Римо-католицька громада Москви відзначила День святого Миколая

В неділю, 19 грудня, українці відзначають День святого Миколая. В цей день діти отримують подарунки, вірять у диво, звершуване святим Миколаєм і на його прикладі вчаться бути милосердними, допомагати людям у скруті.

Українська греко-католицька громада у Москві (ще називається московська греко-католицька парафія Святого Миколая) відзначала свято в католицькому Cоборі Непорочного Зачаття. Собор надає приміщення для зібрань громади. Шлях громади за весь час існування досить тернистий, постійно була проблема з приміщенням. Один час віряни збиралися в Українському освітньому центрі в школі № 124 на Малій Бронній (центр ліквідовано 2008 р.). Нині громада розвивається і чисельно, і якісно. Можливо не в останню чергу завдяки організаторському хисту керівника громади священика отця Василя Вайди.

Українська церква завжди несла високу місію по збереженню українських духовних цінностей. Історія українського переселення показує роль церкви в збереженні української національної ідентичності. В країнах переселення українців з’являлись українські церкви, навколо яких гуртувались громади, відкривались школи, культурно-інформаційні центри.

Інша картина була в Російській імперії в усіх її видах. Вільний розвиток християнських церков наражався на протидію влади і російської православної церкви, яка присвоїла собі титул третього Риму, а четвертому не бути. Доля Української греко-католицької церкви в Радянському Союзі є особливо показовою.

Діяльність української релігійної громади у Москві скоріше є винятком. Загальний стан такий – української церкви (православної, греко-католицької, католицької) в Росії немає, і можливості для її появи і розвитку вкрай обмежені.. Особлива протидія є становленню української православної церкви. Спочатку Київського патріархату, затим Православної церкви України, т. зв. «розкольників русского православія», яке стало одним із головних чинників «русского міра». Ми всі добре пам’ятаємо сумнозвісний Ногінський погром 1997 року, коли сотня п’яних ОМОНівців грубо викинули із Богоявленського собору парафіян, погрожуючи їм зброєю. Митрополита Адріана ОМОНівці повалили на землю, заламали йому руки, наділи наручники і відвезли у міліцію «для розмови», а фактично – погроз. Пізніше під час банкету ОМОНівці разом із російським священством підіймали келихи за те, «що було покінчено з українською нечистю». Фактично російська агресія проти України розпочалася саме у Ногінську 1997 року. І писала про це саме «Кобза», в той час як Україна Леоніда Кучми зовсім не захищала парафіян – ні МЗС, ні посольство у Москві.

Якщо комусь захочеться охрестити дітей в українській Православній церкві доведеться їхати з Москви у підмосковний Ногінськ, де діє Свято-Троїцька парафія ПЦУ, очолювана Митрополитом Адріаном. Надати можливість для української церкви діяти при дипломатичних представництвах чи, наприклад, в Національному культурному центрі України (НКЦУ), як це заведено в інших посольствах – цього українська влада осягнути не може. А місцеві адміністратори (керівництво КЦУ, прес-служба ОУР) опускають залізну завісу перед священнослужителями вже згаданої Свято-Троїцької парафії. Відома сумнозвісна історія, коли всупереч попередній домовленості адміністрація КЦУ (гендиректор В. Юрченко, пізніше звільнений за розвал роботи), зірвала відзначення ювілею знаменної події в історії української церкви – хрещення України-Руси.

Відзначення свята в неділю 19 грудня почалося з божественої літургії. Затим святкування перемістилося в просторе приміщення трапезної. Святого Миколая найбільше чекали діти, тож він і з’явився (спочатку на екрані).

Очікуючи святого Миколая з мішком, в якому принесе подарунки, діти читали вірші, співали пісень.

Перед трапезою була молитва, отець Василь побажав вірянам  смачного, сповістив про швидке прибуття святого Миколая з подарунками. А смачного було багато, так що  увага дорослих бігала між сценою і столом, який був вагомою матеріальною часткою свята.

Святий Миколай не забарився, з’явився з чарівним мішком, роздав подарунки дітям.

Свято пройшло в атмосфері духовного єднання, нерозривного зв’язку з Батьківщиною, віри в майбутнє України.

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=zqYGC3_hSPs&t=3s

Відчиняйте двері — йде Миколай,

Він благословляє український край.

Пропаде руїна, ненька – Україна

Буде процвітати з краю в край.

Пропаде руїна, ненька – Україна

Буде процвітати з краю в край.

Наш кор.

Додатково:

http://slovoprosvity.org/2018/08/02/kulturnyj-tsentr-za-zaliznoyu-zavisoyu/

http://kobza.com.ua/cerkva/2053-my-pravoslavni-ljudy-rosiji.html

http://kobza.com.ua/prava-ljudyny-i-gromadjanyna/573-nogynskyj-dokument-ros.html

На світлинах:

  1. Святий Миколай – улюбленець дорослих і дітвори.
  2. Отець Василь Вайда звертається з молитвою до громади.
  3. Молитва за святковим столом.
  4. Юні учасники свята.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка