Майдан Незалежності«Українським виданням за кордоном – державну підтримку

Учасники Днів діаспори в Україні звернулись із проханням до Президента, Прем’єр-міністра України та голови бюджетного комітету Верхової Ради України передбачити державне фінансування на 2009 рік для українських друкованих й електронних засобів масової інформації за кордоном.

У зверненні, яке прийняли учасники Днів діаспори в Україні, зазначається, що кожна держава зобов’язана підтримувати інформаційний простір як у межах країни, так і поза її кордонами.

Однак відсутність відповідної державної політики України завдає значної економічної та політичної шкоди іміджу нашої держави та стримує інтеграцію України в Європу.

Як приклад вдалої державної політики щодо закордонних ЗМІ наводять діяльність Росії, яка щороку виділяє мільйони доларів на підтримку газет співгромадян за кордоном.

Водночас, українці, яких лише в Європі налічується від 3-х до 7-ми мільйонів, не отримують жодної підтримки. Чимало громад видають свої бюлетені, газети та журнали закордонного українства. На сторінках згаданих видань журналісти розповідають про Україну, її історію та здобутки.

Проте власних коштів на їх регулярний випуск немає – і без постійної підтримки держави видання або закриваються, або ледь животіють. Кошти, які МЗС виділяє на программу підтримки закордонних українців, мізерні. За цією статтею витрат неможливо потримати фінансування навипуск українських друкованих ЗМІ за кордоном.

Звернення учасників Днів діаспори в Україні передане 1 грудня до Президента, Прем’єр-міністра України та голови парламентського комітету з питань бюджету.

Дні діаспори в Україні

На світлинах: Майдан Незалежності. Дні діаспори в Україні.

http://novaxvylya.hmarka.net/ua/archive/2008/Ukrainec12-13.pdf

20-30.11.2008 р. Київ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка