Наша Наталя Червач на святі добре зіграла СолохуСпогади про участь нашого обласного Центру української культури “Джерело” в Томському Фестивалі дружби народів

Свято дружби народів стало доброю традицією в Томській області. Щороку 1-го травня всі національні діаспори об’єднуються в велику дружну сім’ю. Кожна з них демонструє особливості своєї культури та народної творчості.

Так, в цьому році святкова процесія заповнила проспект Леніна від Театру юного глядача до Великого концертного залу міста Томська. Різноманітні барви національного одягу підкреслювали особливості їх представників. Звучала рідна мова кожної діаспори, лунали пісні.

Серед цієї кольорової живої вистави звертала на себе увагу і українська колона. Особливо виділялась традиційна картина з життя нашого народу. Попереду їхала розквітчана бричка, якою керував візниця у солом’яному брилі із запорізькою люлькою. Він тренер Томської кінноспортивної школи і вміє добре керувати не тільки возом. Поруч з ним велично з гідністю красувалась господиня всього дійства Солоха, роль якої грала на святі солістка ансамблю “Джерело” Наталя Червач. Вона викладач додаткової освіти, методист. Наталка з козацького Запорізького краю, активний член нашого товариства.  Тримаючи в руках глечик та кошик з українськими ласощами, вона доброзичливо запрошувала всіх покоштувати запашні пампушки і бублики та запити їх квасом із глечика.

Захоплюючою подією було те, що в бричці сиділи маленькі артисти і танцюристи з ансамблю “Карусель”. Соняшниками, колосками та кольоровими кульками вони демонстрували сибірякам буйство фарб української природи.

На площі ці ж хлопчики в вишитих сорочках та червоних шароварах неслись в вихорі народного танцю. Художній керівник дитячого танцювального ансамблю “Карусель” - викладач Томської музичної школи №1 Юрій Олексіїнко. В складі керованого ним ансамблю є дві групи хлопчиків різного віку. Серед них - діти українського походження, які з захопленням виконують українські народні танці.

А учні українських класів Заозерної школи №16 м. Томська викликали щирі усмішки своєю постановою «Ходить гарбуз по городу...». В його постановці нам допомогла хореограф Заозерної школи №16 Ала Морозова, яка в цьому році пройшла двотижневу ста жировку в Києві.

Ще при нашій Заозерній школі№16 є ансамбль маленьких бандуристів з шести бандур, який тимчасово не працює, так як єдиний його керівник викладач музичної школи №4 Дарія Гахова на даний час пішла в декрет. Після її повернення ансамбль відновить свою роботу .

Ніби на якийсь час прийшло на сибірську землю квітчасте українське літо. Відчуття цього святкового і знайомого з дитинства дихання нашої Батьківщини – рідної України не залишає нас і до цієї пори. Організація, проведення та активна участь в таких святах переконує, що в багатонаціональному сибірському місті Томську живе взаємодія людей з різним етнічним  корінням.

Катерина САФРОНОВА,

Центр української культури “Джерело”,

м. Томськ.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Колона ЦУК Джерело і Заозерна  шк.№16

Дитячий танцювальний ансамбль Карусель

Ансамбль Джерело

Виступає ансамбль Джерело

На світлинах: Наша Наталя Червач на святі добре зіграла гоголівську Солоху. Колона Центру української культури “Джерело” і Заозерна школа №16 в святковій процесії на проспекті Леніна. Дитячий танцювальний ансамбль “Карусель”. Наш ансамбль “Джерело” - справа наліво: керівник ансамблю, доцент кафедри технології ліків Сибірського медуніверситету Білова Ліда, Архангельська Оксана, Курдюкова Люба, Філіпова Мирослава, Волкова Ольга, Червач Наталя, Муковкіна Ірина. Солістки ансамблю виступають на сходах Великого концертного залу міста Томська.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка