з благословенним хлібом, з нею парафіяни, вчителі та школярі села Стави Київської області, Україна
Пані Ірина Ващук - у центрі - з благословенним хлібом, з нею парафіяни, вчителі та школярі села Стави Київської області, Україна
Предстоятель УПЦ Канади, Блаженнійший Митрополит Іван вітає Митрополита Адріана
Предстоятель УПЦ Канади, Блаженнійший Митрополит Іван вітає Митрополита Адріана
Митрополит Адріан звершує заупокійну літію на цвинтарі біля могили Предстоятеля УПЦК Митрополита Івана (Огієнка)
Митрополит Адріан звершує заупокійну літію на цвинтарі біля могили Предстоятеля УПЦК Митрополита Івана (Огієнка)
Предстоятелі Українських Православних Церков, зліва направо - патріарх УПЦ КП  Філарет, Митрополит  УАПЦ Мефодій, Верх.Архієпископ УГКЦ Святослав на гостинах у Кардинала РКЦ Томаса Коллінза, Торонто
Предстоятелі Українських Православних Церков, зліва направо - патріарх УПЦ КП Філарет, Митрополит УАПЦ Мефодій, Верх.Архієпископ УГКЦ Святослав на гостинах у Кардинала РКЦ Томаса Коллінза, Торонто
Члени Всеукраїнської Ради Церков у Торонто
Члени Всеукраїнської Ради Церков у Торонто
Предстоятель УПЦ Канади Блаженнійший Митрополит Юрій співслужив Всесвятійшому Патіарху Вселенському Варфоломію І
Предстоятель УПЦ Канади Блаженнійший Митрополит Юрій співслужив Всесвятійшому Патіарху Вселенському Варфоломію І
Предстоятелі п'яти древніх Помісних Православних Церков
Предстоятелі п'яти древніх Помісних Православних Церков
Ця адреса є і в міському адресно-телефонному довіднику м. Ногінська Московської області
Ця адреса є і в міському адресно-телефонному довіднику м. Ногінська Московської області

На світлинах: Митрополит Московсько-Богородський Адріан. 24-го вересня, м. Вінніпег, резиденція Митрополита Греко-Католицької Церкви Канади Лаврентія, зліва направо: Митрополит УГКЦК Лаврентій
Московсько-Богородський Адріан, вересень 2007 року. Пані Ірина Ващук (у центрі) з благословенним хлібом (вона й сьогодні віддає всі свої сили для рідної України), з нею парафіяни, вчителі та школярі села Стави Київської області, Україна. Предстоятель УПЦ Канади Блаженнійший Митрополит Іван вітає Митрополита Адріана. Митрополит Адріан, з благословення Блаженнійшого Митрополита Івана, за участю митрофорного протоієрея Богдана, звершує заупокійну літію на цвинтарі біля могили славнозвісного Предстоятеля УПЦК Митрополита Івана (Огієнка). Предстоятелі Українських Православних Церков, зліва направо: Святійший Патріарх Філарет (УПЦ КП) та Блаженнійший Митрополит Мефодій (УАПЦ), а також Блаженнійший Святослав Верховний Архієпископ УГКЦ в гостях у Кардинала Томаса Коллінза (РКЦ, Торонто). Члени Всеукраїнської Ради Церков у Торонто. Предстоятель УПЦ Канади Блаженнійший Митрополит Юрій співслужив Всесвятійшому Патіарху Вселенському Варфоломію І. На знімку п'ять Предстоятелів древніх Помісних Православних Церков: Патріарх Вселенський Варфоломій І, Патріарх Олександрійський Феодор, Патріарх Антиохійський Ігнатій, Патріарх Єрусалимський Феофіл та Предстоятель Кіпрської Православної Церкви, Архієпископ Хрізостом ІІ. Ця адреса є і в міському адресно-телефонному довіднику м. Ногінська Московської області.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка