ЗВЕРНЕННЯ

АРХИЄПИСКОПА МОСКОВСЬКОГО І БОГОРОДСЬКОГО АДРІАНА

ДО КОНГРЕСУ УКРАЇНЦІВ В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ,

ДУХОВЕНСТВА ТА ВІРУЮЧИХ ПОМІСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ, ДО УКРАЇНСЬКИХ БРАТІВ ГРЕКО-КАТОЛИКІВ ТА ДО БАГАТОМІЛЬЙОННОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ СХІДНОЇ, ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ ЄВРОПИ, КАНАДИ, США, ПІВДЕННОЇ АМЕРИКИ І АВСТРАЛІЇ.

ВЕЛЬМИШАНОВНІ ОТЦІ, БРАТИ І СЕСТРИ У ХРИСТІ,

ПОВАЖНЕ УКРАЇНСЬКЕ ПАНСТВО! Від 13.04.2002 р.

Згідно рішення Президента Російської Федерації Володимира Володимировича Путіна та його Уряду про об'явлення 2002 року - Роком України в Російській Федерації, ми зібралися в цій Залі, щоб обговорити всі проблеми української діаспори в Росії та намітити шляхи до їх розв'язання.

Всім відомо, що російська діаспора в Україні в особах князів, бояр та поміщиків з 1654 р., і особливо з 1686 р., засіли надовго, а Московський Кремль з Російською Православною Церквою Московського Патріархату насильницьки "приєднали" Київську Митрополію Руської (Української) Православної Церкви до складу Московської Патріархії.

В 1943 році, при Й. Сталіні та Патріарху Московському Сергію (Страгородському), було зроблено друге глузування над незалежною Київською Митрополією присвоївши Московському Патріархатові її назву "Руську", тобто свою назву "Російська" Московська Патріархія відкинула від себе щоб саме цим продовжувати обдурювати українців, росіян і білорусів про те, що Москва є старша сестра і Мати-Церква для древнього народу України на чолі її столиці Києва, де було Хрещення руського народу, тобто українського у 988 році, не говорячи про перебування в Україні з проповіддю святого апостола Андрія Первозванного у І-му столітті нової ери.

А де ж була в ці часи сучасна "старша сестра" і Мати-Церква Російська?

Історія відповідає, що її ще й на світі тоді не було, бо Москва народилася у середині ХІІ-го століття, а Санкт-Петербург лише на початку ХVIII-го століття, тому й і Російська імперія появилася лише завдяки московському князеві Івану Грозному (друга половина XVI ст.), який від'єднав від Києва і приєднав до Москви князівства Великого Новгороду, Смоленська, сучасної Білорусії та захоплені були землі української Слобожанщини, які нині стали належати до Росії - це Білгородська, Воронезька, частина Курської та Ростовської областей, а також Краснодарського краю, де до цього часу українська мова і українська пісня лунає серед жителів цих областей. А хто викрав свободу і нав'язав кріпосне право українському народові? А хто знищив збройні сили України - Запорізьку Січ?

Тому звичка до захоплень чужих земель і країн Московським Кремлем не залишає свого бажання і в наш час, коли один тільки мер Москви Юрій Лужков всіма правдами і неправдами захоплює Кримський півострів, який завжди належав до скіфів і сарматів, до Греції (утворивши там свою колонію) і до Київської Русі, коли великий князь Київський Володимир Святославович, проявивши мудрість і мужність, відвоював у греків наш Крим і приєднав його знову до неньки-України у кінці X століття.

Ось чому задається питання до Москви: яке вона має відношення до Криму? Адже він був Петром І та Катериною II захоплений? В такому випадку захоплене повинно повернутися його господареві, що й було здійснено М. Хрущовим.

Ось чому ми, українці, обурені поведінкою РПЦ Московського Патріархату, який проявив насильство у 1686 році по відношенню до Руської (Української) Православної Церкви Київської Митрополії, назвавши цей бандитизм "канонічними і благодатними" діями, а вже вийти із цієї церковно-духовної неволі РПЦ Московського Патріархату українці як мов не мають права, навішуючи різні ярлики, що ми є: і "відступники", і "розкольники", і "католики", і "греко-католики", і "неблагодатні", і "неканонічні", тобто все, що дурне приходить до їх голови навішується нашим людям УПЦ Київського Патріархату. Люди добрі ! А Ви поцікавтесь особистим життям '"канонічних" і "благодатних" священнослужителів і стане ясно, які вони є в дійсності. Чорна і брудна політика є джерелом їхнього життя. Бо вони не є віруючими релігійними людьми, а звичайними артистами переодягненими в духовний одяг. Вони є атеїсти і безбожники.

Вельмишановні члени Конгресу!

Прийшов час зробити і нам свій історичний висновок.

Російська діаспора в Україні господарює більше, ніж самі українці, і росіяни мають вплив на державну і місцеву владу в Україні, на чолі з Послом Російської Федерації в нашій державі В. С. Чорномирдіним. Російські націоналістично-шовінистичні блоки і партії, до яких належать і члени "Зубра", друкують тисячі видань газет і журналів російською мовою антиукраїнської тематики; сотні інститутів і технікумів, 2500 російських шкіл, театрів і концертних залів промосковського спрямування фінансуються за рахунок Української держави, відриваючи від хворого, голодного і роздягненого нашого люду. А державна влада України закриває очі, мов не бачить і не чує цього. Разом з тим не вникає і в життя української діаспори в Російській Федерації. Скільки українців бажають повернутися до історичної Батьківщини України і Уряд ні в чому їм не допомагає. <>

В Україні більше 6000 найкращих православних святинь українського народу -храмів, соборів і монастирів захоплено РПЦ Московського Патріархату в особі її філії, так званої "УПЦ", видаючи її за окрему Церкву замість того, що вона є всього лише 61-а Єпархія Київської Митрополії РПЦ Московського Патріархату і не має всесвітнього Статусу не тільки автокефалії, але й навіть автономії. А що ж має українська діаспора в Російській Федерації?

Зовсім нічого.

Не мають українці в Росії ні жодної середньої школи, ні інституту, ні концертного залу, ні театру, тоді як в одній тільки Москві проживає біля 1-го млн. українців. А якщо говорити про храми Української Православної Церкви, то немає жодного ні в Москві, ні по всій Російській Федерації, в тому числі не мають храмів і брати греко-католики.

Був у м.Ногінську Український Культурний Центр з відновленим Богоявленським собором та побудованого нами комплексу великих будівель, в яких були розміщені Православна загальноосвітня Гімназія (400 учнів з 1 по 10-ий класи), велике підсобне господарство, продукція якого направлялась до 2-ох благодійницьких їдалень при соборі, в яких тисячі людей годувалися щодня безкоштовно. Був здравпункт, бібліотека (50 тис. екз. книг), та й сам собор ми відновили з напівзруйнованого стану за два роки, з 1989 по 1991 рік.

Але у вересні 1997 року наш Центр був захоплений Московським Патріархатом разом з оп'янілими міліціонерами та сотнею озброєних омонівців.

Ось таке вільне життя українців в Росії. До цього листа прикладаються копії документів, які свідчать про істинність його змісту.

Оскільки керівництво ОУР (Об'єднання Українців Росії) не доклало жодних зусиль, щоб захистити віруючих УПЦ Київського Патріархату у Ногінську, до яких належать не тільки українці, але й десятки тисяч чесних росіян, Богородське Єпархіальне Управління (Москва і Московська обл.) УПЦ Київського Патріархату просить Президію Конгресу Українців в Росії розглянути наші пропозиції і питання:

1. У зв'язку з тим, що порушено громадські права і релігійні свободи Російською Федерацією віруючих УПЦ КП, просимо Вас сформувати Комітет при ОУРі по законності і захисту віруючих УПЦ Київського Патріархату та братів греко-католиків за участю архиєреїв і священнослужителів цих Церков, як це є при СКУ в Торонто (Канада).

2. Оскільки у Москві офіційно зареєстровані дві Православні громади УПЦ Київського Патріархату з 1993 р., а Уряд мерії Москви постійно відмовляє у наших проханнях в отриманні окремих будинків і приміщень під православні храми та виділення земельних ділянок двом громадам: Свято-Пантелеймонівській (на чолі її настоятеля, благочинного м. Москви протоієрея Євгенія Удалого) та Петро-Павлівській для будівництва типових храмів, просимо Вас звернутися від імені Президії Конгресу ОУР і подіяти на Московську Владу у вищезгаданих проханнях, а також зобов'язати Управління Міністерства Юстиції по м. Москві завершити перереєстрацію Статуту Петро-Павлівської громади, Свідоцтво якого було видане ще у 1993 році..

3. Зобов'язати мерію Москви повернути Українській Православній Церкві Київського Патріархату храми, які були побудовані українськими меценатами протягом ХVII-ХVIII ст., а також повернути Палац Гетьмана України Івана Мазепи УПЦ Київського Патріархату для Єпархіального Управління та недільної школи, який зараз використовується московськими омонівцями.

4. Зобов'язати державну владу на місцях Російської Федерації без затримок реєструвати громади нашої Помісної УПЦ Київського Патріархату з виділенням для них окремих будинків, приміщень та земельних ділянок для будівництва типових храмів.

5. Повернути Українському Культурному Центру "Братство" Богоявленський собор з комплексом будівель у м.Ногінську, а також рухоме майно на 800000(вісімсот тисяч) американських доларів, яке було захоплене Московською Єпархією РПЦ Московського Патріархату у вересні 1997 р., чотирьох юридичних організацій Київського Патріархату:

а. Богоявленського собору,

б. Свято-Тихвінського жіночого монастиря,

в. Православної Гімназії,

г. Богородського Православного Культурного Центру "Братство".

6. Документально закріпити за Свято-Троїцьким храмом та Богородською Єпархією УПЦ Київського Патріархату у м. Ногінську будинок по вул.. Совєтської Конституції, 17, а також відновити газове постачання до цього будинку.

7. Оскільки керівництво ОУР на чолі його Голови Олександра Руденка-Десняка, на наш погляд, не працювало на користь нашої діаспори в Російській Федерації і не вимагало ніякої допомоги від Президентів та владних структур України і Росії, просимо Вас переобрати весь склад ОУРу на чесних, порядних та національно-свідомих керівників ОУРу, які відстоювали б інтереси нашого народу у всіх державних ланках двох країн - Росії і України.

8. Богородське Єпархіальне Управління УПЦ КП запрошує всіх членів Конгресу ОУР відвідати Свято-Троїцький Храм і прийняти участь у Недільному богослужінні (о 9-00, 21 квітня).

Адреса і телефони Богородської Єпархії УПЦ Київського Патріархату та Свято-Троїцького храму:

142403 г. Ногинск,

Московская обл.,

ул. Советской Конституции, 17,

Свято-Троицкий храм,

Богородское Епархиальное

Управление

Архиепископу Адриану

Код/тел. 8(09652) 5-83-56 (днем),

7-33-50 (утром и вечером)

Расстояние от Москвы до Ногинска 40 км.

Ехать в г. Ногинск автобусом или микро- от станции метро "Измайловский парк" до конца или электричками с Курского вокзала Москва-Ногинск до конца, а далее трамваем или автобусами до Средней школы №1, м/р "Окгябрьский или "Глухово" и электричкой с Курского вокзала, Москва-Захарово, а далее пешком 1 км или автобусами до Средней школы №1.

ЗІ ЩИРОЮ ПОВАГОЮ ДО ВАС-

АДРІАН, АРХИЄПИСКОП МОСКОВСЬКИЙ І БОГОРОДСЬКИЙ ТА ДНІПРОПЕТРОВСЬКО-КРИВОРІЗЬКИЙ

Переведено в електронний формат сайтом "Кобза" www.kobza.com.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка