Герб міста Казані. В українських громадах республіки вважають, що українська діаспора Татарстану не повно представлена на сайті «Кобза-Українці Росії»

Лист в редакцію із Казані: Шановний Андрію Васильовичу! Вас вітає Місцева українська національно-культурна автономія міста Казані і власне я, Клавдія Татар (Левицька), голова молодіжного руху, заступник Володимира Миколайовича Любченка.

Саме наш голова, Володимир Миколайович, порекомендував мені вам написати. Наша громада розвивається і потрошки розширюється. Нам надали приміщення, ми проводимо зустрічі, свята, вже як 12 рік українці в Казані згуртовані.

Але проблема в інформаційному забеспеченні постала як проблема номер один. Багато єтнічних українців нас не можуть знайти, особливо молодь. А Казань - це столиця Татарстану, де живуть немало українців.

Вчора на Асамблеї народів Татарстану, що пройшов у місті Єлабуга, наша громада зустрілась з головою Місцевої української національно-культурної автономії міста Набережні Челни „Українська громада „Батьківщина" Михайлом Миколайович Кулішем, який також вважає, що нажаль, вся українська діаспора Татарстану не повно представлена на сайті діаспори «Кобза-Українці Росії».

Тому від імені всієї нашо громади я хочу попрохати вас посприяти нам створити свою сторіночку на сайті «Кобза». У нас вже зібральось багато цікавого матеріалу, фотограф й, я і власне сама беру на себе відповідальність редагувати інформацію для розміщення в Інтернеті.

Дозвольте також передати вам Привіт в д нашого голови В.М. Любченка.

З повагою,

Клавдія ТАТАР.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

На світлині: Герб міста Казані.

Від редакції:

Шановна пані Клавдію! Я радий, що в Казані створена і діє молодіжна українська громада при місцевій НКАУ пана Любченка. Володимир Миколайович теж написав в редакцію сайту листа. Було це 16 лютого 2005 року. І це був його єдиний лист за 4 роки і 8 місяців. Умовою створення окремої рубрики є гарантія щонайменш 10-12 публікацій на рік. А не одного листа на 5 років.

Ще в жовтні 2005 року на Фестивалі «Калинові грона Поволжя» в Нижнєкамську я пропонував представникам НКАУ Набережних Човнів надсилати свої повідомлення на сайт. Але серед них не виявилося такої подвижниці, як пані Людмила Найденко з НКАУ «Вербиченька». Ми маємо надійних людей в Нижнєкамську. Буду радий, якщо Ви зможете стати таким же автором сайту в місті Казані.

Стосовно рубрики. На сайті за регіональними рубриками нерідко стоїть кілька громад. Наприклад, в Санкт-Петербурзі їх чотири, в Новосибірській області - три. «Вербиченька (Татарстан)» має відношення до всієї республіки, а не до одного Нижнєкамська. Якщо Вас не задовольняє назва, то покажіть, що Ви люди діла - і ми будемо разом шукати якийсь варіант, що задовольнить усіх українців Татарстану.

З повагою,

Андрій Бондаренко

головний редактор сайту «Кобза - Українці Росії».

Додаток:

Исполняющему обязанности директора сайта «Кобза» - украинцы России г-ну Бондаренко Андрею Васильевичу

Уважаемый Андрей Васильевич! Пришло время и к нам украинским «казанским сиротам». Наконец появилась возможность общаться с Вами по сайту www.kobza.com.ua, пользующимся огромным спросом.

С 1994 года в городе Казани осуществляет деятельность Казанское городское общественное объединение «Украина», целями которого являются сохранение и развитие украинской культуры и народных традиций, исторической памяти украинцев, проживающих на татарстанской земле, сохранение и изучение украинского языка, гармоничное развитие межнациональных отношений, взаимообогащение культур России, Татарстана и Украины, развитие экономического сотрудничества.

В настоящее время общество перерегистрировано в Местную украинскую национально-культурную автономию города Казани и объединяет более десяти тысяч украинцев, проживающих в столице Татарстана. Всего же в республике проживает более 40 тысяч граждан России, относящих себя к украинской общности и более тысячи человек - граждан Украины.

Основной задачей национально-культурной автономии на сегодня является развитие культурных и экономических связей между столицей Республики Татарстан, которая в 2005 году будет праздновать свое тысячелетие, и регионами Украины.

Местная украинская национально-культурная автономия города Казани принимала активное участие в проведении выборной компании на Украине. Члены Правления нашей автономии (Савчук Борис, Козлов Игорь, Любченко Владимир) были наблюдателями от Всемирного Конгресса Украинцев в городах Днепропетровске, Харькове, Сумах, Лебедине и Ахтырке.

В столице нашей республике, г. Казани, вот уже 10 лет работает украинское отделение воскресной школы.

В прошлом году на очень высоком уровне прошел Третий фестиваль украинцев Татарстана, а в начале 2005 года в Доме Дружбе Народов Республики Татарстана прошло театрализованное представление «Ночь перед Рождеством (почти по Гоголю)» по произведению местного казанского поэта Валерия Полтавца.

Просим Вас включить нас на Ваш сайт. Мы, в свою очередь, обязуемся предоставлять всю информацию по работе автономий в Республике Татарстан и Марий Эл, а также, по возможности, не могли бы Вы выслать, по вышеуказанной электронной почте, информацию об украинских организациях, которые имеют свою электронную почту и хотели бы с нами сотрудничать.

Верим, что Вы поддержите нас в решении стоящих перед нами задач и окажете нам информационную и, по возможности, другую поддержку.

Суважением, Председатель Местной украинской национально-культурной автономии г. Казани В.Н. ЛЮБЧЕНКО

На фото зліва направо - голова ревізійної комісії Міської української національно-культурної автономії м. Казані Ігор Борисович Козлов, голова Міської української національно-культурної автономії м. Казані Володимир Миколайович Любченко, прес-секретар Міської української національно-культурної автономії м. Казані Софія Михайлівна Худякова, у другому ряду - заступник голови Міської української національно-культурної автономії м. Казані Борис Якович Савчук.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 16.02.2005 г

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка