Гоголівська Солоха із Томська

Що було проведено у нашому місті до 200-річчя Миколи Гоголя

Хто він є той митець, що мав походження від поляків і писав російською мовою з великою любов’ю про Україну? Люди з далекого Сибіру не проминули віддячити письменнику його славу. Починаючи з квітня у Томську проходили читання, виставки, конкурси, концерти, фестивалі присвячені річниці Миколи Васильовича Гоголя. І скрізь, де тільки можливо, запрошують до участі у тих заходах Центр української культури (ЦУК) «Джерело», або слов’янське відділення Заозерної школи №16, де діти вивчають українську мову та літературу.

Художній музей відкрив свій сезон саме з фестивалю, присвяченому Миколи Гоголю. Співали українські пісні, йшла доповідь про незнайомі сторінки його буття, презентували дослідження по його творах. Художній музей підібрав експозицію українських митців та презентацію малюнків і картин Тараса Шевченка. Так зустрілися твори двох великих митців у далекому, але вдячному Сибіру. Тут ніхто не забутий, бо ще є люди, яким не байдуже.

Гоголівські читання та експозиції відкрилися при обласній бібліотеці імені Олександра Пушкіна. Тут були не тільки оглядні лекції та виставки раритетних видань, але й скульптурна експозиція місцевого скульптора Леонтія Усова. Його Гоголь був філософічним, замисленим, ексцентричним, майже з макарониною напам’ять про любов до італійських страв. Діти, які приходили на такі виставки пізнавали багато більше цікавих пригод письменника з його життя, ніж то було на уроках у школі.

Влітку, 30 серпня, щорічний обласний фестиваль книги був також присвячений 200-літній річниці Миколи Васильовича Гоголя. На фестивалі поруч з книгами були представлені вироби прикладного мистецтва місцевих майстрів, поруч розмістився «Сорочинський ярмарок» з рядженими акторами, торгівельними рядами, музикою та концертом. Не проминули прийняти участь у ярмарку й наші земляки. Торгували чим були багаті: колекції зразків вишивки, диски та примірники популярних українських пісень та інше. Поруч розклалася виставка світлин «Моя земля – Україна». Гостям, що завітали до нашого краю, пропонували сфотографуватись з героями ярмарку, або з вибраним виробом чи експонатом виставки. Таких було чимало. Лунали українські пісні, що їх завзято співали школярі Заозерної школи, ще й навчали цікавих перехожих їх співати. Кіногрупа затрималась біля хлопців найдовше, ще й показали їх виступ у місцевих новинах. Колорит «Сорочинського ярмарку» доповнила соковита Солоха – наша улюблена акторка Томського театру юного глядача Галина Кука. Без неї і вихід рядженої пари Миколи Васильовича з Олександром Сергійовичем не вражали публіку. Гумор, байки й монологи сипалися з неї як горох. Сміх, підхвали та зацікавленість супроводжували її скрізь, де вона торгувалась.

Гоголівські читання не закінчились ще й досі. То один, то другий дитячий центр ставить постанови та закликає до себе глядачів та учасників. ЦУК «Джерело» не відмовляється та приймає участь. У вересні прийшов з Києва конкурс для школярів та студентів на проекти та дослідження творів М.В.Гоголя. Учениці 11-го класу Заозерної школи №16 Анісімова Христина та Василевська Ксенія під керівництвом доктора педагогічних наук Доманського Валерія Анатолійовича та вчительки літератури Лєбєдєвої Любові Іванівни підготували таке дослідження «Запахи Диканьки…» на конкурс до Києва. Шануємо й будемо шанувати пам’ять нашого великого земляка Миколи Васильовича Гоголя та популяризувати його добру славу.

Антоніна МАКАРЕВИЧ,

Мирослава ФІЛІППОВА,

ЦУК "Джерело" м. Томськ.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

В Томському художньому музеї

Маленькі козаки - учні Заозерної школи №16

На ярмарку; Антоніна Макаревич, Тетяна Макаревич та Анжела Ясько

Солоха - Галина Кука, акторка Томського театру юного глядача

На світлинах: Гоголівська Солоха із Томська. В Томському художньому музеї. Маленькі козаки - учні Заозерної школи №16. На ярмарку; Антоніна Макаревич, Тетяна Макаревич та Анжела Ясько. Солоха - Галина Кука, акторка Томського театру юного глядача.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка