Митрополит Київський і всієї України Василь (Липківський)
Митрополит Київський і всієї України Василь (Липківський)

Видання 1927 р. Б.

На вас чекає знайомство з історією перекладу Православного Богослужіння на українську мову. Ми представляємо вашій увазі видання Всеукраїнської Православної Церковної Ради. Воно було підготовлено й випущене у вкрай важкі, несприятливі для Українського Православ'я дні. Тому що ні в СРСР, ні в Польщі влади не хотіли відродження Українського Православного Духу, але наші святі попередники намагалися дати українському народу молитву до Бога рідною українською мовою. І це видання стало сьогодні Вічним нерукотворним пам'ятникам всім борцям за Українське Православ'я.

За для слави Господа Бога й Спасителя нашого Ісуса Христа Всеукраїнська Православна Церковна Рада видає цю побожну книгу «Служби Божі в Страсний Четвер, П'ятницю й Суботу й на Великдень» українською мовою для церковного вжитку в Українських парахвіях.

Побожний священнослужителю! Дні Страждань Христових і Його преславного Воскресіння це в найбільш величні й зворушливі дні для серця християнського.

В ці дні наша щирість до служіння Христу Спасителю і Його меншим братам,- побожному народові нашому, повинна виявитися всебічно й як найкраще. Отже, при допомозі братів та сестер, прибери та прикраси на ці дні храм святий, почисть уважно всі речі Св. престолу, жертовника, ставники, лампадки й всю оздобу храму, бо всім цим повинні ми в ці дні славити Господа Христа.

Служби Божі в цій книзі подаються в скороченому вигляді, але все, що тут уміщено, повинно виконуватись уже без пропуску.

Читання й співи мусять бути неспішними, виразними, пройнятими живим християнським почуттям, бо великі й святі події згадуємо ми в ці дні. В Страсну Середу згадуємо ми сумну подію зради Іуди, в Страсний Четвер Тайну Вечерю і встановлення Тайни Св. Причастя, а в ніч під П'ятницю Страждання Христові, як вони записані в святих Євангеліях. В Страсну П'ятницю згадуємо смерть Христову і зняття Його з хреста. В Страсну Суботу вранці похорон Христа, перебування Його тілом у гробі, а душею сшестя Його до пекла, щоб визволити всіх, що з вірою Його сподівалися. А з півночі на неділю світло святкуємо Преславне Воскресіння Христове.

Будемо-ж, браття, ці святі дні найбільше щиро відзначати своєю службою, щоб і свою парафію піднести в ці дні до християнської віри-й свідомості, і самим здобути ласку й спасіння від Христа Спасителя, якому слава на віки. Амінь.

Київ Року Божого 1927

Передрук: Сайт міжнародного наукового проекту «Київське православ'я» http://kyiv-pravosl.info/2013/05/04/sluzhby-bozhi-v-strasnyj-chetver-pyatnytsyu-subotu-i-na-velykden-vydannya-1927-r-b/

Більше про Українську Автокефальну Православну Церкву читайте тут: http://uk.wikipedia.org/wiki/Українська_автокефальна_православна_церква.

Дізнатись більше про митрополита Василя (Липківського), творця та першого митрополита Київського і всієї України відродженої у 1921 році Української Автокефальної Православної Церкви можна тут: https://uk.wikipedia.org/wiki/Василь_(Липківський)

Видання Всеукраїнської Православної Церковної Ради
Видання Всеукраїнської Православної Церковної Ради
Василь Липківський у ранні роки
Василь Липківський у ранні роки
Микільський Військовий собор, де відбулася перша літургія українською мовою
Микільський Військовий собор, де відбулася перша літургія українською мовою
Василь (Липківський) у митрополичих ризах
Василь (Липківський) у митрополичих ризах
Андріївська церква у Києві -- значний сучасний осередок УАПЦ
Андріївська церква у Києві -- значний сучасний осередок УАПЦ

На світлинах: Митрополит Київський і всієї України Василь (Липківський). Видання Всеукраїнської Православної Церковної Ради. Василь Липківський у ранні роки. Микільський Військовий собор, де відбулася перша літургія українською мовою. Василь (Липківський) у митрополичих ризах. Андріївська церква у Києві - значний сучасний осередок УАПЦ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка